Evden Çalışmanın 5 Kötü Yanı

Evden calısmanin 5 kotu yani

Ne zaman evden çalışma hakkında konuşulduğunu duysanız, iç geçiri ve hergün işe gitmek yerine evden çalışmanın sizin hayatınızı nasıl daha iyi bir hale getirebileceğini düşünürsünüz. Düşünsenize, bir daha trafikteki güçlükleri ve zorlukları çekmenize gerek kalmayacak veya toplu taşımaya para vermek zorunda kalmayacaksınız. 

Her gün ne giyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve iş arkadaşlarınız tarafından dikkatiniz dağıtılmayacak. Planlarınızı yaparken daha esnek olabileceksiniz böylece iş ve özel hayat dengesini daha iyi kurabileceksiniz. 

Belki size ekstra bir gelir yaratabilecek ikinci bir işe sahip olma şansına bile sahip olacaksınız. Evden çalışmak, Bitcoin ticareti ve bir blogdan para kazanma da dahil olmak üzere birçok yöntemle para kazanmanızı sağlar.

Evden çalışmanın avantajları bir yana dursun, bu çalışma türünün bazı dezavantajları da bulunabilmekte. Çoğu insan için avantajlar dezavantajları bastırıyor olsa da, evden çalışmanın bazı olumsuz tarafları olduğunu da bilmek önemlidir. Bu sayede, körü körüne bu işe girmez ve olası sorunlarda aklınızda belli başlı çözümler bulundurmuş olursunuz.

1. İnsanlar İşiniz Olmadığını Düşünebilir

İnsanlar evden para kazanma konseptini tam olarak anlamayabilir ve evden çalışan insanları hiç çalışmıyor olarak düşünebilir. Çevrenizdeki insanlar size telefon, mail veya mesaj yoluyla boş iş pozisyonu önerebilirler çünkü sizin işsiz olduğunuzu düşünüyorlardır. Buna canınızın sıkılmasına izin vermeyin. Bunu, çevrenizdeki insanların sizi umursadığı yönünde bir işaret olarak kabul edin.

2. Suçlu Hissedebilirsiniz

Evden çalışma konusunda istekli olmanıza rağmen bir yandan da suçluluk hissedebilirsiniz. Bir telekonferansta siz eşofmanlarınızla otururken iş arkadaşlarınız takım elbiseler ve topuklu ayakkabılar ile toplantıya katıldığı durumlarda garip hissedebilirsiniz. Evden çalışırken kendi çizelgenizi yaparken ne zaman ara vereceğinize kendinizin karar vermeniz konusunda da suçluluk hissedebilirsiniz – ama bunu yapmamaya çalışın. 

Patronunuzla ne zaman çalışacağınıza dair konuşup anlaştığınız sürece, günün her saati çalışmanıza elbette ki gerek yoktur. Bir de şirketiniz size işleri evde hallettiğiniz konusunda güvendiği için işler yolunda gitmediği zaman suçluluk hissedebilirsiniz.

3. Diğer İnsanlarla Aranıza Mesafe Koymanız Gerekebilir

Evden calısmanin 5 kotu yani

Daha önce de bahsedildiği gibi, insanlar evden çalışma konseptini tam olarak anlamayabilir ve çalışma saatleriniz boyunca sizin işinize odaklanmanız gerektiği konusunda gereken hassasiyeti göstermiyor olabilir. Sürpriz ziyaretlere bu açıdan hazırlıklı olun, insanlar sizinle telefonda konuşmak veya sizinle bu sürelerde zaman geçirmek isteyebilir. 

Bu tür şeyler meydana geldiğinde, bu konular hakkında açık konuşmanız önemlidir. Onlara, onlarla ne kadar konuşmak veya zaman geçirmek istediğinizi söyleyin fakat bunun çalışma saatleri dışında olması gerektiğini belirtin. Bunu diğerlerine söylemeyi asla ertelemeyin çünkü bu ilerde daha büyük sorunlara yol açabilir.

 

4. Kendinizle de Aranıza Mesafe Koymanız Gerekebilir

Artık fiziksel olarak ayrı bir iş yeriniz ve eviniz olmadığından kendinizi, çalışma hayatınızın içine iki sürünme ve evde vakit geçirme olanağı bulabilirsin. Bazıları evden çalışmaya başlamak isteyen birçok insan, iki denizin daha iyi bir iş hayatı karışımı olması için bunu yapar; ancak bir süre sonra denge yine de yine diğer yönde devrilerek başlar. Duş gibi temel şeyleri yapmaya devam ederseniz giyinin ve evi diğer insanlarla etkileşime girmek için terk etmenizden emin olun.

Ev ve iş olarak bir fiziksel ayrımınız olmadığı için, işin özel hayatınıza karışmasına izin vermeye başlayabilir ve evdeki zamanınızı bununla geçirmeye başlayabilirsiniz. Evden çalışan insanlardan çoğu buna daha iyi bir iş ve özel hayat dengesi için bir başlarken süre sonra iş kısmının biraz Öne geçmesine izin verebilirler. Duş almayı, giyinmeyi ve diğer insanlarla zaman geçirmek için ara sıra evden çıkmayı unutmayın.

5. Bu İşin Size Göre Olmadığına Karar Verebilirsiniz

Evden çalışma hakkında en büyük sır şudur: bu iş herkese göre değildir. Bazı insanlar başarılı olabilmek için diğerlerine ihtiyaç duyarlar ve bu gayet doğal bir durumdur. Eğer evden çalışmanın size göre olmadığını anlarsanız, bu konuda sessizce acı çekmek ve performansınızı düşürmek yerine kendinize ve iş vereninize dürüst olun.

Eğer gerçekten evden çalışmayı düşünüyorsanız, NakitNinja.com siteinside yer alan ve evden para kazanmanızı sağlayacak çeşitli yöntemlere göz atabilirsiniz. Buradan internetten ve evde çalışarak para kazanmanızı sağlayacak yöntemlere ulaşabilirsiniz. Evden çalışırken, mükemmel olan çevrimiçi işi veya internette para kazanmanın diğer yollarını keşfedebilirsiniz.

Scroll to Top