Evden yapılan en yaygın 20 iş

Evden yapılan en yaygın 20 iş

Günümüzde çoğu insan evinden çalışmak istemektedir ve yapılan çalışmaların gösterdiği üzere Amerikan iş gücünün %40’lık bir kısmı yarı zamanlı da olsa evden çalışmaktadır ve bu sayının ileride yükselmesi beklenmektedir.

GlobalWorkplaceAnalytics’in yürüttüğü bir çalışmaya göre evden yapılan işler gün geçtikçe fazlalaşmaktadır’ve 2005’ten 2012’ye yüzde 80 oranında artmıştır. Görülen en yüksek artış, evden yapılan işlerin %122 arttığı devlet pozisyonları olmuştur. Evden yapılan işler vaskular amacı gütmeyen şirketlerde %80 vats amacı iyi şirketlerde ise %70 oranında yükseliş göstermiştir. Ayni zamanda, devlet pozisyonlarında bu sayı %62 olarak gözlenmiştir.

Peki kimler evden çalışır? İnsanların evden çalışabilecekleri işler bulmasına yardım eden Flex Jobs isimli website, geçtiğimiz günlerde hangi iş pozisyonlarının evden çalışırken en çok tercih edildiğini analiz etti. İşte en çok tercih edilen 20 iş pozisyonu:

20. Sanal asistanlık
19. İş Geliştirme Yöneticisi
18. SEO and Pazarlama Asistanı
17. YABANCI Dil Uzmanı
16. Grafik Tasarımcısı veya Grafik Tasarım Uzmanı
15. Sigorta uzmanları
14 Seyahat Danışmanı
13. Kullanıcı Arayüzü veya Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı
12. Program veya Proje Yöneticisi
11. Sistem Analizcisi
10. Yari Zamanlı Profesör
9. Tıbbı Kod Yazarı veya Tıbbı Kod Uzmanı
8. Vaka Yöneticisi
7. YAZILIM Geliştirici
6. Müşteri Temsilcisi veya Müşteri Yöneticisi
5. Yönetim Alanı
4. Bilgi Teknolojileri
3. Satış
2. Eğitim
1. Sağlık

Evden yapılan en yaygın 20 işBu pozisyonlardan çoğu deneyim istemeyen giriş seviyesindekiişsler olup diğerleri özel bir eğitim isteyen ve lise, lisans veya yüksek lisans diploması isteyen pozisyonlardır. Tabi ki, diğerlerine oranla daha çok ödeyen işler, bir lise diplomasından fazlasını isteyecektir.

Evden yapılacak işler bir çok endüstriyi kapsayabilir. İş ararken en çok karşılaşılan iş kategorileri aşağıdaki gibidir:

5. Yönetim Alanı
4. Bilgi Teknolojileri
3. Satış
2. Eğitim
1. Sağlık

Evden çalışan çoğu insan ya kendi işlerini yaparlar veya bağımsız anlaşmalara sahiptirler fakat evden çalışmaya izin veren bir çok işveren de mevcuttur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir