Evde Yapılabilecek Işler

Evden çalışmak istediğinizde nereden başlarsınız? Evde iş veya evde ek iş imkanınız olsa nelere ihtiyacınız olur ve evde ek işle nasıl para kazanabilirsiniz? Çoğu insan evden para kazanmanın ne kadar kolay hale geldiğinin farkında değildir ve biz Pangepanel.dk olarak bunu değiştirmek istiyoruz! “Evden Çalışma Rehberi”ne hoşgeldiniz.

Bu sayfada, evde iş imkanı hakkında detaylı bir rehber bulacaksınız. Bu rehberde, evden çalışmaya başlamak için neler yapmak gerektiğini, hangi araçlara ihtiyacınızın olduğunu ve neler yapmamanız gerektiğini göreceksiniz.

Evden çalışırken kullanabileceğiniz özenle seçilmiş bir çok kazanç yöntemini görebileceksiniz ve aynı zamanda size evden çalışmanın artılarını ve eksilerini anlatacağız. NakitNinja.com, 20’den fazla kazanç yöntemi hakkında bilgi alabileceğinizi ve bunları evde çalışırken uygulayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Aşağıda, bu sayfadan öğrenebileceğiniz bilgileri barındıran içerik kısmına ulaşabilirsiniz. Bu rehberi okuduktan sonra evde nasıl para kazanılır sorusuna cevap bulacağınız konusunda söz veriyoruz!

evde iş imkanı

Evden çalışmak için en iyi 3 kazanç yöntemi

Evde çalışmaya ve para kazanmaya başlamadn önce, doğal olarak kendinize evde iş veya evde ek iş imkanı yaratmanız gerekir. Maalesef evde oturarak para kazanmayı doğal olarak bekleyemezsiniz ve evde çalışırken kullanacağınız yöntemler arasında da farklılıklar olacaktır. İşte burada önemli olan çalışmak için ne yapacağınızı seçmeniz önemlidir. Aşağıda, NakitNinja’nın değerlendirmiş olduğu en iyi evde iş imkanı seçeneklerini görebilirsiniz.

1. İkili Seçenekler ile Evden Para Kazanma

evde iş imkanı

Evden çalışmanın en yeni ve çekici yollarından birisi de ikili seçeneklerdir. İkili seçeneklerde alım satım yaparken, değişken değerler üzerine oynar, paranızı döviz, buğday, altın gibi değerlerin fiyatlarının artıp azalmasına oynarsınız.

İkili seçeneklerden para kazanmak oldukça basittir çünkü doğru araçlarla, alım satımdaki kazanma şansınızı artırabilirsiniz. Bunun üzerine ne kadar çok çalışırsanız, o kadar iyi hale gelirsiniz ve NakitNinja’da bunun üzerinden geçim sağlayanlar dahi vardır!

NakitNinja’den David’in evden çalışarak yarım saat içerisinde nasıl 900 TL kazandığını görün.

Aşağıdaki videoda, uzmanımız David’in yarım saat içerisinde nasıl 900 TL’den fazla kazandığını görebilir ve öğrenebilirsiniz. İkili seçenekler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: İkiliseçeneklerden para kazanın

FILM

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olduğu şeyler:

 • Bilgisayar veya tablet / iPad
 • İnternet bağlantısı
 • NakitNinja’daki grafikler
 • Finmax’te kullanıcı hesabı

Faydalı linkler:

 • İkili seçenekler rehberimiz
 • NakitNinja’in canlı grafikleri
 • Finmax’te ikili seçenekler hesabı oluşturmak

Neden evden çalışma seçenekleri arasından ikili seçenekleri tercih etmelisiniz:

2. Sanal asistan olarak evde iş imkanı

evde ek işı

Evden iş imkanı olarak düşünebileceğimiz bir başka seçenek de sanal asistanlıktır. Sanal asistan basitçe bir veya birden fazla iş için asistanlık hizmeti sunan kişidir. Sanal asistan olarak, dünyanın dört bir yanından çalışabilirsiniz çünkü burada bütün iş internet, telefon, e-posta ve diğer medyalarla halledilmektedir.

