Etsy’den para Kazanın

Etsyden para kazanin

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Metrik ninja ikon

Zorluk

Zorluk Orta
Orta

Zaman

Zaman Düşük
Düşük

Gelir

Gelir Küçük
Küçük

Antik ve eski tarz modaya ilginiz mi var? El işlerinde iyi misiniz? Bir şeyler üretmek sizin için bir hobi mi? Eğer bu soruların en azından birine evet cevabı verebiliyorsanız, Etsy’den para kazanamaya hazırsınız demektir!

Eğer Etsy’yi duymadıysanız, bu site antik ve eski ürünlerin, sanat eserlerinin ve el yapımı ürünlerin satıldığı bir sitedir. Sitenin Ebay’den farkı, burada sadece eski ve antik ürünlere odaklanılmış olmasıdır. Bunu çevrimiçi bir sanat ve el işi fuarı gibi düşünebilirsiniz. Bu site inanılmaz derecede popülerdir ve her ay milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilmektedir. Dolayısıyla siz de burada bir çok kişiyi müşteri olarak çekebilirsiniz.

Etsy sayesinde, kendi mağazanızı oluşturup müşterilerinizden sipariş almaya başlayabilirsiniz. Sonrasında siparişleri karşılayıp PayPal üzerinden veya diğer bir ödeme yöntemiyle ödemeleri alabilirsiniz. Etsy’de ödediğiniz masraflar oldukça düşüktür ve birçok insan buradan satış yaparak geçimini sağlamaktadır. Etsy’yi kullanarak internetten para kazanmak için, aşağıdaki adımları izleyin:

1. Ne Satacağınıza Karar Verin

Karar vereceğiniz ilk şey Etsy’de ne satacağınız olmalıdır. Ne tür ürünlerin çok sattığı hakkında fikir edinmek için sitede kısa bir araştırma yapabilirsiniz.

İnsanların ne sattığını görmek için her tür kategoride arama yapabilirsiniz. Başarılı olmak için herhangi bir sihirli tarif yoktur; elinizdeki ürün eski tarz veya el yapımı olduğu sürece site için uygundur. Sadece sattığınız ürünün kaliteli ve iyi bir durumda olduğundan emin olun. Eğer sanat eseri veya el yapımı ürün satıyorsanız, satış yaptığınız zaman ürünün halihazırda elinizde olduğundan emin olun.

2. Mağazanızı Açın

Ne satmak istediğinize karar verdikten sonra, mağazanızı açabilirsiniz. Satmak istediğiniz ürüne uygun bir isim bulun. Sonrasında, mağazanız için insanları karşılayan ve mağazanızın ne hakkında olduğunu anlatan bir profil yazısı oluşturun. İçeriğinizin profesyonel olduğundan ve yazım hatası veya gramer hataları barındırmadığından emin olun. Sonrasında, Hakkımızda sayfası oluşturun. Müşterilerinize kim olduğunuzu ve ürünlerinizi nasıl ürettiğinizi veya eski ürünlere olan ilginizi anlatın.

3. Fotoğraf Çekin

Etsy’de satış yaparken önemli olarak görülen şeylerden birisi de ürünlerinizin iyi fotoğraflara sahip olması gerektiğidir. Çoğu çekici eski ürün fotoğrafları güzel olmadığı için sitede satın alınmamaktadır, dolayısıyla fotoğraf satış yapmak için hayati önem taşır.

Güzel fotoğraflar çekmek için üst seviye bir kameraya ihtiyacınız yoktur. Akıllı telefonunuzu, aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurarak, fotoğraf çekmek için kullanabilirsiniz:

  • Sattığınız ürünü ön plana çıkaracak arka planlar kullanın. Beyaz arka plan genelde çoğu ürün için işe yarar; öte yandan parlak eşyalar satıyorsanız siyah arka plan kullanmanız daha yararlı olacaktır.
  • Tüm fotoğraflarınızda arka planın aynı olduğundan ve mağazanıza daha iyi bir imaj sağlaması açısından her fotoğrafta aynı ayarları kullandığınızdan emin olun.
  • Eğer giysi satışı yapıyorsanız, üzerinde giysileri deneyebileceğiniz bir model veya cansız manken bulundurun. Giysilerin modellerin üzerine tam olarak uymasını sağlamak ve çekici göstermek için iğne kullanabilirsiniz.
  • Ürünlerinizin ne kadar güzel olduğunu göstermek için yakın çekim yapın.

4. İyi Bir Açıklama Yazısı Yazın

Fotoğraflar oldukça önem taşımaktadır fakat bir müşterinin bütün beklentisini oluşturmamaktadır. Bu yüzden her ürüne detaylı açıklama yazmanız gerekmektedir. Müşterilerinize ürünün neyden yapılmış olduğunu anlatabilir, fotoğraflarda görünmeyen detaylara değinebilirsiniz. Boyutu tam olarak verdiğinizden, özellikle giysi satıyorsanız, emin olmalısınız. Ayrıca, eğer envanter tutmak yerine ürünleri talep üzerine üretiyorsanız, siparişin ellerine ne zaman ulaşacağını bildirin.

Eğer müşterilerin siparişleri özelleştirme seçenekleri varsa, bütün seçenekleri bildirin ve müşterilere bu istekleri nasıl yapabileceklerini anlatın.

5. Fiyat Belirleyin

Bir ürünü satmanın son adımı, ürünü ne kadarlık bir fiyattan satacağınızdır. Diğerlerinin benzer ürünleri ne kadardan sattığını bakmak iyi bir fikirken koyduğunuz fiyatın giderinizi karşılayıp elinize fazladan para geçireceğinden emin olmanız gerekir.

Etsy’nin sizden ücret keseceğini unutmayın. Etsy’de satışta olan her ürün için belli bir ücret ödersiniz ve bu ürün satılana veya siz ürünü kaldırana kadar devam eder. Etsy ayrıca her satışınızdan %3.5 komisyon alır. Eğer müşterilerinize PayPal üzerinden ödeme seçeneği sunarsanız, PayPal da bunun için bir ücret uygulayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top