Akıllı Telefonunuz Sayesinde Para Kazanmanın 10 Yolu

Akıllı telefonunuz sayesinde para kazanmanın 10 yolu

Bilgisayar kullanmadan dahi internetten para kazanma eylemini gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece akıllı telefonunuzu kullanarak para kazanmanız mümkündür, böylece gelirinize katkıda bulunur ve diğer ihtiyaçlarınız için fazladan gelir yaratmış olursunuz. 

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar kripto para birimi platformlarından, ücretli anketlere ve YouTube ile para kazanmaya kadar farklı yöntemlerle “mobil para” kazanıyorlar ve siz de bunu yapmaya başlayabilirsiniz. Hiç de karmaşık değil. Aşağıda akıllı telefonunuzu kullanarak internetten para kazanmanızı sağlayacak 10 yöntemi okuyabilir ve sağladığınız ek gelir ile daha rahat bir yaşam sürmenin yollarını öğrenebilirsiniz.

1. Viggle

Viggle siz televizyon izledikçe ve müzik dinledikçe size para öder! Uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra, siz bir televizyon şovu izlerken veya şarkı dinlerken uygulamayı açarsınız. Uygulama sizin her izlediğiniz veya dinlediğiniz reklam için ve sonrasında doldurduğunuz anket ve cevapladığınız sorular için dakika bazında size puan verir. Bu puanlar sayesinde Best Buy, Starbucks gibi yerlerden ve restoranlardan hediye çekleri kazanabilirsiniz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

2. Gig Walk

Eğer günlük olarak fazla seyahat ediyosanız, Gig Walk’ı kullanarak kolayca para kazanabilirsiniz. iPhone ve Android telefonlara özel olarak tasarlanmış bu uygulama, sizden şehrin önemli noktaları, sokak levhaları, ulaşım tesisleri, yollar ve diğer şeylerin yerini doğrulamanızı ister. Bu uygulama akıllı telefondan para kazanmak için en kolay kullanıma sahip uygulamalardan birisidir.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

3. Pactapp

Şekle girmek ve aynı zamanda para mı kazanmak istiyorsunuz? Pactapp sayesinde ikisini de yapabilirsiniz. Bu kendine has uygulama ile, üyeliğinizi oluşturup belirli aralıklarla egzersiz yapacağınıza dair bir sözleşme imzalarsınız. Çalışmaya başladığınız zaman, uygulamaya ne çalıştığınızı ve çalışmanızın ne kadar sürdüğünü söylersiniz. Sonrasında, spor salonunda tamamladığınız bu egzersiz sonrası maddi olarak küçük bir miktar kazanırsınız. Eğer spor rutininizi oturtmakta sorun yaşıyorsanız, daha az miktarlarda kazanç sağlarsınız. Hesabınızda 15 TL biriktikten sonra bunu PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

4. Locket

Locket, Android telefonuzun kilidini açtığıkça size ödeme yapar! Uygulama sizin kilit ekranınıza reklamlar koyar. Telefonunuzu açtığınız zaman, reklamları görmek için ekranı bir yöne, kilidi açmak için ise diğer yöne kaydırırsınız. Önceden yazılmış bir algoritma sizin gün içerisinde kaç kere reklam görüntülediğinizin kaydını tutar ve size bunun üzerinden belli miktarlarda para öder. Telefonunuzdan bu şekilde en az 30 TL kazandığınızda, bu parayı PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz. Eğer telefonunuzun kilidini gün içerisinde bir çok kez açıp kapıyorsanız, kazanacağınız para da aynı şekilde üst üste eklenerek artacaktır.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

5. Receipt Hog

Şirketler ürünlerini geliştirebilmek ve satabilmek için pazar araştırmasına ihtiyaç duyarlar ve şirketlerin bunu yapabilmesinin bir yolu da müşterilerin satın alma alışkanlıklarını izlemektir. Receipt Hog iOS ve Android için üretilmiş, faturalar vasıtasıyla harcama alışkanlıkları verilerini toplayan bir akıllı telefon uygulamasıdır. Ayda en fazla 20 kez olmak üzere, yaptığınız harcamanın bir fotoğrafını sisteme yükleyebilirsiniz. Bu benzinciden, manavdan, süpermarketten, ucuzluk marketinden veya restorandan aldığınız herhangi bir fatura olabilir.