Dolayısıyla, çalışmak istediğiniz yer tamamen size kalmıştır ve bu da evde ne iş yapabilirim sorusuna güzel bir cevaptır.

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olduğu şeyler:

 • Bilgisayar
 • İnternet bağlantısı
 • Mikrofonlu kulaklık seti
 • Web kamerası
 • Skype veya diğer görüntülü konuşma programları

Sanal asistanlık için faydalı linkler:

3. Blog yazarak evden çalışmak

evde para kazanma yolları

Evde yapılacak işler arasında gerçekten bağımsız olabileceğiniz ve sabır gerektiren bir yol blog yazmaktır. Blog yazmak birkaç sebepten dolayı oldukça revaçtadır. İlk olarak, blog yazmak oldukça eğlencelidir ve para kazanırken bir yandan da kendinizi, geçmişinizi ve diğer özelliklerinizi tanıtma imkanınız oldukça fazladır. İkinci olarak, tamamen kendi başınıza olabileceğiniz ve üstünüzde bir patron veya işveren olmadan çalışabileceğiniz bir evde ek iş imkanıdır.

Blog yazarak güzel miktarlar kazanabilirsiniz, öte yandan bu değişik alanlardan bilgi sahibi olmanız gerektiği anlamına da gelmektedir. Nasıl bir website yapıldığını öğrenmeli, site için doyurucu bir içerik oluşturmalı ve reklamınızı nasıl yapabileceğinizi bilmelisiniz (Bu sayede para kazanmaya başlayacaksınız).

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu günlerde website oluşturmak görece daha basittir ve artık uğraş gerektiren bir iş olmaktan çıkmıştır. Eğer nasıl bir içerik oluşturacağınızdan eminseniz, evde nasıl para kazanılır sorusuna cevabı bulmak üzeresiniz diyebiliriz.

Bundan bir sonraki adım siteniz üzerinden reklam yapmak olacaktır. Burada, güzel bir kazanç yöntemi olan satış ortaklığından yararlanabilirsiniz. Satış ortaklığı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca evde ek iş olarak blog yazmayı istiyorsanız, detaylı rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olduğu şeyler:

 • Bilgisayar
 • İnternet bağlantısı
 • Websitesi veya blog sayfası
 • Satış ortaklığı ağında kullanıcı hesabı
 • Facebook, Instagram veya Google+ sayfası

Blog yazarları için faydalı linkler:

Evden çalışmak için başlangıç rehberi

Bir çok insan bir şeylere zaman harcarken stressiz, dertsiz, tasasız ve zaman harcadıkları şey üzerinde kontrol sahibi olmak ister. Fakat saat 8’de işte olmak için 7’de kalkarken ve akşam 5’e kadar çalışmak zorundayken, nasıl zamanınızı kontrol edebilirsiniz ki? Evde iş veya evde ek iş imkanınız olsa, hayat daha kolay olmaz mıydı?

Herkesi aynı kefeye koymak istemiyoruz fakat sabah 9 akşam 5 mesaisine sahip çoğu insan bir işe bağlı kalmadan zamanlarını kontrol etmek istediklerini ifade eder. Bu insanlardan çoğu evde iş veya evde ek iş imkanı olmasını diler ve çoğu insan için bu hayatı daha kolay hale getirir. Peki insanlar neden varolan işlerini bırakmaz ve evde yapılacak işleri arama yoluna düşmezler? Bunun cevabı basittir, çünkü çoğu insan için bu o kadar da basitçe alınacak bir karar değildir.

