Google Adsense sayesinde para kazanın

Gün geçtikçe birçok insan internetten çalışarak ek gelir Elde ve kendi işinin sahibi olma hayali kurmaktadır. İnternetten para kazanma ve evden çalışma nın ofise kıyasla bir çok avantajı bulunmakla beraber eğer geçim sıkıntısı çekmek istemiyorsanız internetten sürekli bir gelir kaynağı yaratmanız gerekmektedir.

Hızlı para kazanmanın en iyi Yollari -ından birisi Google AdSense ‘dir. Çoğu insan bu sayede kendilerine ek gelir yaratmakta ve zamanla bu parayı birincil geçim kaynağı olarak bile kullanabilecek hale getirmektedirler. Google AdSense ile kazanç sağlarken başarılı olmak için bilmeniz gereken önemli şeyler vardır. Bu rehber size başarılı olmak için ipuçları verip Google AdSense’in ne ve insanların nasıl para kazanmasına yardımcı olduğunu açıklayacaktır.

Google Adsense sayesinde para kazanın

Google AdSense Hakkında

İnternetten pazarlama neredeyse bütün endüstriler ve özel alanlar için başarıya giden yollardan biri haline gelmiştir ve internetten ürün ve hizmet pazarlamanın bir yolu da Google AdWords’tür. Şirketler, insanlar internette veya değişik sitelerde alışveriş yaparlarken kendi ürünlerinin ön plana çıkabilmesi için belirli anahtar kelimelere teklifler yapmaktadır. Sonrasında reklamları gözüktüğünde, Google bunun için bir onlara fiyat biçmektedir.

Blog yazan, kendi sitesi olan, YouTube kanali yöneten veya diğer çevrimiçi mecralarda boy gösteren insanlar için, Google AdSense Satis ORTAKLIGI na ve benzer sahip olduğunuz ortamdan para kazanmanızı sağlayacak bir servis sunmaktadır. Bu hizmete olduğunuzda, Google’a içeriğinizle beraber Google AdWords reklamlarını yayınlama izni vermis olursunuz.İnternette pek çok girişimcinin yılda kazandığı yüz binler arasında Google Adsense gelirleri de var.

Google AdSense’in en büyük yararlarından birisi internetten para kazanma işini oldukça basite indirgemesidir. Ayrıca, Google saygın bir şirket olduğu için ödemelerini her zaman zamanında yapmasıyla bilinmektedir.

Google Adsense sistemine giriş yapmak için ücretsiz bir hesap açmalı ve halihazırda bir bloğunuz veya YouTube kanalınız bulunmalıdır. Google sizin isteğinizi gözden geçirecektir ve eğer onay alırsanız reklamları sahip olduğunuz ortama ücretsiz eklentiler sayesinde ekleyebilir hale gelirsiniz. 

Sonrasında, Google AdSense geri kalan kısmı halledecek, reklamları blog takipçilerinize, sitenizi ziyaret eden veya videolarınızı izleyen insanlara gösterecektir. Ne zaman birisi reklamlarınıza tıklarsa, Google’ın tıklama başına biçtiği fiyattan bir pay alıyor olacaksınız.

Hızlı Olmayın!

Google AdSense hakkında bir şeyler öğrenmeye başladığınızda, ilk başta reklamlara kendiniz tıklayarak veya tanıdıklarınıza tıklatarak para kazanabileceğinizi düşünebilirsiniz. İşte bu tam olarak sistemden çıkarılma sebebiniz olabilir. 

Google, Google AdSense hizmetini kullanan sitelerdeki, bloglardaki ve video kanallarındaki aktiviteleri gözetlemek için bir karmaşık yazılım kullanmaktadır. Bu yazılım gerçek tıklamalar ile sahtelerini birbirinden ayırabilmektedir. Çok sık olmayan tıklamalar fark edilemeyebilirken, eğer hile yaptığınız sezilirse AdSense hizmetini kullanmanız yasaklanabilir.

Google AdSense Sayesinde Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Herkesin AdSense deneyimi farklıdır. Başlarda, çok fazla para kazanamayabilirsiniz çünkü büyük bir etki yaratmak adına sitenizdeki içerik miktarı veya kanalınızdaki medya sayısının belirli bir sayıya ulaşması zaman alacaktır. Google AdSense’i değişik ortamlarda kullaranak, ayda 600 TL ve fazlasını kazanabilirsiniz.

