E-kitaplardan para kazanın

E-kitaplardan para kazanın

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Metrik ninja ikon

Zorluk

Zorluk Orta
Orta

Zaman

Zaman Orta
Orta

Gelir

Gelir Orta
Orta

E- kitap yazmak internetten para kazanma nın güzel bir yoludur ve bunun için deneyimli bir yazar olmanıza gerek yoktur. Bilim kurgu türü kitaplar ve diğerleri size gelir kapısı açabilir ve kitaplarınızı internette birçok kez yayınladığınızdadas kazanç potansiyelinizi aynı oranda artırırsınız, bu da gelirinize fazladan Destek sağlar .

E-kitapların popülaritesi gün geçtikçe artmaktadır. Nook ve Kindle gibi e-kitap okuyucular, iPad gibi tabletler ve akıllı telefonlardaki e-kitap uygulamaları insanların e-kitaplara ilgi göstermesine ve basılı kitapları bir kenara bırakmasına sebep olmuştur. Bu nedenle her yaştan ve deneyim seviyesinden insanı e-kitap yazmaya itmiştir. Kitaplarınızı kendiniz yayınlayıp satışını yapmanız, size yayıncılarla uğraşmak zorunda bırakmaz.

Araştırmalar dünyada 700,000 e-kitap yazarı olduğunu ve web sitelerde yüz binlerce kitap bulunduğunu göstermektedir. Örneğin, Kindle’un İngiltere’deki mağazasında 650,000’den fazla kitap satılmakta ve ücretsiz olarak da buna ek olarak 1 milyon adet ücretsiz ve indirmeye hazır kitap bulunmaktadır.

Eğer yazar olmak gibi bir hayaliniz varsa, hayalinizi gerçekleştirmek here zamankinden daha yakın ve eğer bu yazıdaki önerileri dikkate alırsanız, kolayca para kazanma hayaliniz de gerçekleşebilir.

E-Kitap yazmak

Bir e-kitap yayınlamak ve satmanın en zor yanı o kitabı yazmaktır.

Burada önemli olan oldukça kaliteli bir e-kitap çıkarmaya çalışmak için çabalamak, acele etmemek fakat bir yandan hızlı olmaktır. Baştan savma yazılan, hatalarla dolu ve güzelce biçim verilmemiş bir kitap hem size para kazandırmayacak, hem de okuyucuların ilgisini çekmeyecektir. Başarılı olabilmek için, elinizden gelen en kaliteli kitabı ortaya çıkarmak için çalışmalısınız, bunu gerçekleştirmek için de yazmaya, düzenlemeye ve gerekirse ortaya çıkardığınız işi tekrar yazmaya bolca zaman ayırmalısınız.

İçeriği oluşturmaya başlamadan önce, ne yazmak istediğinize karar vermelisiniz. Kurgusal bir kitap yazıp yazmamaya karar vermek yeterli olmayabilir. Eğer kısa bir hikaye veya roman yazacaksanız, hangi konuda bir kitap yazacağınıza karar vermelisiniz. En çok satan türler cinayet, genç kız kitapları, paranormal romantizm ve fantastik kitaplarıdır. Kurgusal bir kitap üzerine çalışmak istemiyorsanız da tarzınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Rehberler ve eğitici yazılar e-kitap dünyasında en çok tercih edilen türlerdir.

Ne yazmaya tam olarak karar verdiğinizde, diğer e-kitap yazarlarının başarılı olmak için neler yaptıklarını ve nasıl başarılı olduklarını araştırmak yararlı olacaktır. Seçtiğiniz tarz veya konuda en çok satan 20 kitabı bu amaçla okuyabilirsiniz. Tabi ki onların fikirlerini çalmak istemezsiniz fakat okuyucuları nasıl çektiklerini ve kitabınıza nasıl biçim vereceğinizi bu kitaplardan çıkarabilirsiniz.

E-kitap yazarken dikkate almanız gereken bir diğer şey de kitabın uzunluğudur.En çok satan e-kitapların genelde kısa olduğunu göreceksiniz. Bir insanın 1-2 saat içerisinde okuyabileceği kitaplar yazmaya özen gösterin. Eğer kitabınız daha uzun olacaksa, bunu birden fazla kitaba bölebilirsiniz.

Hoşunuza giden bir çalışma oluşturduğunuz zaman, bir düzeltmen veya editör tutarak işinize göz atmasını ve işinizi geliştirmesini isteyebilirsiniz. Sonrasında, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Kitabınızı yazarken aklınızda tutmanız gereken diğer önemli şey de ilk kitabınızın çok popüler olamayabileceği gerçeğidir. Çoğu yazar dördüncü veya beşinci kitabıyla ünlü olmaktadır. Yazmaya ilk başladığınızda gerçekçi beklentilerde olmanız, cesaretinizin kırılmaması açısından önemlidir.