Evde iş yapmak istiyorum cümlesini kurmak bazıları için korkutucu olabilmekte ve ilk adımı atmak oldukça zor gelebilmektedir. Eğer yolunuzun belli olduğu belli çerçeveler içerisinde çalışmaya alıştıysanız, bu bir ofis, mağaza veya herhangi bir yer olabilir, sorumluluğun ve ortamın tamamen size yeni geleceği bir şekilde evden çalışmaya başlamak size biraz yabancı gelebilir. Bu şekilde evde iş veya evde ek iş imkanı geçtiğimiz yıllarda popüler hale gelmiştir ve bunun altında da iyi nedenler vardır. İnternet genç ve yaşlı insanların hayatına daha da nüfuz ettikçe, gün geçtikçe daha fazla insan evde iş imkanının faydalarını ve fırsatlarını daha iyi anlamaya başlamıştır.

Bu yazı sizin sadece evde çalışmak konusunda değil, evde yapılacak işler ve bunun faydaları konusunda bilgi sahibi olabileceğiniz bir yazıdır. Bu rehberi okuduktan sonra, evden iş yapmak istiyorum diyerek işe başlamaya hazır hale geleceksiniz!

Buradan başlayın!

Bu yazının en başında, evde iş imkanları arasında en fazla kazanç sağlayabileceklerinizi görebilirsiniz ve evde ne iş yapabilirim sorunuza buradan cevap alabilirsiniz. Eğer sizin için uygun olan evde iş imkanını bulamadıysanız, evde para kazanma yolları listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Size, evden çalışırken birden fazla yöntem kullanmanızı öneriyoruz. Böylece, kazancınızı farklı yöntemler sayesinde elde edersiniz ve kazanç sağlama potansiyeliniz gözle görülür şekilde daha fazla olur. Eğer isterseniz, tabi ki sadece tek işle de yolunuza devam edebilirsiniz.

Eğer birden fazla dilde iyiyseniz, şirketlere ve bireylere metin, websitesi, ses dosyası ve diğer medyaların çevirisi konusunda hizmet sunabilir ve hatta bunu evden yapabilirsiniz! Çeviri ihtiyacı, küreselleşen dünyada gün geçtikçe artmaktadır ve bu ihtiyaçtan yararlanmanız olasıdır.

Basit olarak, çevirmen olarak evde iş yapmak istiyorum derseniz, ihtiyacınız olan yegane iki şey bir bilgisayar ve internet bağlantısı olacaktır. Bunlara sahip olduğunuzda, şirketler veya bireylerle bağlantıya geçmenize ön ayak olacak bir çok site size çeviri bulmada yardımcı olacaktır. Bu evde iş imkanı olarak oldukça güzel bir seçenektir!

Evde ek iş olarak çevirmenlikten para kazanmak istiyorsanız, buradaki rehberimizi okuyun.

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olacağı şeyler:

 • Birden fazla dile hakim olmanız
 • Bilgisayar veya tablet/iPad
 • İnternet bağlantısı
 • Word veya herhangi bir metin düzenleme aracı
 • Klavye

Çevirmen olarak çalışmak için faydalı linkler:

“Web tasarımcısı mı? Tasarım konusunda hiçbir şey bilmiyorum ki” demeden önce, bir websitesi yaratmanın 5 dakikadan kısa sürdüğünü bilmeniz belki fikrinizi değiştirmenize yardımcı olur. Artık website oluşturmak, az da olsa bilgisayar bilgisine sahip herkesin yapabileceği bir iş haline geldi. Dolayısıyla bu alanda geçmişi olmayan kimseler için bile bu yolla geçimini sağlamak ve evde iş imkanı olarak bunu seçmek makul hale gelmiş oldu.

Websiteler için oldukça fazla talep olmaktadır ve siz de bundan faydalanabilirsiniz. Çoğu standart websitesi 2100 TL ile 7500 TL arasında satışa sunulmaktadır, dolayısıyla birkaç satış yapsanız dahi bunu hızlıca paraya çevirebilirsiniz. Evde iş imkanı olarak website tasarımına başlamak için, ilk önce bir bilgisayar ve internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir.

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olduğu şeyler:

 • İyi bir bilgisayar
 • İyi bir internet bağlantısı

Web tasarımcılar için faydalı linkler:

Bir şirkete istek, şikayet, vb. bulunduğunuzda, akla gelen ilk şey bunları cevaplayan bir oda dolusu müşteri destek elemanı olmaktadır.

