İnternetten Fotoğraf Satın

İnternetten fotoğraf satın

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Metrik ninja ikon

Zorluk

Zorluk Orta
Orta

Zaman

Zaman Orta
Orta

Gelir

Gelir Orta
Orta

Siz de can dostunuz kameranızı yanınıza alarak etraftaki herşeyden etkilenen birisi misiniz?

Peki neden fotoğraflarınızdan bir şeyler kazanmayasınız? Parakazanmak24.com, fotoğraflarınızı düzenledikten ve yükledikten sonra çok fazla iş yapmadan onları satabileceğiniz bir çok site önermektedir.

Eğer fotoğraflarınızdan ciddi miktarda para kazanmaya başlarsanız, bunun için vergi ödemeniz gerekecektir. Fakat ekipmanınız, düzenleme programlarınız ve gezilerinizi (fotoğraf çekmek için) harcama olarak gösterip bunlardan indirim kazanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Eğer vergilerle başınız derde girerse, bunun için bir uzmana danışmanız iyi bir fikir olacaktır.

İşte fotoğraflarınızı satabileceğiniz 5 adet site:

Sitenin verdiği rakamlara göre bu sitede fotoğraf satan yaklaşık 5 milyon adet fotoğrafçı bulunmaktadır. Bu sitede, sattığınız her lisanstan 70% pay alırsınız (standart fiyat 750 TL’dir) ve fotoğraflarınız bundan sonra büyük reklam kampanyaları ve diğerlerinde kullanılmaya hazır hale gelir (eğer ki en azından pazarlama lisanslı satış yapıyorsanız)

500px Prime’a katılmak için yapmanız gereken bu sitede bir kullanıcı profili oluşturmaktır. Burada, fotoğraflarınızı yükler ve her biri fotoğraf, model, mekan ve hakları hakkında bilgileri girebilirsiniz.

Burada fotoğrafları özel veya açık şekilde satabilirsiniz. Eğer kişiye özel satış yaparsanız daha çok kazanırsınız fakat bu yolla bir fotoğrafı sadece bir kez satma imkanınız olur.

Smugmug sayesinde her satılan fotoğrafınızdan 85% pay alırsınız fakat burada ücretsiz üyelik sistemi mevcut değildir. Eğer siteye kaydolmak isterseniz, aylık en az 35 TL’lik bir üyelik ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Eğer üye olmayı seçerseniz, fotoğraflarınızı yükler, hangilerini satacağınızı seçer ve hangi fiyattan satmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Bu site eğer ki satış ve girişimciliğe ilgiliyseniz sizin için oldukça yararlıdır çünkü bu sitede ürünlerinize şekil vermek için daha fazla özgürlüğe sahip olursunuz.

Bu sitede, fotoğraf başına 350 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz. Ödeme sistemi biraz karışık olmasına rağmen basitçe fotoğraf sattıkça daha fazla kazanırsınız.

Bu sitedeki üyelere yaklaşık 500 milyon fotoğraf indirme işleminden 900 milyon TL’den fazla para kazanmışlardır dolayısıyla bu sitenin para kazanmak için oldukça iyi bir seçenek olduğuna herhangi bir şüphe yoktur.

Burada diğer fotoğraflardan bahsedebilir ve bu fotoğraflar satıldıkça siz de buradan komisyon elde edebilirsiniz.

İnternetten fotoğraf satın

Bu site 2001’den beri varlığını sürdürmekte olup alıcılar ve satıcılar için oldukça büyük bir bağlantı imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla burada direk olarak bir üyelik açıp fotoğraf yükleme seçeneğiniz yoktur, bunun için üyelik başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Başvuru için size en uygun kategorilerden birini seçip (fotoğraf, çizim, video veya ses) bir form doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında iStockphoto sizin yetkimliklerinizi değerlendirip size cevaplamanız üzere bir quiz gönderir. Son adım olarak ise sizi öne çıkaracak bazı materyallerinizi onlara göndermenizi bekler.

Eğer kabul edilirseniz, her satışınızdan en az 15% pay alma fırsatnız olur. Bunu 45%’lere kadar çıkarmak da sizin elinizdedir. Bu sitede ayrıca, gelirinizi hesaplamak için kullanabileceğiniz bir taslak da mevcuttur.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz?
ProfitFarmers
ProfitFarmers: İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolu.
Kendimiz Denedik. Sonuç mu?
16.500 TL kâr. Günde 25 dakikadan az zaman harcayarak.
Siz de nasıl para kazanabileceğinizi görmek için inceleme videosunu izleyin.

Etsy sadece düğün süslemeleri, cadılar bayramı kostümleri veya hediye fikirleri için kullanılan bir mecra değil, aynı zamanda fotoğraflarınızı da satabileceğiniz bir yerdir.

Buradaki satış kuralları oldukça makuldür, Etsy her satışınızdan 60 kuruş ve fiyatınızın 3.5%’ini komisyon olarak almaktadır. Buna karşılık olarak fotoğraflarınızı satmak için fazladan çaba harcamanız gerekmektedir.

Etsy, fotoğraf satın almak için genelde ilk bakılan yerlerden biri değildir fakat o kadar küçük bir komisyon alır ki, buraya bir şans vermek akıllıca olacaktır.

Dahası Etsy, marka değeri, pazarlama ve diğer konularda size yol gösterecek oldukça yararlı bir el kitabı da sunmaktadır. Bir Etsy satıcısı olarak kendi fiyatınızı belirleyebilirsiniz, dolayısıyla buradaki imkanlar neredeyse sınırsızdır.

Her sitenin iyi ve kötü yanları vardır. Dolayısıyla bir siteyi araştırmak ve sizin isteklerinize en iyi cevap verecek olanı bulmak oldukça önemlidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top