Kendinizi Google AdSense için Hazırlayın

Daha once the belirtildiği üzere, Google AdSense üyeliğinizi başlatmak için bir halihazırda web sitenizin veya YouTube kanalınızın olması gerekmektedir. Eger hala yoksa endişelenmeyin. Google AdSense için bir hazır blog veya channel açmak kolay bir işlemdir. Bu Rehber size bunu yapmanın birkaç yolunu gösterecektir, böylece siz the Google AdSense dünyasına ilk adımınızı atabileceksiniz.

1. Seçenek: Blogspot Hesabı

Blogspot insanlara ücretsiz olarak blog açma hizmeti sunmaktadır. BlogSpot’u Google yönetmektedir, dolayısıyla Google AdSense reklamlarını blog tasaraımınız içerisine entegre etmek oldukça kolaydır. Eğer daha önce bir web site oluşturmadıysanız bile, Blogspot ile bir blog açmanız 10 dakikadan uzun sürmeyecektir. Bu yöntem internetle arası çok iyi olmayan kişiler için şiddetle önerilmektedir.

BlogSpot’ta başarının anahtarları:​

1. Doğru Bir Site İsmi Seçin

Blogspot size blogunuzun ismini koyma izni verir ve siz de böylece söylenmesi kolay ve akılda kalıcı, aynı zamanda konunuzla alakalı bir isim seçebilirsiniz.

2. Özel Bir Alan Bulun

Blogunuzun belirli bir alana hitap etmesi gerekli. Modadan teknolojiye, finanstan pop müziğe veya yemeklere kadar istediğiniz konuyu seçebilirsiniz. Tarzınızı bulduktan sonra, birkaç blog gönderisi girin. 

En az 400 kelimeden oluşan ve resim koyduğunuz gönderiler oluşturun. BlogSpot’taki içerik düzenleyicisi, blog gönderisi yaratmanızı oldukça kolay hale getirir.

3. Farklı Bir Şablon Seçin

Blogspot size bir çok şablon içerisinden seçim yapma fırsatı tanır; öte yandan sitenizin farklı durmasını ve daha fazla tık almasını istiyorsanız, ücretsiz şablon sunan diğer hizmetleri kullanmanız yararlı olacaktır. İnternetten yüzlerce şablona erişebilirsiniz.

4. İki Önemli Sayfayı Atlamayın

Here blog mutlaka hakkımızda ve iletişim sayfalarını bulundurmalıdır. Bu, sitenizin yasallığı hakkında bilgi verirken siteniz bu sayede arama motorlarında daha yukarıda görünür.

2. Seçenek: WordPress Hesabı

Eğer web site tasarlama veya blog yazma hakkında belirli bir deneyiminiz varsa, Google AdSense için WordPress sitesi kurmak sizin için bir mükemmel seçenek olabilir. WordPress en ünlü blog platformlarından birisidir’ve dünyadaki tüm web sitelerinin neredeyse dörtte biri bu platform sayesinde oluşturulmuştur.

WordPress Blogger’dan biraz daha karmaşık bir yapıya sahiptir, bu sebeple de az da olsa deneyimi olan insanların WordPress kullanılması önerilmektedir. Bu site sayesinde ücretsiz şablonlara, göz alıcı eklentilere ve araçlara ulaşabilir ve sitenize renk katabilirsiniz. Ayrıca sitenizi özelleştirebilir ve kendine has bir yapı kazandırabilirsiniz.

WordPress’e başlamayı düşünüyorsanız internette yer alan çok sayıda eğitim dokümanını kullanabilirsiniz. Eğer bilgisayarlarla aranız iyiyse, kendi başınıza bile kullanmayı öğrenebilirsiniz, çünkü WordPress sistemi sayfalarda yer alan yönergelerle neyi nasıl yapacağınızı göstererek sistemi kendinizin keşfederek öğrenmesini sağlar

3. Seçenek: YouTube Kanal Açın

Eğer yazmayı sevmiyorsanız, Google AdSense ile hala para kazanmanız mümkündür. YouTube, videolarda reklam bantları gösteren Google reklamlarından para kazanmanızı sağlayabilir. Videolarınızı, şu konuları da içeren geniş bir yelpazede hazırlayabilirsiniz:

 • Ürün ve hizmet incelemeleri
 • Film ve dizi incelemeleri
 • Video blog
 • Komedi
 • Eğitim
 • Nasıl yapılır ve eğitim videoları
 • Video oyun çözümleri
 • Animasyon
 • Müzik videoları
 • Yetenek sergilenen videolar
 • Hayvan videoları

Konunuzu seçtikten sonra, YouTube’u kullanmaya hazırsınız demektir. Hemen kayıt olup kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. Videoları kamera veya akıllı telefonunuzu kullanarak çekebilir veya Camtasia gibi yazılımları satın alarak bilgisayar ekranınızda video kaydedebilirsiniz.