Öte yandan, bu telefonları cevaplayan kişi kendi evinde çalışan birisi de olabilir. Gün geçtikçe çoğu şirket evinden çalışan destek elemanı işe almaya başlamaktadır. Bu şirketi ofis giderlerinden kurtarmaktadır ve bu da bu yöntemi zamanla daha popüler hale getirmiştir. Sizin için, telefonları, e-postaları ve müşteri isteklerini, sizi işe alan şirket için cevaplamak adeta an meselesidir.

Daha önce de bahsedildiği gibi, bu iş evden yapılabilir ve alacağınız ücret, evden çalışan olarak da diğerleriyle aynı işi yaptığınız için, aynıdır.

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olduğu şeyler:

 • İyi bir internet bağlantısı
 • Bilgisayar
 • Telefon
 • İyi bir headset
 • Şirketle anlaşma

Destek elemanı olarak çalışmak isteyenlere faydalı linkler:

Eğer metinlerle aranız iyi veya iyi bir yazım stiliniz varsa, evden metin yazarı olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternette websitelerinin artmasıyla beraber, metin içeriği talebi gün geçtikçe artmaktadır. Eğer bugün şirketler rekabette öne geçmek istiyorlarsa, dışarıdan yardıma ihtiyaç duymaktadırlar ve şirketler tarafından evde çalışacak metin yazarları tutmak bu yüzden oldukça popüler bir hal almıştır.

Deneyimsiz kişiler bile metin yazarı olabilmektedirler çünkü doğal ve standart şekilde yazılmış bir metin iyi bir metin olarak düşünülmektedir. Evde iş imkanı olarak bu yöntemi seçtiğinizde, bunun bir bilgisayar ve de bir internet bağlantısı gerektirdiğini göreceksiniz. Kazanç imkanları burada oldukça fazla olup insanlar evde iş imkanı olarak metin yazarlığını yaygın bir şekilde tercih etmektedir.

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olduğu şeyler:

 • Bilgisayar veya tablet/iPad
 • İnternet bağlantısı
 • Word veya benzer bir metin düzenleme programı
 • İyi bir klavye

Metin yazarları için faydalı linkler:

İnternet insanlara yeni şeyler öğretme imkanı açısından bir çok fırsat yaratmaktadır. Basit olarak, başlangıç için bir bilgisayar, web kamerası ve internet bağlantısı gerekmektedir.

İnsanlara aklınıza gelen her şeyi öğretebilirsiniz çünkü bilgi, toplumlarda en değer verilen şeydir ve bir şeyler öğreterek bu sayede güzel miktarlar kazanabilirsiniz.

Eğer iyi gitar çalıyorsanız, bunun kursunu verebilirsiniz veya herhangi bir dilde kendinizi iyi buluyorsanız, öğrencilere ve yetişkinlere bunu öğretebilirsiniz. Hatta, öğrencilere ödevlerinde yardımcı dahi olabilirsiniz. Bu şekilde evde iş imkanı oldukça popülerdir ve gelecekte, bunları sunacak ve talep edecek insan sayısı artacaktır.

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olduğu şeyler:

 • İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar
 • İyi bir kulaklık seti
 • Web kamerası
 • Öğrencilerin işine yarayacak materyaller

Faydalı linkler:

Tabi ki, para kazanmak adına kendi işinizi kurabilirsiniz. Böylece, kendi zamanınızı yönetebilir, evden çalışmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Fakat şunu bilmelisiniz ki evden çalışmanın bu yolu zor ve risklidir, öte yandan çoğu zaman buna değmektedir.