Ne zaman bir fatura yüklerseniz, uygulama size sanal para verir. 1000 paraya ulaştığınız zaman, bu sanal parayı 15 TL nakit olarak çevirebilir ve PayPal’a aktarabilirsiniz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

6. Field Agent

Büyük markalar ürünlerinin mağazalarda nasıl konumlandırıldığını merak eder ve Field Agent ile anlaşıp sizin gibi insanlardan para kazanırlar. Target, Tyson ve bunun gibi diğer büyük markalar şu an bu uygulamayı kullanmaktadırlar. Bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra, bu gibi mağazaları ziyaret edip basit görevleri tamamlayabilirsiniz. Sizden görünümü iki kere kontrol etmeniz, bilgi girmeniz ve fotoğraf çekmeniz istenir. Görevler 10 TL ile 35 TL arasında miktarlar ödeyebilir ve bu uygulamadan kazandığınız paraları PayPal’a aktarabilirsiniz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

7. PoshMark

PoshMark üstünüze uymayan veya artık giymediğiniz kıyafetleri nakite çevirmenize yardımcı olur! Uygulamayı indirin ve satmak istediğiniz kıyafetlerin fotoğrafını çekin. Kısa bir açıklama yazın ve böylece satacağınız ürünü PoshMark çevrim içi mağazasına yükleyin. Birileri sizin ürününüzü aldığı zaman, mağazdan bunun %80 kadarını kazanırsınız ve sonrasında ürünü alıcıya yollarsınız.

Uygulamayı Buradan indirebilirsiniz.

8. Shop Kick

Shop Kick size belli mağazalara girdikçe para öder. Uygulama Walmart, Old Navy gibi mağazalarla ve zincirlerle anlaşmalıdır ve size sadece buralara girip çıktığınız için para öder. Uygulama sayesinde sonrasında nakite çevirebileceğiniz puanlar kazanabilirsiniz ve barkodu telefonunuza okuttukça ve arkadaşlarınıza uygulamayı önerdikçe ekstra puanlar kazanma fırsatı yakalarsınız. Bu sayede kazandığınız puanları nakite çevirebilir ve PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz.

Uygulamayı Buradan indirebilirsiniz.

9. Easy Shift

Şirketleri EasyShift uygulamasını, ürünlerinin tedarikçilerde nasıl satıldığını takip etmek ve buna bağlı olarak bazı tedarikçilere mal gönderip göndermeme kararı alma amacıyla kullanırlar. Eğer Easy Shift’i akıllı telefonunuza indirirseniz, belli başlı mağazalara gidip belli ürünlere bakarak para kazanabilirsiniz. Sonrasında, ürünün barkodunu telefonunuza taratır ve fiyatını girersiniz. Tamamladığınız görev başına 5 TL ile 60 TL arasında miktarlar kazanabilirsiniz ve para direk olarak PayPal hesabınıza yatar.

Uygulamayı Buradan indirebilirsiniz.

10. My Likes

Akıllı telefonunuz sayesinde para kazanmanın 10 yolu Eğer akıllı telefonunuzu kullanarak sıkça sosyal medyaları kullanıyorsanız, My Likes size güzel miktarlarda para kazanma fırsatı sunar. Bu uygulama size bir çok reklam kampanyasının içine girme fırsatı tanır ve bu tür kampanya ile alakalı gönderileri Facebook, Twitter ve diğer sosyal medyalarda beğendikçe ve paylaştıkça ödeme yapar. Takipçi sayısı yüksek olan insanlar My Likes sayesinde güzel miktarlar kazanabilirler.

Uygulamayı Buradan indirebilirsiniz.

Yani akıllı telefonunuzla bir milyoner olmak mümkün mü? Milyonlara ulaşamayabilirsiniz, ancak gelirinizi artırmak ve daha rahat yaşamak için para kazanabilirsiniz

Scroll to Top