Düzeltmen olarak para kazanın

Düzeltmen olarak para kazanın

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Sosyal medyada gezinirken veya arkadaşlarınızla yazışırken yazım hatalarını anında farkedebiliyor musunuz? Gramer açısından doğru olmayan cümleler sizi rahatsız mı ediyor veya insanlar konuşurken hata yaptıklarında kelimeleri nasıl kullanmaları gerektiği konusunda onlara uyarıda bulunuyor musunuz? Eğer bu sorulara cevabınız evetse ve internetten para kazanma konusunda hevesliyensiz bunu neden paraya çevirmeyesiniz ki?

Metrik ninja ikon

Zorluk

Zorluk Yüksek
Yüksek

Zaman

Zaman Orta
Orta

Gelir

Gelir Orta
Orta

Çevrimiçi çalışan düzeltmenler freelancer olarak çalışır ve metinleri yazım hatalarından kurtarır. Hangi alana yöneleceğiniz ise tamamen size kalır; bunlar akademik metinler, kurgu veya teknik yazılar olabilir. Veya bunların hepsisi kapsayacak bir karma da tercih edebilirsiniz. İnternetten yetenekli düzeltmenlere olan ihtiyaç fazladır, fakat düzeltmen olarak ek gelir kazanmak için bu kariyer yolunu seçtiyseniz, başlamadan önce bir kaç ipucu ve genel bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Başlangıç için bilmeniz gerekenleri okuyun ve bu sayede siz de başarılı bir düzeltmen olun.

Eğitim Geçmiş ve Yetenekler

Düzeltmenlerin eğitim geçmişleri birbirinden farklılık gösterebilir. Bir düzeltmen için önemli olan gramer ve yazım bilgisi, kelime dağarcığı ve detaylara odak konularında oldukça iyi olmanız gerekir. İletişim, yazarlık, gazetecilik veya Türkçe bölümünde okuyorsanız bunlar size fayda sağlayabilir, özellikle de işe başladığınızda özgeçmişinizden başka gösterecek şeyiniz yoksa.

Çevrimiçi Düzeltmen Olarak Çalışmanın Faydaları

Düzeltmen olarak çalışmanın en faydalı yanlarından biri, saatlik ücretinizin diğer evde yapılan işler den daha fazla olmasıdır. Düzeltmenler profesyonel olarak görülürler ve bu yüzden de değerli çalışanlardır. Düzeltmen ihtiyacı olan insanlar bu düzeltmenlerle etkili ve açık bir iletişim kurmayı isterler ve bunun için de ne gerekiyorsa ödemeye hazırlardır. Bunun karşılığında da yapılan işin temiz ve hatalardan arınmış olmasını beklerler.

Eğer kelimelerle aranız iyiyse, düzeltmen olarak çalışmak size eğlenceli bir iş deneyimi sunar. Çevrimiçi bir düzeltmen olarak çalışmak kendi işinizin patronu olmanızı sağlar ve müşterilerinize anlaştığınız sürelerde işinizi teslim ettiğiniz sürece kendi planınızı oluşturmakta ve istediğiniz zaman çalışmakta özgürsünüzdür.

Düzeltmen olarak para kazanın

İş Bulma ve Tamamlama

Çevrimiçi düzeltmen piyasasına ilk adımınızı atarken karşılaşacağınız en büyük engellerden biri müşteri bulmak olacaktır. Başlangıç için en iyi yöntem düzeltmenlik hizmetleri veren acentalar veya websiteleri bulmak ve onların bir çalışanı haline gelmektir. Acentalar zor olan işi yapıp sizin için müşteri bulurken siz de onların size atadıkları işler sayesinde bir portfolyo oluşturmaya başlar ve deneyim kazanırsınız.

Bu konuda yazmış olduğumuz Fiverr’dan para kazanma rehberimizi okuyabilirsiniz. Fiverr, düzeltmen veya çevirmen olarak çalışma nıza fırsat tanıyan bir websitesidir ve buradan müşteri bulmanız mümkündür.

Düzeltmen olarak işe başladıktan sonra, kendi sitenizi kurabilir veya projelere teklif verebildiğiniz Upwork gibi sitelerden müşteri bulabilirsiniz.