Kendi işinizin sahibi olduğunuz zaman, kazanabileceğiniz miktarın bir sınırı yoktur ve kazancınızın çoğu sizin elinize geçer. Kendi işinize sahip olduğunuzda yapabilecekleriniz oldukça fazladır, fakat evden çalışmak istiyorsanız, buna başlamak için bir şeyler yapmanız gerekmektedir. Evde iş imkanı kovalayan bir kişi için birkaç yararlı başlangıç fikri şu şekilde olabilir:

 • Kendi web mağazanızı kurmak
 • Evde kuaför hizmeti vermek
 • Evde masaj hizmeti vermek
 • Freelancer olarak çalışmak
 • Telemarket satışları yapmak
 • Sanat işleri yapmak
 • Grafik işleri yapmak
 • Muhasebeci olarak çalışmak
 • Müzisyenlik yapmak
 • Danışmanlık işi yapmak
 • Ürün test etmek

Yukarıda bahsedilen evde iş imkanları sadece birkaç fikri yansıtmaktadır. Eğer yaratıcılığınızı biraz daha kullanırsanız, yapacak daha değişik şeyler de bulabilirsiniz. Gerçek hayatta, evde çalışırken sınırınız sadece hayalgücünüzdür!

İhtiyacınız olan ve bulundurmanızın faydalı olduğu şeyler:

 • Bilgisayar
 • İnternet bağlantısı
 • Telefon

Girişimciler için faydalı linkler:

para kazanmak

Evden çalışmak için faydalı ipuçları

Iş istasyonunuzn

evde iş imkanı
Evde yapılacak ek işler için iyi bir çalışma alanının gerekliliğinin önemini anlamak hayatidir. Size önerimiz, evinizde veya apartmanınızda bir odayı ofis ve çalışma alanı olarak kullanmak için ayırmanızdır. Bir ofis veya ayrılmış çalışma alanı daha verimli çalışmanızı sağlar ve sizi daha profesyonel gösterir.

İyi bir sandalye, bir masa, seviyorsanız güzel müzikler ve iyi bir ışıklandırma sağladığınızdan emin olun. Böyle küçük şeylerle, bir çalışma alanınız olduğunu hissedersiniz ve bu önemlidir, çünkü beyniniz de bir yerden sonra çalışma saatlerinizi özel yaşamınızdan ayırmakta daha başarılı hale gelir.

Çalışma alanınızın nasıl göründüğü tamamen evde ne iş yaptığınızla alakalıdır. Sanatla uğraşan bir kişinin çalışma alanıyla pazar araştırması yapan bir kişinin çalışma alanları doğal olarak aynı olmayacaktır. Burada önemli olan, kendinizi çalışırken verimli ve rahat hissedebileceğiniz bir çalışma ortamı oluşturmaktır.

Öte yandan, evde çalışırken sahip olmanız gereken belli başlı şeyler de vardır. Önemli olduğunu düşündüğümüz birkaç şey şu şekildedir:

Çalışmaya ayrılmış bir masanızın olması önemlidir. Çoğu insan bu iş için yemek masası veya TV masasını seçmektedir fakat bunu asla önermiyoruz. Evden çalışırken kendi masanıza sahip olmanızla beraber odaklanmanız da daha kolay olacaktır. Eğer bu iş için yeni bir masa satın alacaksanız, bizim önerimiz yüksekliğini ayarlayabileceğiniz bir masa almanız olacaktır. Genelde, ayakta durarak çalışmak güzel olabilmektedir.

Uçak gibi sesler çıkaran bir fana sahip olan yavaş bir bilgisayardan daha kötü bir şey olamaz. Bilgisayarınzın sağlıklı bir şekilde çalıştığından emin olun! İçinde çalıştırabileceğiniz programlar kısıtlı olduğu için, iPad veya tablet kullanmanız bu iş için zor olacaktır.

Evde ek iş imkanı sağlayan çoğu iş bilgisayar üzerinden yürümektedir ve bu da doğal olarak dış dünyayla iletişime geçmenizi gerektiren bir internet bağlantısı gerektirmektedir. Çalışma alanınızda güçlü ve stabil bir internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun böylece evden çalışırken sürünmek zorunda kalmayın.