Kapak Tasarımı

Bir kitabı kapağına bakarak yargılama sözü gerçek kitaplar için gerçekten de doğru bir söz değildir! Genelde, okuyucular kitap seçerken çok büyük oranda kapaklarına bakarlar, özellikle de elektronik kitap seçiminde. İnsanlar alışveriş yaparken kapağın küçük bir fotoğrafını görür, bu yüzden kapak seçiminizin göz alıcı ve çekici olması gerekir.

Elinizden gel en iyi kapağı oluşturmak için kitabınızın konusuna uyan basit ama güçlü bir resim seçebilirsiniz. Bunu kendiniz de tasarlayabilirsiniz fakat en iyisi profesyonel bir grafik tasarımcıdan yardim almak olacaktır.

E-kitaplardan para kazanın

Kitabı İnternete Yüklemek

E-kitabınızı yazdıktan sonra, kitabınızı okumak isteyen insanlar için bir açıklama yazısı yazmanız gerekecektir. Dikkat çeken ve okuma isteği uyandıran kısa bir veya ikicümle yazın. Kitabınızdan kısa bir alıntı yapmak veya okuyucularınıza kitabınızın kaç kelimeden oluştuğunu söylemek isteyebilirsiniz. Böylece onlar da neye para ödediklerini görmüş olurlar.

Açıklamanızı hazırladıktan sonra, kitabınızı internete yüklemeye hazırsınız demektir. Amazon mağazası bu işe başlamak için güzel bir yerdir. Bu site size e-kitabınızı nasıl yükleyeceğinize dair kısa bir video anlatım da sunmaktadır. Diğer bir seçenek ise smashwords.com sitesidir. Buraya yüklediğiniz kitaplar Apple iBooks mağazası, Barnes & Noble, Diesel e-Books ve Sony Reader Store’da yayımlanır.

Fiyatı Ayarlamak

E-kitabınızın fiyatına karar vermek size kalmıştır. Kitabınıza ne kadar fiyat biçeceğinize karar vermek için çok satan  kitaplara veya sizinle aynı tarzda olan kitapların ne kadara satıldığına bakabilirsiniz. Fiyatınızın diğer kitaplarla aynı fiyatta veya biraz daha ucuz olmasını isteyebilirsiniz.

Sunu unutmayın ki mağaza satışınız üzerinden belli bir miktar para kesecektir. Bu site kendine has bir sistem geliştirmiştir, dolayısıyla kitabınızı yüklemeden önce bunun hakkında araştırma yapmak ne kadar kazanacağınızı kestirmek için akıllıca olacaktır.

E-Kitabınızın Pazarlamasını Yapmak

Normalde, e-kitabın mağazalardan indirilebilir hale gelmesi 24 ile 48 saat arası sürer. Dolayısıyla yükleme yapar yapmaz hemen sipariş gelmesini beklememeniz gerekir. E-kitabınızın satılabilmesi ve öne çıkması için pazarlamasını iyi yapmalısınız.

Bir e-kitabı en iyi şekilde pazarlamanın yolları aşağıdaki gibidir:

E-kitabınızı pazarlarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey hedef aldığınız kişilerdir. Kendiniz şunları sorun:

  • Benim e-kitabımı okuma ihtimali en yüksek kişiler kimler?
  • Diğerlerine kıyasla benim kitabım neden okunsun?
  • İnsanlar e-kitabım hakkında nereden bilgi alabilirler?
  • İnsanları nasıl kitabımı okumaya yönlendirebilirim?

E-kitaplardan para kazanınBunun için bir örnek kullanacak olursa, diyelim ki Meksika yemekleri hakkında bir kitap yazdınız. Hedefinizin sadece Meksika yemekleri pişirmek isteyen insanlar olduğunu direk olarak söyleyemeyiz. Bu yüzden kimin bu tür bir kitabı almak isteyeceği üzerinde iyice kafa yormanız gerek. Hedef grubunuz yemek pişirmeyi seven yetişkin bir genç veya ev hanımı dahi olabilir.

Hedef grubunuzdaki insanlar, aileniz Meksikalı olduğu için ve dolayısıyla tariflerinizin gerçekten çok özel olduklarını düşündükleri için bu kitabı satın alabilirler. Pinterest bu açıdan yemek tariflerinin çokça aratıldığı bir site için olduğu birkaç gönderi oluşturup insanları websitenize veya e-kitabınızı sipariş edebilecekleri siteye yönlendirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Maddi sorunlarla boğuşmaya son verin. Hemen para kazanmanın bir yolunu bulun.

İnternetten para kazanarak hayatlarını değiştiren binlerce kişiye katılın…

15+
farklı yöntem, hepsi kanıtlanmış, hepsi kazançlı.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz