Instagram Beğeni̇: Instagram'da Nasıl Daha Çok Beğeni Alınır

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Instagram’da daha çok beğeni almak nasıl olacaktır sorusu, sitede profili olan herkesin kafasını kurcalıyor. Düşünün: Mükemmel bir profil oluşturmak için uğraşıyorsunuz, ilginç yayınlar yapıyor, göz alıcı fotoğraflar çekiyorsunuz ama bir şekilde beklediğiniz kadar beğeni almıyorsunuz. Sorun ne? Yaptığınız bir şey mi yapmadığınız mı?

Merak etmeyin, sorunu çözdük!

Instagram’da daha çok beğeni almak nasıl olur öğrenmek aslında son derece kolay ve hemen yapabilirsiniz. Bunun en kolay yollarını sizinle paylaşıyoruz. Başkalarının işine yarayan ve sizin de İŞİNİZE YARAYACAK 20 fikri sıralıyoruz.

Daha da önemlisi, sizi gerçekten takip eden ve ürünleriniz, hizmetiniz veya sadece sizinle ilgilenen insanların nasıl daha çok Instagram beğenileri olsun kısmına odaklanacağız.

Sizinle alışveriş yapmakla veya sosyal medya kanallarınıza abone olmakla ilgilenen bu kişiler, sizin ‘hedef’ kitleniz.

İstediğiniz beğeniler bunlar, çünkü bu kaliteli trafik demek ve bu ‘beğenenleri’, böyle iyi gitmeye devam ederseniz size para kazandıracak geçerli takipçilere dönüştürebilirsiniz.

Instagram’da daha çok beğeni almak

Birkaç genel önerinin ardından çalışma alanınız veya hobiniz ne olursa olsun denemeye değer, gerçekten yenilikçi bazı fikirleri paylaşacağız.

instagram üzerindeki sever nasıl

1. Her paylaşımınızda mutlaka hashtag kullanın

Hashtag kullanmadan paylaşım yapmak, Instagram’da yayın yapmaya bile değmez! Insatgram, bütün sosyal medya ağları içinde en iyi arama özelliklerinden birine sahip. Facebook ve Twitter’dan bile daha iyi.

İlginç bir şey yayınlayıp ilgili bir hashtag’le etiketledikten hemen sonra Instagram’da beğeni alacaksınız. Saniyeler içinde.

Hemen deneyebilirsiniz! Belki bu insanlar her şeyi otomatik olarak beğeniyor olabilir, ama yine de 0 beğeniden daha iyi, değil mi? Daha fazla beğeni almanın basit bir yolu bu.r than Facebook and Twitter.

As soon as you post something interesting, and label it with a relevant hashtag, you will get likes on Instagram. Within seconds.

Go ahead and try it! Maybe these people auto-like everything, but it’s still better than 0 likes, right? This is a no-brainer in order to get more likes

instagram beğenileri olsun

2. Kaliteli fotoğraflara odaklanın

Instagram dünyanın en güzel fotoğraflarından bazılarını içermesiyle biliniyor. Junkcreative’e göre Instagram kullanıcılarının çoğu fotoğraftan anlıyor ve yüksek kaliteli fotoğrafla ortalama fotoğraf arasındaki farkı biliyor.

Eğer zaman harcayıp fotoğraflarınızı gerçekten güzelleştirirseniz (iyi ışık ve kadrajla), estetik ruhlu kişiler onları bulup beğenecektir.

Sadece #fotoğrafçılık, #fotoğrafçı, #gününfotoğrafı ve #sanat gibi daha rekabetçi etiketler eklemeye dikkat edin. Bu yaygın hashtag’ler daha fazla izleyiciye ulaşmanıza ve instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl hareket edeceğiniz konusunda size yardım edecek.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

3. Alt yazıda bir hikâye anlatın

instagram üzerindeki sever nasıl

İnsanlar fotoğraf altyazılarını, özellikle de fotoğraf dikkat çekiciyse, gerçekten okuyor. Kendinize sorun: İzleyicilerinize hoş bir görselin yanında ilginç bir hikâye de veriyor musunuz?

Belki her fotoğrafınız bir sanat eseri olmayacak ama eşlik edecek komik veya duygusal bir hikâye yazmanız Instagram sörfçülerinin hoşuna gider ve bu tür güzel şeylerden daha fazla görmek için sizi takibe alabilirler.

instagram üzerindeki sever nasıl

4. Kendiniz olun… ama biraz daha çaba gösterin

Kendi fotoğraflarınızı veya selfie’lerinizi paylaşmanızda bir sorun yok. Aşırıya kaçmamakta fayda olmakla beraber kendiniz olmaktan, kişisel hayatınızın bir kısmını göstermekten ve izleyicilerin Gerçek Sizi tanımasından çekinmemelisiniz.

Eğer hayatınızın Instagram için fazla sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız işte size tavsiyelerimiz:

instagram beğenileri olsun

Daha aktif olun. Dışarı çıkın ve ilginç bir şey yapın. İlginç bir şeyin fotoğrafını çekin. Yeni bir hobi veya ilgi alanı edinin ve keşif yolculuğunuzu belgeleyin.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

Konu SADECE siz değil bazen de başka insanlarla ortak paylaşımlarınız olsun. Başkalarıyla bağlantılı olarak gerçek sizi gösterin. Başkalarının hikâyelerini anlatmak her zaman kendi hikâyenizi anlatmaktan daha kolaydır.

instagram üzerindeki sever nasıl

Güzellik neredeyse her şeyde ve herkeste bulunabilir. Biraz daha düşünün ve yeni bir açı bulun. Denemekten korkmayın.