Çalışma alanında büyük olasılıkla birkaç saat geçireceksiniz, dolayısıyla burayı çalışmak istediğiniz bir alana çevirmeniz oldukça önemli hale gelecektir. Bunun için güzel müzikler çalmanıza yarayacak bir ses sistemi satın alabilirsiniz. Dahası, video görüşmelerinde de kullanabileceğiniz bir çift kulaklık satın alabilirsiniz. Sanal asistan, freelancer veya başka bir iş içerisinde çalışırken, bilgisayar üzerinden iletişim kurma ihtiyacınız olacaktır dolayısıyla bunun için mikrofonu olan bir headset’e sahip olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bu madde liste içerisinde aptalca görünüyor olabilir fakat masanızda bir şişe su bulunması olmazsa olmazdır. Çalışırken, yemeyi ve içmeyi unutmanız olasıdır. Çalışma alanınızda bir şişe su bulundurmanızla, yoğun çalışırken dahi sıvı ihtiyacınızı giderirsiniz.

evde iş imkanı
para kazanmak

Burada, iş bulabilir ve evden çalışabilirsiniz

evde iş imkanıİnsanların evden çalışmaya başlayacaklarında ilk başta çokça takıldığı nokta, evde ek iş için nereden faydalanacaklarıdır. Evden çalışmaya başlamak için, maalesef ki oturup sevdiğiniz işi yaparak ayda bir size verilecek maaşı bekleyemezsiniz.

Evde ek iş veya normal şekilde çalışabilmek için, yaptığınız işin para ediyor olması gerekir ve bazen para edecek bir şeyler bulmak zor olabilir.

Neyse ki, çalışanları ve işverenleri buluşturan bir çok portal bu konuda yardımcı olmaktadır. Bu portallar işçilerin iş bulmasına yardım eder ve para kazanmaya başlamanız için güzel yerlerdir. Evde yapılacak işler ve evde yapılacak ek işler için en iyi yerleri aşağıda bulabilirsiniz.

Evden çalışmak – Burada, evde yapılacak işleri ve evde yapılacak ek işleri bulabilirsiniz:

para kazanmak

Evden çalışmanın artıları ve eksileri

Herhangi bir yerde çalışmanın artıları ve eksileri olduğu gibi, evden çalışmanın da artıları ve eksileri bulunmaktadır. Aşağıda, evde iş ve evde ek iş yapmanın artılarını ve eksilerini bizim açımızdan görebilirsiniz.

Evden çalışmanın artıları

Evde iş imkanınız varken, kendi iş saatlerinizi ayarlarken ne kadar özgürlüğe sahip olduğunuzu da görürsünüz. Bu sadece evde çalışırken değil, gezilerinizde, seyahatlerinizde ve diğer yerlerde çalışırken de size fayda sağlar.

İşinize giderken trafikte geçirdiğiniz zaman sizi büyük ihtimalle sinirli ve gergin bir hale getirir. Veya toplu taşımayla giderken kalabalıktan bir süre sonra bıkarsınız. Evden çalışırken, trafikte geçirdiğiniz zamandan kısarsınız ve bu da oldukça büyük bir artıdır!

Evde olduğunuz için ve herhangi bir kıyafet uygulaması olmadığından, evden çalışırken istediğinizi giyebilirsiniz. Evde iş imkanı size pijama dahi giyme fırsatı sunar ve kimse size bunun yanlış olduğunu söyleyemez!

Çoğu insan için evde çalışmanın en büyük faydalarından biri aile ve arkadaşlara ayrılan daha fazla zamandır. Evden çalışırken, kendi zamanınızı yönetebilir ve aile ve arkadaşlarınızla ne kadar zaman geçirebileceğinize tam olarak karar verebilirsiniz.

Evde iş veya evde ek iş yapmak istiyorum derseniz, bunun en büyük artılarından birisi de çalışma alanınızın nerede ve nasıl olacağınıza kendinizin karar verebilme imkanınızdır. Ofisinizde ne tür şeylerin olacağı, hangi sandalyede oturacağınız ve hangi müziği dinleyeceğiniz tamamen size kalmıştır.

Evde iş veya evde ek iş yapmak istiyorum derseniz, bunu yaparken dışarıdakiler tarafından daha az rahatsız edilirsiniz, bu da sizin verimliliğinizi artırır. Çalışmanızı bölecek ve ritminizi bozacak herhangi bir iş arkadaşınız bulunmaz.

