Henüz Kullanmadığınız Ancak Gerekli Olan İnstagram Araçları

instagram araçları

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Muhtemelen 2018 yılı itibariyle, popüler sosyal medya ağları için yapılmış en iyi instagram araçları ve uygulamaları binleri bulmuştur. Belki de siz bunları çok sıkı takip etmemiş de olabilirsiniz. Bu, instagramın bunları “ortaya çıkarma” sürecinde geliştiricileri sürüncemede bırakmasından kaynaklanmaktaydı.

Bu sizin için ne anlama geliyor, büyük yaratıcı düşünür instagram’da sizin için bir isim yapmaya çalışıyor? Aslında, en iyi uygulamalardan bazıları, kişisel bilgilerinizi koruma açısından daha iyi ve muhtemelen çok daha güvenilir hale geldi demektir.

Artık kullanıcı bilgileri işin hilelerini çok iyi bilen üçüncü şahıs veya kurumlarla gizli bir şekilde paylaşılmayacak, çünkü bunlar, uygulama içi satın alma işlemlerini artırmak ve önümüzdeki on yılda hayatta kalabilmek umuduyla ek özellikler ekliyorlar.

Bu yazıda, öncelikle en iyi ücretsiz araçlardan bahsederek konuya başlayacağız ve daha sonra para harcamanıza değecek en iyi ücretli araçları ele alacağız.

Geliştiriciler Ne Durumdalar?

NTV’de yer alan habere göre, Facebook kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg (33), şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili ABD Senatosunda ifade verdi.

Instagram, Facebook’un yaşadığı Cambridge Analytica skandalı nedeniyle yeni uygulamaların gönderimlerini kabul etmeyi durdurdu ve platformunda inşa edilen gayri resmi uygulamalardan bazılarını kırdı.

Bazı geliştiriciler, Instagram API’lerinde bariz düşüşler gördüler. Öyle ki, saatte 5.000’den 200 çağrıya kadar düşüşler meydana geldi. ProgrammbleWeb internet sitesi, API ekonomisinin sonu olarak adlandırdı.

Muhtemelen, Instagram son zamanlarda bunun yerine son zamanlarda “hikayeler”, filtreler ve bumerang gibi kendi resmi araçları üzerine birçok yeni özellik ekledi. Bununla birlikte, planlama, zamanlama, metrikler ve video düzenleme konusunda size yardımcı olabilecek diğer birçok uygulama var. 

Piyasadaki en iyi İnstagram araçları nelerdir onları keşfetmenin zamanı geldi ve neyse ki, “en iyi uygulamalar”ın çoğu, büyük bir pazar değişimine rağmen hala mevcut ve kullanılabilir durumda.

beleş

Ücretsiz İnstagram Araçları

Bu ücretsiz uygulamalardan bazıları profil sayfanızı, trafiğinizi, beğenilerinizi ve takipçilerinizi artırmanız adına harikalar yaratıyor. Bunlardan bazıları ücretli tarifeye geçtiğinizde gelişmiş özellikleri de hizmetlerine ekliyor. Öncelikle ücretsiz araçları (isteğe bağlı ücretli seçenekleriyle) gözden geçireceğiz.

Tabii ki, başlamak için Instagram beğenilerini de satın almak her zaman mümkündür.

picplaypost

PicPlayPost gibi bir uygulama ile fotoğraflara yapabileceğiniz güzel düzenlemeleri video ve GIF animasyonlarına da yapabilirsiniz. Ayrıca, videoya ses ekleyebilir, trafiği artıracak, takip edecek ve beğenecek harika bir “sahne” veya Instagram hikayesi oluşturabilirsiniz. Bu program tamamen ücretsiz!

repost

Instagram’ın sosyal paylaşım için değil de, kendi orijinal fotoğraflarınız için olduğu söylemlerini hatırlayın? Bu söylem, herhangi bir uygulama geliştirici için her zaman tartışmalı olmuştur. Repost, diğer Instagram kullanıcılarının fotoğraflarını paylaşmanızı sağlar. 

Ancak Facebook’un aksine, Instagram, diğer kullanıcıların fotoğraflarını “çalmak” konusunda daha duyarlı olma eğilimindedir. Instagram, fotoğrafların orijinal sahibinden e-posta veya doğrudan mesaj yoluyla izin istenmesini sağlayarak kullanım hakları konusunda daha profesyonel bir çizgiye sahiptir.

quick

Quick, bir resme yazı eklemenize olanak sağlar ki, bu ürün satmak, cazip teklifler sunmak ve hatta esprili ve yaratıcı video veya içerikler oluşturmak için ideal olabilir. Quick ile yazıların metin, boyut, yazı tipi, renk ve yerlerini değiştirebilir ve sadece birkaç tıklama ile hazırladığınız fotoğrafları İnstagram’da paylaşabilirsiniz.