Google AdSense için başvuru yapmadan önce, en azından 5 veya 10 video yüklemiş olmanız gerekmektedir. Videoların ne içerdiği ise burada önemlidir. Sadece birkaç saniyelik 10 video ekleyip başvurunuzun Onay almasını bekleyemezsiniz. 5 veya 10 video yükledikten sonra, başvurmak için bir hafta veya biraz daha fazla beklemelisiniz.

Google Adsense sayesinde para kazanın

İnternette Site Açtıktan/Kanal Oluşturduktan Sonra

Google AdSense’te başlangıçta en zor olan şey internette sahip olduğunuz medyanın hazırlanmasıdır. Bunu tamamladıktan sonra, gerisi daha kolay olacaktır. Daha sonraki adımlara geçmeden önce, Google AdSense’in internette ne tür medyaları onayladığını bilmek yararınıza olacaktır. 

Eğer siteniz tam olarak bitmediyse, içerik açısından fakirse veya kötü yazılmış ve spamı andıran yazılarla doluysa, onay alamayabilirsiniz. Sitenizin veya YouTube kanalınızın izleyicilere bir şeyler katması gerekmektedir. Dolayısıyla başvurmadan önce bu şartları sağladığınızdan emin olmanız ilerde üzülmemek için önemlidir. Blogunuz, siteniz veya kanalınızın kaliteli olduğundan ve Google’ı etkileyeceğinden eminseniz, hazırsınız demektir.

AdSense Başvurunuzu Yapın

Google Adsense sayesinde para kazanınİçeriğinizden emin olduktan sonra, Google AdSense hesabı için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunu Google AdSense sitesini ziyaret ederek ve formu doldurarak gerçekleştireceksiniz. Acele etmeden bütün soruları tamamen yanıtladığınızdan emin olmalısınız.

Google AdSense başvurunuzu yaptıktan sonra, Google’ın başvurunuzu değerlendirmesi ve size geri dönüş yapması birkaç gün sürecektir. Bazı durumlarda, bu süre bir hafta veya daha uzun olabilmektedir. Eğer kabul alırsanız, AdSense hizmetini direk olarak kullanmaya başlayabileceksiniz. Aksi durum gerçekleşirse de sakın cesaretiniz kırılmasın. 

Bazen onay almak için 2 veya daha fazla sayıda başvuru yapmanız gerekebilmektedir. Sadece Google’ın sizden yapmanızı istediği değişiklikleri yapın ve tekrar başvurun. Google’ın bir hesabı kabul etmediğiyle alakalı internetten araştırma yapmanız da bu açıdan yararlı olacaktır.

AdSense Hizmetinden Kabul Aldıktan Sonra

Google’dan AdSense hesabınızın kabul aldığına dair mesaj aldıktan sonra, yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanmak ve para akışını izlemek olacaktır! Tabi ki bir yandan, reklamlardan gel gelirleri artırmak amacıyla çalışmaya da devam etmeniz gerekecektir.

Yapmanız gereken ilk şey blogunuza, sitenize veya kanalınıza Google AdSense eklentisini eklemek olacaktır. Kullandığınız platforma göre bunu nasıl yaptığınız değişiklik gösterebilmektedir. Google AdSense’i nasıl ekleyeceğinize dair yardım arıyorsanız, bu amaçla hizmet sunan siteleri veya platformları ziyaret edebilir veya direk olarak arama motorlarından yardım alabilirsiniz.

Google AdSense’i sitenize kurduktan sonra, reklamların sitenizde veya videolarınızda görünmesi için 24-48 saat arasında beklemeniz gerekecektir. Reklamları görmeye başladıktan sonra, sitenizin reklamını yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için sosyal medyayı, forumları, diğer insanların bloglarını veya diğer yöntemleri kullanabilir ve sitenize gel ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz. Unutmayın, Google AdSense ile para kazanmak için, insanların reklamlara tıklaması gerekir, dolayısıyla sizin de sitenize veya videolarınıza ziyaretçi çekmeniz, bu açıdan oldukça önemlidir.

Zamanla, sitenize sürekli ziyaretçi gelmesini sağlamak ve tıklama sayısını artırmak için kaliteli içerik oluşturmaya devam etmeniz gerekecektir. Kendinize sürekli, haftada en az bir kez yeni video yükleme, blog gönderisi oluşturma veya yazı yazma hedefi koyun. Her yeni içerik eklediğinizde, bunun tanıtımını yapın. Bu sayede, Google AdSense hesabınızdaki kazancın arttığını göreceksiniz.

Scroll to Top