Evde Ebeveyn Olarak Oturup Para Kazanmanın Yolları

Evde Ebeveyn Olarak Oturup Para Kazanmanın Yolları

Evde anne veya baba olmak tam bir zamanlı iştir fakat bunun için para kazanmazsınız. Evde oturan ebeveynlerden çoğu bir yandan çocuklarına bakarken bir yandan ek gelir sağlamanın yollarını aramaktadırlar, böylece aile gelirlerine katkıda bulunabilirler. Eğer siz de onlardan biriyseniz, evde oturan ebeveynleri hedefine koymuş bir çok dolandırıcı olduğu için dikkatli olmanız gerekmektedir. Öte yandan, size evden para kazanmanın yolları konusunda yardımcı olabilecek bir çok şirket bulunmaktadır.

Evde oturmak zorunda olan ebeveynler için para kazandıracak 3 mükemmel fikir:

1. Televizyon İzleyerek Para Kazanı

Viggle televizyon izleyerek para kazanmanızı sağlayan bir hizmettir! Uygulamayı kullanmaya başlamak için iOS veya Android cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında, bir televizyon programı başladığında, uygulamaya tıklar ve check-in yaparsınız. 

Bundan sonra, uygulama gerçekten o programı izleyip izlemediğinizi kontrol eder. 12 saate kadar, televizyonda izlediğiniz here bir dakika başına size ödeme yapılır. Bunun dışında bazı soruları cevaplayarak, reklam izleyerek veya bir çok programda birden bölüm izleyerek daha fazla kazanmanız mümkündür. 

Uygulamada kazandığınız para hızlıca birbirine eklenir; bunlara sadece bu uygulamadan kazandığı parayla evini baştan yaratan kadın örnek olarak verilebilir.

2. Hobilerinizden Para Kazanın

Eğer sanatla veya el işiyle uğraşıyorsanız, bu yeteneklerinizi Etsy ‘de satış yaparak gelire çevirebilirsiniz. Bu web sitesi sanat eserlerinden kıyafete’ve hediyelik eşyalara kadar el yapımı herşeyi satabilidiğiniz bir mağazadır. Burada kendi mağazanızı açabilir, uygun olan ürünlerinizin fotoğrafını koyabilir ve kısa bir sürede hepsi için açıklamalar yazıp satışa başladıktan sonra hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Amazon Handmade isimli site de Etsy‘ye benzer bir sitedir  ve burada da el işi ürünleri ve sanat eserlerini satabilirsiniz.

3. Yeteneklerinizi Kullanın

Evde Ebeveyn Olarak Oturup Para Kazanmanın YollarıNeyde iyisiniz? Spor salonunda çalışmak? Sağlıklı öğünler planlamak? Evinizi düzenlemek? İnsanlara Skype üzerinden bilgilerinizi aktarabileceğiniz bir hizmet sunabilirsiniz. 

Örnek olarak, bu modelde çalışan ve iyi bir vücuda sahip bir baba uzun mesafeli kişisel eğitmen olarak başarılı bir iş başlatmıştır. Müşterileri için fitness programları düzenlemekte ve evden çıkmadan haftada bir ya da birkaç gün spor yapmalarını sağlamakta, böylece bir saatlik antrenman için 400 TL gibi bir rakam kazanmaktadır.

 Aynı şekilde kendi işinizi başlatmak için, bir web site  veya hizmetlerinizi sunabileceğiniz bir çevrim içi mağazaya ihtiyacınız olacaktır.

4. Çocuklarınız veya Ebeveynlik Yolculuğunuz Hakkında Blog Yazma

Ebeveynlik zor olabilir ve piyasadaki en iyi bloglardan bazıları ebeveynlere bu yolculukları boyunca yardımcı olur. Anne bloglarının para kazanmak için harika bir yol olmasının ve hatta tam zamanlı çevrimiçi işlere dönüşebilmesinin bir nedeni var! 

Bazı ebeveynler, bütün işletmeyi kendilerine göre inşa edebilecekleri kadar çok para kazandıran bloglar başlatıyorlar. E-kitap, koçluk programları ve daha pek çok şey oluştururken serbest meslekleri doldurmak için insanları işe alıyorlar. Kendi benzersiz ebeveynlik hikayenizi anlatabilir, sizin gibi diğer ebeveynlerle bağlantı kurabilir ve bunun üzerinden para kazanabilirsiniz!

Evden çalışmak için diğer seçenekler

Yukarıda bahsedilen üç ayrı evden çalışma fikri arasında hala aradığınızı bulamadıysanız, bu sayfada yer alan seçeneklere de mutlaka göz atmalısınız. Burada en hızlı ve kolay şekilde nasıl para kazanabileceğinizi bulacaksınız ve bunların hepsini de evden başarabildiğinizi göreceksiniz!

Scroll to Top