Zamanında ve iyi yapılmış bir teslim etmek önemlidir; çünkü müşteriler sizden memnun kaldıkça sizi başkalarına önerirler, siz de kendi işinizi böylece büyütme fırsatı yakalarsınız. Zaman yönetimi konusunu bu açıdan çok iyi kavramanız gerekir. Zamanınızı uygun olarak bölmeli ve işleri zamanında teslim ettiğinizden emin olmalı ve yaptığınız işin sonrasında yazım hatası, yanlış heceleme ve gramer hatalarını kontrol etmek adına kendinize fazladan zaman tanımalısınız.

Evden çalışmaya dair ipuçlarını içeren rehberimizi okumak, size bu konuda yardımcı olacaktır

Maddi sorunlarla boğuşmaya son verin. Hemen para kazanmanın bir yolunu bulun.

İnternetten para kazanarak hayatlarını değiştiren binlerce kişiye katılın…
15+ farklı yöntem, hepsi kanıtlanmış, hepsi kazançlı.

ninja düşen para
Ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz?

İnternetten Para Kazanmak için en iyi yöntemleri listeledik.

Tek yapmanız gereken birini seçip bugün kazanmaya başlamak.

metrik simgesi olan ninja

Düzeltmen Ücretleri

Çoğu düzeltmen fiyatlamayı uygun ve şeffaf tutmak adına sayfa başı ücret alır. Ortalama bir çevrimiçi düzeltmenin sayfa başı fiyatı 1 TL kadardır. Çoğu düzeltmen saatte 50 sayfaya kadar düzeltme yapabilmektedir, bu da saatlik 50 TL gibi bir rakama tekabül etmektedir. Çok teknik veya bilimsel bilgi gerektiren alanlarda, fiyatı biraz daha yüksek tutabilirsiniz; öte yandan, bu sayfaları okumak biraz daha uzun süreceğinden saatlik ücretiniz yine aşağı yukarı aynı kalmış olur.

Deneyim kazandıkça, sayfa başı fiyatında yükseltmeye gidebilirsiniz. Hızlı teslimat yapacağınız işler için fazladan ücret de koyabilirsiniz. Kazanç potansiyelinizi yükseltmek için yapabileceğiniz bir diğer şey de fazladan hizmetler sunmaktır. Örneğin, müşterileriniz adına onların websitelerini içerik ekleme hizmeti veya referans sayfası yaratmak veya düzenlemek için fazladan ücret isteyebilirsiniz.

Şunu unutmayın ki, işinizi 3. parti bir siteden yürütürseniz, onlara yaptığınız işten aldığınız miktarın belirli bir komisyon vermeniz gerekmektedir.

Başarılı Bir Çevrimiçi Düzeltmen Olmanın Yolları

Aşağıdaki ipuçları çevrimiçi bir düzeltmen olarak başarılı olma ihtimalinizi artıracaktır:

1. İletişime Açık Olun.

Düzeltmen olarak para kazanınBazı zamanlar işleri planlanan zamanda teslim etmekte veya yapmanız gereken işi anlamakta zorluk yaşayabilirsiniz. Böyle problemler baş gösterince, bunu müşterinizle bir an önce konuşmaya özen gösterin. Çoğu insan işi geç teslim etmenizi veya işle ilgili sorular sormanızı anlayışla karşılayacaktır; çünkü bu şekilde sizin işinizi en etkin şekilde yapacağınızı biliyorlardır.

2. Gerçekçi Süreler Tanımlayın.

Bir düzeltmen olarak işe başladığınız zaman, bazı işler o işleri tamamlamanız gereken süreden daha uzun sürebilecektir. Burada önemli olan pratik düşünüp kazanacağınız paranın cazibesiyle tutamayacağınız sözler vermemektir. Bunun için bir çalışma planı oluşturun ve işin tamamlanmasının sizin çalışma saatlerinize göre ne kadar süreceğini kestirmeye çalışın. Yorulmamak adına, dinlenme ve ailenizle zaman geçirmek gibi aktiviteler planlamayı da unutmayın.

3. Ders Alın.

Çevrimiçi bir düzeltmen olarak işe başlamadan önce, başta bir başlangıç kursu almak iyi bir fikir olabilir. Bu, unuttuğunuz kuralları hatırlamanıza ve hafızanızı yenilemenize imkan sağlayacak ve sizi başarıya taşıyacaktır.

4. Doğru Araçlara ve Teknolojiye Yatırım Yapın.

Çevrimiçi bir düzeltmen olarak işe başlamadan önce, başta bir başlangıç kursu almak iyi bir fikir olabilir. Bu, unuttuğunuz kuralları hatırlamanıza ve hafızanızı yenilemenize imkan sağlayacak ve sizi başarıya taşıyacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top