Uygulama içi satın alma yapmak için Seçenek olsa da, metin özelliklerinin çoğu ücretsizdir.

feed them social

Bir web sitesi sahibi için çok kullanışlı bir özellik ve her zaman işe yaramayan WordPress Plug-in finder’ın aksine, yalnızca doğrudan bağlantı yoluyla bulabileceğiniz bir özellik. Feed them Social, İnstagram da dahil olmak üzere doğrudan sitenizde birden fazla sosyal medya beslemesi görüntülemek için kullanabileceğiniz bir eklentidir. 

Her şeyi bir araya getirmenin ve daha fazla İnstagram beğenisi almanın harika bir yolu.

stories ads

Bu uygulama şimdilik ücretsiz. Videolarınızı geliştirmek ve İnstagram markanız için kolayca bir hikaye oluşturmanız için tüm benzersiz özelliklere sahip. Storie Ads ile profesyonel düzeyde video tasarımları yapabilir, metin ekleyebilir veya hareketli fotoğraflardan oluşan bir kolaj oluşturabilirsiniz.

6. Magic Likes Meter

magic likes meter

Uygulama içi satın alma imkânı mevcut olmasına rağmen, metrikler için en iyi ücretsiz İnstagram araçlarından biri. Bu İnstagram-beğeni uygulaması, ziyaretçilerinizin ve takipçilerinizin belirli gönderileri neden sevdiğini analiz etmeniz için kesinlikle kullanmanız gereken bir uygulamadır. Bu size onların temayülleri ve davranışları hakkında fikir verecektir.

shortstack

ShortStack en ilginç ücretsiz İnstagram araçları sayılabilir. Instagram’da ücretsiz hediye yarışmaları imkânı sunar. Genel olarak, takipçilerinizin ve diğer ziyaretçilerinizin bir hashtag ile katılabileceği kullanıcı tarafından oluşturulan içerik etkinliklerini düzenlemenize yardımcı olur.

dolar işareti

Para Harcamanıza Değecek İnstagram Araçları

API geliştiricilerine neden ücretsiz uygulamaları tercih ettiğinize ilişkin sebepler göstermek zorunda değilsiniz. Gerçekten de piyasadaki uygulamaların paralı versiyonlarını satın almak çoğu zaman gereksiz. 

Eğer her yeni çıkan uygulamayı satın alacak durumunuz yoksa size güzel bir haberimiz var. Sizler için para harcamaya değecek ve muhtemelen bir yatırım aracı olarak size olumlu getirileri olacak uygulamalardan en etkili olanları listeledik.

afterlight

Çeşitli filtreler, ışık efektleri ve gelişmiş ayarlara sahip Afterlight gibi kolay bir fotoğraf düzenleme uygulaması varken Adobe Photoshop gibi karmaşık bir program öğrenmeye gerek yok. 

Üstelik öğe başına ₺ 2,13 gibi düşük fiyatlara sahip. Bu uygulama ile çok çeşitli profesyonel düzeyde düzenleme özelliklerine erişim imkânına da sahip olacaksınız.

superimpose

Bir sanatçıysanız ya da hazırladığınız videolarla beğeni toplamak istiyorsanız, Superimpose kullanarak sürrealist çalışmalar yapabilirsiniz.

Hiçbir fotoğraf düzenleme becerisi ile, bir görüntüyü alıp onun arka planını kaldırıp başka bir fotoğrafın arka planı ile değiştiremezsiniz. İnanın bu gibi değişiklikler Salvador Dali’yi bile şaşırtacaktır. Ayrıca Superimpose ile görüntüyü döndürebilir veya kolaylıkla dokular üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Superimpose da ucuza satın alabileceğiniz nispeten daha iyi İnstagram araçları arasındadır ve fiyatı ₺4,69’dur.

vintagio

Superimpose ile fotoğraflara ne yapabilirseniz, Vintagio ile de videolarınıza aynı şeyleri yapabilirsiniz. Bir sahneyi filme alabilir ve daha sonra videoyu düzenleyebilir veya sessiz filmlere kadar eski veya retro bir görünüm vermek için filtreler uygulayabilirsiniz! Bu uygulama ile aynı zamanda ses efektleri veya video üzerine bir şarkı ekleme imkânı da vardır. Vintagio’yu yaklaşık ₺25 karşılığı satın alabilirsiniz.

foursixty

Gerçekten zor olan ne biliyor musunuz? Instagram’da bir ürün satmak için, müşterinizi bir web sitesine ve daha sonra bir satış sayfasına yönlendirmek. Eğer çevrim içi ürün satıyorsanız, müşterinizin karar verdiği an hemen ürünü almasını istersiniz. İşte FourSixty size tam da burada yardımcı olur.

FourSixty ile İnstagram’da bulunan ürünleri, bir ürün sayfasına bağlayarak satabilirsiniz.

Online bir mağaza bulmak için internette gezinmeye gerek yoktur. Abonelikler size biraz pahalı gelebilir, ancak satış miktarınız ve gündelik kazancınız belirli bir seviyede ise aylık ₺300’dan başlayacak abonelik fiyatları, satışlarınızı daha kolay hale getirip artırmak açısından size uygun bir yatırım olacaktır.