Daha önce de bahsedildiği gibi, evden çalışırken trafiğe girmek zorunda kalmazsınız ve bu size zaman kazandırırken bir yandan da daha fazla paranın cebinizde kalmasını sağlar. Evde çalışırken, ne yiyeceğinize kendiniz karar verebilirsiniz, dolayısıyla dışarıda pahalı yemekler yemek zorunda kalmazsınız.

Evden çalışmanın eksileri

Evden çalışmanın bir çok artıları olduğu gibi, eksileri de mevcuttur. Aşağıda, bizim açımızdan evden çalışmanın eksilerini okuyabilirsiniz.

Evde çalışırken deneyimleyeceğiniz şeylerden birisi, özellikle ailenizden ve arkadaşlarınızın sizden artan beklentileri olacaktır. Birden bire, evinizde olacağınızdan ve aileniz veya arkadaşlarınız da çevrenizde olacağı için, onlar sizin onlara harcayacak daha fazla zamanınız olduğunu düşünebilirler.

Evden çalıştığınızı onların anlaması zor olabilir, bu yüzden sizi rahatsız etmeyecekleri şekilde bunu baştan belirtmek önemlidir.

Evde iş veya evde ek iş yaparken, bir şekilde izole olursunuz ve bir ofis veya mağazada çalışırken olduğu gibi başkalarıyla iletişim kurma şansınız olmaz. İş arkadaşlarıyla arkadaşlık etmek daha zor hale gelir, yemeklerinizi tek başınıza yersiniz ve işten sonra kaçamaklar yapamazsınız.

Evde yapılacak işler veya evde yapılacak ek işler konusunda, artık başınızda bir patron veya belli bir zamanda tamamlamanız gereken işler olmadığı için, çalışma saatlerinizi kendiniz ayarlarsınız. Evde çalışırken üretken ve odaklanmış bir şekilde çalışmak tamamen sizin elinizdedir ve elinize geçecek para tamamen yapacağınız işe bağlıdır. Bu yüzden odaklı çalıştığınızdan emin olun ve gününüzü iyi planlayın.

Evden çalışmanın en büyük eksilerinden birisi de budur. Evden çalışırken, çalışma ve dinlenme arasındaki ayrım çok belirgin değildir. Evden çalışmazsanız, belli çalışma saatleriniz vardır ve buna uyarsınız. Maalesef, evde çalışırken işler böyle değildir, çalışma ve dinlenme saati arasındaki ayrım o kadar da keskin değildir.

İşinizden kendinizi tamamen ayırmak zor olabilir ve aklınız sürekli işte olabilir. Tekrar, bunun için önceden organize ettiğiniz bir çizelgeniz olması iş ve dinlenme saatlerinizi ayırmanıza yardımcı olabilir.

Evde iş veya evde ek iş yaparken, rahat davranmanız olasıdır. Evdeyken, etrafınızda oldukça rahatlatıcı bir atmosfer oluşur, yatağınız hemen yanı başınızdadır veya bir kanepeye oturup televizyon izlemek oldukça kolaydır. Daha önce de bahsettiğimiz üzere, bu açıdan bir çalışma alanınızın, ofisinizin veya ayrılmış bir odanızın olması önemlidir.

para kazanmak

Evde Çalışmayla İlgili Son Noktalar

Evden çalışıyorsanız, bunu düşünüyorsanız veya buna hazırlanıyorsanız, umuyoruz ki “Evden Çalışma Rehberi” size yardımcı olmuştur. Eğer hala nereden başlayacağınız veya nasıl verimli çalışacağınız konusunda emin değilseniz, bize buradan yazabilir veya Facebook sayfamızdan mesaj atabilirsiniz.

Eğer sizin de kendi önerileriniz ve tavsiyeleriniz varsa, bunu aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmanız bizi mutlu edecektir.

Evden çalışma konusunda size başarılar diliyoruz!