Facebook ile nasıl para Kazanılır

Metrik ninja ikon

Zorluk

Zorluk Orta
Orta

Zaman

Zaman Orta
Orta

Gelir

Gelir Orta
Orta

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

NakitNinja.com’daki iyi ve kapsamlı kazanç yöntemleri

Facebook 1 milyardan fazla kullanıcısıyla bu güne kadarki en büyük sosyal medya mecrası; Büyüklüğünü daha iyi anlatabilmek için şöyle söyleyelim: Facebook, Dünya’nın ikinci en büyük sosyal medya mecrası olan ditto’dan 5 kat daha popüler.

İnternet erişimi olan pek çok kişi aynı zamanda bir facebook hesabına da sahip ve bu da Facebook’u kazanç potansiyeli yüksek bir pazar haline getiriyor.

Bu rehber size Facebook’tan nasıl para kazanabileceğinizi ve nasıl bir başlangıç yapmanız gerektiğini gösterecek.

Facebook’tan nasıl para kazanılır

Facebooktan para kazanmanın yolu, insanların sizin sitenizi “beğen”mesi ve reklamlarla bannerları tıklamasından geçer.

Herşeyden önce bir profil oluşturmalısınız. Tabii ki mevcut kişisel profilinizi de kullanabilirsiniz. (eğer varsa) veya özel olarak bu iş için kullanacağınız yeni bir hesap açabilirsiniz. İkinci seçenek sayesinde de ticari profilinizle kişisel profilinizi birbirinden ayırmış olursunuz. Bu ikinci yöntemde düşünce şu: Önce yeni profilinizde gönderi atarsınız, sonra da kişisel profilinizde bu gönderiyi paylaşırsınız. Böylece kişisel profilinizdeki insanların yeni profilinizi / sitenizi de öğrenmesini sağlamış olursunuz.

Hatta amaçlara ve metotlara bağlı olarak, birden fazla profil oluşturmak da iyi bir fikir olabilir. Bununla birlikte, Facebook’un bir kişiye, aynı e-mail adresiyle veya aynı telefon numarasıyla birden fazla profil oluşturma hakkı tanımadığını da aklınızdan çıkarmamalısınız.

Yapmanız gereken sonraki şey ise gerçek bir Facebook sayfası açmak.

Sayfanız için bir başlık seçin ve insanların dikkatini çekerek, sayfanızı ziyaret etmelerini sağlayacak şekilde ilgi çekici bir etiket tanımladığınızdan emin olun. Bizim önerimiz şu: Öyle bir sayfa oluşturun ki, sadece sanal alemde gereksiz yer kaplayan, birbirinin aynı olan sayfalardan biri olmaktan öteye geçerek, kaliteli içerik sağlayacak ve her zaman tatmin edici miktarda “beğen”i almanıza yarayacak, uygun bir sayfa seçiminiz olsun.

Büyük ihtimalle şu anda ön hazırlık çalışmanızı yapmak ve hedef kitleniz hakkında araştırma yapmak istiyorsunuz.

“Kedi Severler” veya “Anneler ve Bebekleri” isimli Facebook sayfalarına sahip olmak ister misiniz?

Eğer kişisel ilgi alanınızla alakalı başlıklar seçerseniz, kaliteli içerik oluşturmanız daha kolay olur; Böylece yaptığınız şeyi daha az “iş” olarak görürsünüz.

Şöyle düşünün, ilginç bulduğunuz konular, şans eseri, başkaları için de ilginç olabilir. Bu şekilde sizinle aynı ilgi alanlarına sahip kullanıcılardan “Beğen”iler almak iyi bir başlangıçtır; Balık tutma, eğlence, kültürel aktiviteler, filmler, seyahat vs. gibi konular ortak ilgi alanlarımızdır.

Sayfayı oluşturduktan sonra, içeriğe odaklanmalısınız.

Tıpkı “Etiket”teki gibi Profil fotoğrafınız ve kapak fotoğrafınız da ilgi çekici olmalı; ayrıca bu fotoğraflar, Facebook sayfanızın veya Facebook grubunuzun karakteristik özelliklerini yansıtmalı. Büyük ihtimalle siz “takipçiler”inize sayfanızın ne hakkında olduğunu ve neyi “beğen”diklerini açıklayacak, sayfanın ne hakkında olduğunu anlamalarını sağlayacağından emin olduğunuz bir tanıtım yazısı yazmayı düşünüyorsunuz.

Ve şimdi gönderi zamanı …

Harika içerik – Facebook’taki başarının anahtarıdır, ne kadar çok olursa o kadar iyi olur.

Başka bir deyişle, hemen her gün işeyarar ve eğlenceli gönderiler, linkler, resimler ve videolar paylaşmalısınız. Sadece işeyarar içerikli gönderiler atmaya devam edin, sabırlı olun ve insanların sayfanızı bulmasını bekleyin.