FourSixty, kendisine ait bir çevrim içi uygulaması olmasını isteyen ürün satıcıları için uygun olacak daha rekabetçi İnstagram araçları arasındadır.

soldsie

Soldsie FourSixty’e göre olayı bir adım daha ileri taşıyor ve satın alma sürecini gülünç bir şekilde kolaylaştırıyor. Eğer müşterileriniz satın alma sürecini anlamakta zorlanırlarsa şaşırmayın. Onlar da içtenlikle ve hemencecik “evet!” demek istiyorlar… ve öyleyse müşterileriniz İnstagram yorumlarınıza ürünü aldıklarını yazdıkları anda satış işlemini gerçekleştirmemek için hiçbir neden yok.

Bu, belirli ürün türleri için idealdir, çünkü uygulamanın hem alıcıda hem de satıcıda yüklü olması gerekmektedir. Ancak müşteri kitleniz sık sık Instagram’da (ki kadınlar arasında bu yaygındır) alışveriş yapıyorsa, bu uygulama herkesin hayatını kolaylaştıracaktır. 

Sihirli kelimeyi söyler söylemez, Soldsie onlara bir e-posta göndererek ödemeye ilişkin faturayı ulaştırır. Ücret aylık yaklaşık ₺300’dir ve %5.9 komisyon ücreti bulunmaktadır.

hashtagify

Hashtagify, hashtag’lere ilişkin fikirler bulmanıza ve böylece onları rastgele tahmin etmekten ziyade verimli bir şekilde kullanabilmenize yardımcı olacaktır.

Çeşitli platformlarda trend olan şeyleri araştırın ve ardından belirli bir anahtar kelimenize göre arama yapın. Etiket bulutundan fikir alın ve diğer anahtar kelimelere ilişkin daha derinlemesine aramalar yapın. Hashtagify, Google anahtar kelime araştırmasını kullanmaktan çok daha kolaydır ve ayrıca görseller sayesinde çalışmak çok daha zevklidir. Uygulama bünyesindeki ürünlerin fiyatı ₺7,39 ila ₺739,99 arasında değişmektedir.

gleam

Gleam Instagram için en iyi uygulamalardan biridir ve misafirlerinizle yarışmalara ve diğer interaktif etkinliklere ev sahipliği yapmaya başlamak istiyorsanız mükemmeldir. Uygulama, anında takip etmek veya bir Instagram gönderisine dikkat çekmek için web sitenize bir Instagram widget’ı eklemenizi sağlar.

En iyi özellikler (özelleştirme ve çekici bir özellik görüntüsü dahil) ile birlikte ayda ₺60’dan ₺600’a kadar ücret karşılığında uygulamanın sahibi olabilirsiniz.

hootsuite

Pazarlamasyon’un yapılan son çalışmalara ilişkin raporuna göre Instagram içeriğini yayınlamak için en iyi zaman Salı ile Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasındadır.

Hootsuite’nin yaptığı şey, tüm hesaplarınızı ve gönderilerinizi basit bir gösterge panosu aracılığıyla organize etmek ve daha sonra bunları ideal zamana göre hayata geçirmektir

Hootesuite hafızasında bulunan planlı faaliyetleri Facebook, Twitter, Instagram, Google+, LinkedIn ve YouTube ile entegre bir şekilde uygulamaya geçirmektedir. Bu, sizin devamlı suretle, doğru yerde ve zamanda yeni içerikleri yayınlamanıza olanak tanır. Bu uygulama, yol haritanızı takip etmeniz ve hedeflediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz açısından uygun bir stratejik yaklaşımdır.

Hedef kitleniz, yeni duyurular ve bağlantılar yayınladığınızda sizin içeriklerinize aşina olmaya başlar ve zamanla hangi konularda ve ne zaman sizi kontrol edeceğini öğrenir. Ayrıca, Hootesuite ile, mesajlarınızdan gelen katılım ve paylaşım ile ilgili bazı verileri de analiz edebilirsiniz.

Sonuç olarak

instagram araçları

İş için tasarlanmış en kullanışlı araçlar olarak; sayfanızı, web sitenizi ve sosyal medya ağınızı profesyonelleştirmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanan uygulamaları analiz etmeye başlayana kadar, Instagram’ı ciddi bir para kazanma fırsatı veya olarak derinlemesine kullanamazsınız.

Bunun gibi uygulamalar takipçilerinizi tek bir tıklama ile artırmaz, ancak hedef kitlenizi bulmanıza, onları gerçek takipçilere ve gerçek hayranlara dönüştürmenize yardımcı olacaklardır.

Bu türdeki takipçiler diğer insanları da size yönlendirecekleri için size en uygun takipçiler olacaklardır. Bunlar, her zaman sizinle halka açık bir şekilde etkileşim kurmak isteyeceklerdir.

İster ücretli olsun ister ücretli, en ideal Instagram araçları, uygun ve etkili şekilde kullanıldıklarında Instagram kariyer planınızın başarılı olmasını sağlayacaklardır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top