Çevirilerden para Kazanma

Cevirilerden Ninja ikon

Zorluk

zorluk zayıf
Düşük

Zaman

vakit orta
Orta

Gelir

Gelir Orta
Orta

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

İnternet üzerinden çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

İnternet sıklıkla zamanımızın çoğunu alır ve hemen hemen herkes çevrimiçi; çeviri üzerine harika yeteneklere sahip, internet üzerinden çalışan insanlara halen ihtiyaç var.

Kullanılabilecek otomatik çeviri yapan hizmetler halen oldukça berbat sonuçlar veriyor; yani eğer birden fazla dile iyi derecede hakimseniz, bu yeteneğinizi internet üzerinden gelir sağlamak için kullanabilirsiniz. Çeviri yapmak, freelance çalışarak para kazanmanın harika bir yoludur ve bu yazıda size nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

İngilizce, internet üzerinde en çok kullanılan dillerden biridir; Bununla birliklte herkes ikinci bir dilde iletişim kurma konusunda iyi olmayabilir. Yine bu da Türkçe’den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yapabilecek insanlara ihtiyaç olduğu anlamına geliyor.

Almanca ve İspanyolca konuşmak da, İngilizce kadar olmasa da, önemlidir ve bir avantajdır. Ancak gerçek şu ki: İyi derecede hakim olduğunuz bir dil size bir iş kazandırabilir, mesela Çince, Japonca veya Avrupa dillerinden biri.

Tenbux.com, gigbucks.com ve zeerk.com gibi sitelerin hepsi, Fiverr ile aynı çalışma mantığına sahiptirler.

Bu sitelerde 5$’dan başlayan bedellerle iş sunmaya başlamanız mümkün ve hepsinde insanların editleme ve çeviri işlerini sunabileceği yerler olan “Yazım ve İletişim” bölümleri var. Ayrıca “Yaratıcı Yazarlık” işleri de var.

Fiverr 5 dakikada üye olup, internetten para kazanmaya başlayabilmenize imkân verir. Bu yolla Fiverr -diğer sitelere karşın- size internet üzerinden çeviri yaparak para kazanma şansı sunar.

Şöyle yapabilirsiniz

Para kazanmaya başlamak amacıyla Fiverr’de veya Fiverr’deki gibi işlerin olduğu başka bir sitede hesap açmak sizin için uygun.

Üyelik süreci hemen hemen bütün sitelerde standarttır. Sadece “Üye Ol” butonuna tıklayın ve çıkan formdaki gerekli bilgileri doldurun, neredeyse zahmetsiz.

Üye olduktan sonra başlamaya hazırsınız. Sunmak istediğiniz “hizmet”i oluşturarak başlayın. Mesela eğer çeviri hizmeti sunacaksanız, “Yazım ve Çeviri” bölümünden kolayca bir “iş” oluşturabilirsiniz. (Gigbucks’ta bu “Çeviri Servisi”dir ve Tenbucks’ta sadece “Yazın”dır.)

“İş çıklaması”nda hangi diller arasında çeviri yaptığınızı ve bir iş ücreti belirtmelisiniz. Bir iş 500 kelime için 5$ şeklinde olabilir.

İşiniz bir kez onaylandıktan sonra, alıcılar hizmetlerinizden yararlanmak için sizinle iletişime geçebilirler veya siz “Alıcılara Teklif” özelliğini deneyebilirsiniz.

Çok iş alabilmenizi ne sağlar?

Malesef bunun basit bir cevabı yok, birkaç etkene bağlı: sizinle aynı hizmetleri sağlayan satıcıların sayısı, hizmet sunduğunuz dilin ne kadar yaygın olduğu, ayrıca, kişisel tanıtım yazınız ve/veya hizmetlerinizin tanıtım videosu gibi diğer etkenler çok iş yapabilmenize etki eder.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz?
ProfitFarmers
ProfitFarmers: İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolu.
Kendimiz Denedik. Sonuç mu?
16.500 TL kâr. Günde 25 dakikadan az zaman harcayarak.
Siz de nasıl para kazanabileceğinizi görmek için inceleme videosunu izleyin.

Ne kadar kazanabilirim?

Herşey öncelikle diğer insanların sizin servisinize ne kadar ihtiyaç duyduğuna; İkinci olarak da bu iş için sarfedeceğiniz zaman ve emeğe bağlı. Eğer İngilizce veya Almanca’da yeterliyseniz, hızlı yazabiliyorsanız, kendinize yetecek kadar para kazanabilirsiniz.

Şunu da dikkate almalısınız: eğer milyoner olmayı düşlüyorsanız Fiverr size göre bir yer olmayabilir. Öte yandan yazmayı veya çevri yapmayı seviyorsanız ve boş vakitlerinizi böyle değerlendirmek istiyorsanız neden sevdiğiniz işi yaparken para kazanmayasınız?

Standart bir işin bedeli 5$’dır. Fiverr’e kaydolmak ücretsizdir ama Fiverr’de kazandığınız her miktarın %20’sini Fiverr pay olarak alır. Mesela Fiverr’de kazandığınız her 5$’ın 4$’ı size kalır.

Fiverr büyük çeviri veya “1-günde-teslim” projelerinde ek ücret koymanıza izin verir. Bir işin 500 kelimesi 5$ iken, siz 1100 kelimeyi sadece 10$’a yapabilirsiniz; böylece, 100 kelimeyi bedavaya yaptıran müşteriniz sizden memnun kalır.

Bazen insanların acil olarak bir işi yaptırmaları gerekir ve bu “hızlı teslimat servisi” için fazladan ödeme yapmaya hazırdırlar ve bu durum da size – eğer işi yapmaya uygunsanız – 5 ila 10 papel kadar fazladan kazanç sağlayabilir.

Kazandıklarınızı para olarak çekmek için bir PayPal hesabınızın olması gerekiyor. PayPal, paranızı banka hesabınıza transfer etmenize yarayan, ücretsiz ve güvenli bir çevrimiçi ödeme sistemidir.

Eğer bu para kazanma yöntemi sizin için uygunsa, iletişimi sürdürmek için alıcılardan Skype veya e-mail iletişim bilgilerini isteyebilir; bu sayede iyi ilişkiler sürdürme şansı yaratırken aynı zamanda toplam kazancınızın %20’si olan bu ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Freelance iş bulma siteleri haricinde çeviri işleri almak için daha gelişmiş yöntemleri öğrenmek istiyorsanız, online iş bulma rehberimizi okuyabilirsiniz. İyi şanslar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top