Başlangıçta odaklanmanız gereken şudur: Harika içerikli gönderiler atmaya, insanların bunları beğenmesini sağlamaya ve gönderilerinizi takip edip yorumlara katılmaya, okuyup cevap vermeye özen göstermelisiniz.

Nasıl “beğeni” alınır

Herşeyden önce tabii ki arkadaşlarınızı beğenmeye davet etmelisiniz, onlar da kendi arkadaşlarını davet eder ve bu böyle devam eder; Bu yolla da kolayca ilk beğenilerinizi alabilirsiniz.

Ne kadar çok olursa o kadar iyi, 3000 kişiden, 50 kişiye kadar bir potansiyeliniz olmasına bağlı olarak, potansiyeliniz ne kadar çok olursa, o kadar bol ücretli reklamlar alabileceksiniz – buna hemen hemen hiç kafa yormadan ulaşabilirsiniz.

Sitenizin, sayfanızın tanınmasının iyi bir yolu da, başkalarının benzer konulardaki gönderilerine ilgi gösterip, gönderileri ve konuları hakkındaki yorumlara katılmanızdan, sizin de onların konuları, gönderileri altında yorumlar yapmanızdan geçer.

Varsayalım ki Facebook’ta “Herkes için balıkçılık” adlı bir sayfa oluşturmaya başladınız. Sonra “Balıkçılık” “Mutlu balıkçılar” “Balıkçılık & doğa” vs. gibi başka Facebook sayfalarını bulup oralarda gönderi atmayı göz önünde tutmak isteyebilirsiniz.

Bu sayede başkalarının da sizin sayfanızdan haberdar olmasını doğal bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Diğer sayfa yöneticileriyle, sizin sayfanızdan bahsetmeleri ya da sayfanızın reklamını yapmaları konusunda anlaşmak, hepiniz için faydalı olacak şekilde sonuçlanınca, “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” anlayışına değeceğini göz önüne alabilirsiniz.

Konu sosyal medya ve – tıpkı Facebook gibi – Instagram, Twitter ve Tumblr’dan para kazanmaksa, ‘fandom’ da denen takipçilik konusunda iyi iş çıkarabileceğiniz platformlar oldukları için hepsi değerlendirmeye değer.

Takipçiliğin’nin ne olduğunu bilmiyorsanız hakkında biraz daha okumaya devam edin.

Belki siz halihazırda pek çok kişiyle beraber birilerini takip ediyorsunuzdur, eğer takip edecek birini bulamazsanız, onları neyin bu kadar başarılı yaptığını ve neyin onlar için işe yaradığını çözmeye çalışın.

Bazı sayfa yöneticileri ödüllü yarışmalar düzenleyerek, takipçilerini, yarışma haberini / dolayısıyla sayfayı beğenmeye ve paylaşmaya teşvik edecek şekilde etkinlikler yapar, bu sayede takipçilerin bütün “arkadaşlar”ı yarışmayı/sayfayı görür.

Çoğunuzun ziyaret etmeye değecek bir sayfaya sahip olmanız gerekiyor ve bunun anlamı kaliteli gönderiler, içerik ve takipçilerle etkileşimli olmalı. Sayfanıza reklam koyduğunuzda, insanların sayfanızı “takipdışı” bırakma ihtimallerini kontrol altına alabilmelisiniz.

Maddi sorunlarla boğuşmaya son verin. Hemen para kazanmanın bir yolunu bulun.

İnternetten para kazanarak hayatlarını değiştiren binlerce kişiye katılın…
15+ farklı yöntem, hepsi kanıtlanmış, hepsi kazançlı.

ninja düşen para
Ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz?

İnternetten Para Kazanmak için en iyi yöntemleri listeledik.

Tek yapmanız gereken birini seçip bugün kazanmaya başlamak.

metrik simgesi olan ninja

Reklam alın – reklam firmalarının, anlaşmalı pazarlama çözüm ortağı olun

Öncelikle sayfanız için birkaç -yasal- takipçi edindikten sonra, nasıl para kazanacağınızı düşünmeye başlayabilirsiniz.

AdtriplexTradedoubler vs. gibi bir reklam çözüm ortaklığı sitesine üye olmak, reklam almak için en kolay yollardan biridir; Bu sayede pek çok çeşit reklama erişebilirsiniz. Bunu yapmak, firmaların sitelerine girerek standart bilgileri doldurarak, sadece bir kaç dakika sürer, ondan sonra artık reklam almaya hazırsınız.

