Evden Yapılan en Yaygın 20 iş

Evden yapılan en yaygın 20 iş

Bugün pek çok insan evden çalışmak veya çevrimiçi bir iş bulmak istemektedir ve yapılan çalışmalar gösteriyor ki Amerikan iş gücünün %40’lık bir kısmı yarı zamanlı da olsa evden çalışmaktadır ve bu sayının ileride yükselmesi beklenmektedir.

GlobalWorkplaceAnalytics’in yürüttüğü bir çalışmaya göre evden yapılan işler gün geçtikçe fazlalaşmaktadır’ve 2005’ten 2012’ye yüzde 80 oranında artmıştır. Görülen en yüksek artış, evden yapılan işlerin %122 arttığı devlet pozisyonları olmuştur. 

Evden yapılan işler vaskular amacı gütmeyen şirketlerde %80 vats amacı iyi şirketlerde ise %70 oranında yükseliş göstermiştir. Ayni zamanda, devlet pozisyonlarında bu sayı %62 olarak gözlenmiştir.

Peki kimler evden çalışır? İnsanların evden çalışabilecekleri işler bulmasına yardım eden Flex Jobs isimli website, geçtiğimiz günlerde hangi iş pozisyonlarının evden çalışırken en çok tercih edildiğini analiz etti. İşte serbest mesleklerden, şirketler için çalışanlara kadar en iyi 20 mesleki unvanın listesi.

20. Sanal asistanlık

19. İş Geliştirme Yöneticisi

18. SEO and Pazarlama Asistanı

17. YABANCI Dil Uzmanı

16. Grafik Tasarımcısı veya Grafik Tasarım Uzmanı

15. Sigorta uzmanları

14 Seyahat Danışmanı

13. Kullanıcı Arayüzü veya Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı

12. Program veya Proje Yöneticisi

11. Sistem Analizcisi

10. Yari Zamanlı Profesör

9. Tıbbı Kod Yazarı veya Tıbbı Kod Uzmanı

8. Vaka Yöneticisi

7. YAZILIM Geliştirici

6. Müşteri Temsilcisi veya Müşteri Yöneticisi

5. Yönetim Alanı

4. Bilgi Teknolojileri

3. Satış

2. Eğitim

1. Sağlık

Evden yapılan en yaygın 20 işBu pozisyonlardan çoğu deneyim istemeyen giriş seviyesindekiişsler olup diğerleri özel bir eğitim isteyen ve lise, lisans veya yüksek lisans diploması isteyen pozisyonlardır. Tabi ki, diğerlerine oranla daha çok ödeyen işler, bir lise diplomasından fazlasını isteyecektir.

Evden yapılacak işler bir çok endüstriyi kapsayabilir. İş ararken en çok karşılaşılan iş kategorileri aşağıdaki gibidir:

5. Yönetim Alanı

4. Bilgi Teknolojileri

3. Satış

2. Eğitim

1. Sağlık

Evden çalışan çoğu insan ya kendi işlerini yaparlar veya bağımsız anlaşmalara sahiptirler fakat evden çalışmaya izin veren bir çok işveren de mevcuttur. Hatta kendi işinizi evden kripto para birimi ticareti gibi bir iş yaparak başlatabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top