Bir reklam çözüm ortaklığı sitesine üye olmak tamamen ücretsizdir. Farklı sitelerden farklı üyelikler alıp, farklı ortaklıklar kurmak isteyebilirsiniz. Orada çeşitli reklamlar arasından kendinize göre seçip düzenlediklerinizden kazanç sağlarsınız. Yani birden fazla reklam çözüm ortağı sitesine üye olmak akıllıca bir fikir olabilir. Zaten üye olmak ücretsiz olduğu için, istediğiniz kadar çok siteye üye olabilirsiniz.

Her bir site için üyelik sözleşmesini mutlaka okuyun. Bazı reklam çözüm ortaklığı programları, getirilerinden yararlanabilmeniz için minimum gereksinimlere sahip olabilir.

Bazen siteye giriş yaptığınızda, sahte hesapları ayırt etmek için e-mail doğrulaması gerekir; Kazancınızı azaltmamak için sizin üyeliğinizin her zaman doğrulandığından emin olun.

Üye olduğunuzda size özel bir kimlik ve takip numarası sahibi olursunuz. Bunlarla satışlarınıza ve kazançlarınıza erişebilir, aynı zamanda da reklam banneri ve reklam metni ekleme araçları gibi pazarlama araçlarına da erişiminiz olur.

Her bir satışta (veya yönlendirmede) ödemenizi alırsınız bütün bunlar pazarlama ve reklam ortaklığı sistemiyle uyumlu bir internet sitesi keşfetmenize bağlı, sonra hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer Amazon gibi tanınmış ve “harika bir reklam çözüm ortaklığı programı (ortaklık programı)olan bir markayla çalışmaya başlamak” konusunda kendinize güveniyorsanız, Amazon tarafından onaylanmış sitenizdeki linklerden gelen ziyaretçilerin yaptığı her alış-verişten pay alırsınız, satılan ürün veya hizmetle alakalı reklamlar sitenizde olmasa bile!

En fazla kaç tane siteniz olabileceğine dair bir üst limit olmadığı için, birden fazla sayfa sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bu sayede bir sitede bütün türlerdeki, birbirinden farklı reklamları barındırmak zorunda kalmayarak; bunun yerine, herkesin ilgi alanlarına uygun, birbirinden farklı sayfalar tasarlayarak, herkese özel gösterimler yapma fırsatını artırıp, sonra yapılan işten veya yönlendirmeden pay almak üzere, her bir reklam türü için özel olarak tasarlanmış, bu hedef sayfaları da kullanabilirsiniz.

Unutmayın, eğer birden fazla sayfanız varsa, insanların mutlu bir şekilde takibe devam etmelerini sağlamak için, hepsinde sıklıkla gönderi paylaşmalısınız.

Herzaman birileri sizin gönderilerinizi/ reklamlarınızı tıklar, reklam çözüm ortaklarınızdan birinden bunun için pay alarak, para kazanabilirsiniz.

Bu reklam çözüm ortaklığı sistemi hakkında rehberimizden daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Reklam çözüm ortaklığı (Ortaklık programı)

Sayfanıza reklamları nasıl eklersiniz?

Öncelikle hangi reklamların sayfanızda görünmesini istediğinize karar vermelisiniz.

Sonra reklam ortaklarınızın sitesine giderek istediğiniz reklamları bulun. Bütün reklamların Facebok’ta görüntülenemeyeceğini de aklınızdan çıkarmayın; Yani öncelikle hangi reklamlar Facebook’ta görüntülenmeye uygun hangileri değil bu şekilde ayırmak isteyebilirsiniz.

Beğendiğiniz bir reklamı seçtikten sonra banner’in ölçülerini belirlersiniz, “banner kodunun tamamı” yazısının hemen altında gösterilen metnin tamamını koplayayın – Metnin tamamını kopyaladığınızdan emin olmanız çok önemli.

Sonra Facebook sayfanıza giderek arama kısmına “iframe” yazın, çok çeşitli uygulamalar karşınıza çıkacak, bu uygulamalardan birini yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulama Facebook sayfanıza HTML kodu eklemenize imkân verecek. Reklam ortağınızın sitesinden kopyaladığınız banner kodunu, seçtiğiniz uygulama aracılığıyla sayfanızda görünmesi için ekleyebilirsiniz.

Reklam bir kere Facebook sayfanıza doğru bir şekilde yerleştirildikten sonra, takipçilerinize reklamı tıklamaya davet edebilirsiniz. Reklamın türüne göre de para kazanmaya başlayabileceksiniz, tıklandığında, ürün satıldığında, yönlendirme yapıldığında veya raklam ortaklığı programınızın kendine has özellikleri ne ile alakalı ise ona göre.

Şirketlerin tanıtımını yaparak para kazanın

Facebook’ta pek çok takipçiye sahip, başarılı bir sayfa sahibi iseniz, para kazanmanızın tek yolu reklam ortaklığı sistemine katılmak değildir, para kazanmanın başka yolları da vardır.

Dünya çapında pek çok firma, çok takipçisi olup, aktif olarak yorumlar ve paylaşımların bol olduğu Facebook sayfalarıyla ilgilenirler. Özel bir firmanın, belli bir ürününün tanıtımını yapmak yararsız olmaktan öte, gereksiz; aynı zamanda nakit olarak ödeme yaparak, ürünü elinizde tutmak da lükstür.

Facebook’ta reklam vermenin bedeli bir firma için çok fazla olabilir. Fakat özellikle önemli olan kesin bir kritere göre, birine Facebook sayfasında gönderi atması için, potansiyel riskleri göze alarak para öder.

Ne kadar beğeni var? – Potansiyel takipçilerin sayısını belirttiğinden beri bu önemlidir.

Ne kadar katılım var? Bu da çok önemlidir, çünklü: resimlerinizi veya gönderilerinizi beğenen arkadaşlarınız, aynı zamanda gönderilerinizde görünecek. Ne kadar çok kişinin sayfanıza, gönderilerinize yorum ve paylaşımlarla katılım sağladığı önemlidir.

Doğru Facebook sayfasında görünmenin inanılmaz derecede müthiş katkısı olabilir ve firmalar bunun gayet farkındalar ve bu yüzden yeterince ödemeye hazırlar, çünkü onlar da doğru sayfada, doğru gönderilerin, doğru takipçilere atılmasını sağlayarak oldukça çok para kazanabilirler.

Bolca beğeni almış olmak yeterli değil. Takipçiler aynı zamanda potansiyel müşteri/alıcı olmalıdır.

Bu şekilde para kazanmak oldukça kolay fakat firmalar, potansiyel alıcılar ve diğerleriyle bağlantı kurabilmeniz için insan ilişkilerinde başarılı, aktif, çok gezen bir kişiliğiniz olmalı.

Sizinle aynı işi yapan diğer firmalarla da bağlantı kurmak isteyebilirsiniz; onlara hizmetleriniz ve ne sunabileceğiniz hakkında bilgi verebilirsiniz.

Belki firmaların ürünlerinin tanıtım videolarını çekebilir, ürünlerinin bazı fotoğraflarını gönderilerinizde paylaşabilir veya profilinizde firma ve ürününe yönelik bir durum güncellemesi yapabilirsiniz.

Firmalar onların tanıtımını yapmanız için ne yapabileceğinize dair, sıklıkla bazı fikirlere sahiptirler,

Uygun bir sayfa amaca uygun yaklaşık 50.000 beğeni ve sıklıkla aktif katılım sağlayan takipçiyle, doğru firma, kaliteli bir gönderi için yaklaşık 800$ ila 1000$ değerinde ödeme yapabilir.

para kazanmak

Ne kadar kazanabilirim?

Eğer Facebook’tan para kazanmak konusunda ciddiysen, zamanını ayırmalı ve kendini bu işe adamalısın.

Takipçilerinle gerçekten çok iyi ilgilenmen ve onlara her gün birşeyler paylaşarak, sürekliliklerini sağlaman gerekir. Bunu yapmak çok zaman alır. (pek çok saatinizi) Pek çok reklam ortaklığı sitesine sadece üye olup sonra onlarla hiç ilgilenmemek sizi bir sonraki Donald Trump yapmaz.

Şunun da unutmayın, ne kadar çok yeterli ve sadık takipçileriniz olursa o kadar iyi çünkü, onlar aynı zamanda herzaman potansiyel birer müşterinizdirler.

Öneri: Aslında bu sistemden en iyi şekilde yararlanabilmek için, başlangıçta para kazanma kısmına dikkatinizi çok harcamazsanız, bunun yerine takipçileriniz için kaliteli gönderiler, harika bir içerik sunarsanız, para bunun arkasından gelecektir.

Facebook’taki tek tanıtım maliyeti: Zaman’dır; Yani bunun anlamı herşeyin tamamen sizin elinizde olduğudur, ne kadarlık bir zaman ile yatırım yapmak istersiniz?

Hatta kendi internet markanızı yaratabilir, Facebook takipçilerinizi YouTube kanalınıza veya blogunuza yönlendirerek para kazanabilirsiniz.

Para kazanmaya devam etmenin tek yolu, sürekli, inatçı ve ısrarlı bir şekilde çalışmaktan geçer. Tıpkı belirli bir zaman dilimine göre ve sıkı sıkıya bağlı kalınarak çalışmanın önemli olduğu herhangi bir işte olduğu gibi.

Zamanınızı planlar ve organize ederken, bir yandan ne zaman, hangi gönderiyi önce atacağınıza karar verirken, öbür yandan daha çok siteyle tanıtım anlaşması yapmak, gün geçtikçe daha da kolaylaşacaktır.

İyi şanslar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top