Örneğin, Posta Gazetesinde, Instagram’ın en çok beğeni alan yayıncılardan biri haber yapılmıştı: Eva Chen’in tamamen kendisi olduğu anlardan bir örnek size.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

instagram beğenileri olsun

5. Sosyal amaçlı yayınlar yapın

Eğer aklınıza bir fikir gelmiyorsa ilginizi çekecek bir sosyal konu veya hatta bir yaşam tarzı, inanç, siyaset, din veya felsefe ‘duruşu’ bulun. Sonra bu sosyal konuyu destekleyen veya protesto eden etkili bir fotoğraf yayınlayın.

instagram beğenileri olsun

6. Genel kitleye yönelik yayınlar da yapın

Arada sırada daha genel izleyici kitlesinin de dikkatini çekin. Bu sayede bir yandan Instagram’da daha çok beğeni almak için neler yapabileceğinizi öğrenirken yeni takipçilere (aksi takdirde sizin alanınızı asla keşfetmeyebilecek kişilere) uzanmakla kalmayıp seslenebileceğiniz olası yeni kitleler de keşfedebilirsiniz.

instagram üzerindeki sever nasıl

7. Benzersiz olun ve izleyicinizi şaşırtın

instagram beğenileri olsun

Instagram’ın uygunsuz içerik konusunda epey katı kuralları var. Bu yüzden “şaşırtmak” dediğimizde insanların dikkatini çekecek, birkaç saniye baktıracak sonra da muhtemelen güldürecek (veya şaşkınlıkla başlarını sallatacak) alışılmadık, sıradışı ve hatta ‘inanılmaz’ türden yayınlar yapın.

Bunu her yayınınızda yapamazsınız ama arada sırada yapmak iyi bir taktiktir.

‘Markanızı’ veya gerçek hayattaki karakterinizi siz tanımladığınıza göre bunu yapmanın (Instagram’ın kuralları haricinde) belirli kuralları yoktur. Sadece savunduğunuz hedefin, izleyicilerinizin de savunduğu bir hedef olmasını aklınızda tutun.

Hedef kitlenizi kendinize çekin.

Yanlış kitleyi dışlamaktan korkmayın. İster gey evlilikleri, din veya hatta isterseniz bilinmeyen bir çizgi romanla ilgili yayın yapıyor olun, önemli olan sizin markanız ve izleyicilerinizle paylaştığınız ortak değerlerdir.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

8. Bir arkadaşınızla anlaşıp karşılıklı yayın yapın

Instagram’da kolayca nasıl daha çok beğeni alınır, bilmek ister misiniz? Birkaç başarılı (veya hatta bir derecede başarılı) ahbap edinin ve birbirinize misafir yayınlar yapın. Birbirinize (geçici olarak) hesaplarınızın kontrolünü verin ve sonuçları inceleyin.

instagram beğenileri olsun

9. Başarılı takip etiketlerini araştırın

Gelin dürüst olalım – ilk başladığınızda olabildiğince çok takipçiniz olmasını istersiniz çünkü kimse koca bir SIFIRI sevmez.

Bunun kolay bir çözümü, ilk birkaç yayınınızı #Beğeniyebeğeni etiketi gibi bu isteği ifade eden neredeyse sınırsız türde hashtag’le etiketlemektir.

Bu sayede sizin de onu takip etmeniz karşılığında bir takipçi edinirsiniz. Diğer kişi sizi takip eder etmez onu takibi bırakmak kaba bir davranış olarak kabul edilir. Bu yüzden saygılı olmaya çalışın.

instagram üzerindeki sever nasıl

10. Etkili hesapları etiketleyin

‘Influencer’ da denilen etkili kişilerle arkadaş olabilir hatta onlarla çalışabilirsiniz. Onları fotoğraflarınıza etiketleyin veya yayınınızda @ sembolüyle onlardan bahsedin. Görünürlüğünüzün artması sizin için her zaman iyi haberdir ve Instagram’da beğeni almanıza yardımcı olur.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

11. İşinizin arka planından ilginç detaylar paylaşın

instagram beğenileri olsun

Instagram’da yolunuzu çizerken artık büyük bir sektörün parçası olduğunuzu ve takipçilerinizin birçoğunun bu iş alanıyla ilgilendiğini kısa sürede fark edeceksiniz.

Onlara yaratım veya üretim sürecinizin arka planından görüntüler verin. Takipçilerin nadiren göreceği fotoğraflar veya işteki günlük rutininizden “gidişat kareleri” paylaşın. Bu, iş sahibi olan Instagram kullanıcıları için gerçekten bir gerekliliktir!

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

12. Diğer kullanıcıları takip edin ve onlarla iletişim kurun

Instagram’da daha çok beğeni almak, Instagram’daki topluluğun farkına vardığınızda daha da kolaylaşacak. Uzakta durmayın… takip ettiğiniz diğer kullanıcıların sayfalarında iletişim kurun.

Sadece beğenmeyin; yorum yapın, sorular sorun ve sohbet başlatın!

Onlar sizi takip etmese de sektöre yön veren bazı kullanıcıları takip edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar büyük kişiliklerin, ünlülerin ve tanınan kişilerin ‘takipçilerini’ takip etmeyi önemsiyor. Elbette etkili bir kişinin sizden isminizle bahsetmesi bütün dikkati üstünüze çekecek en iyi şey olurdu!

instagram üzerindeki sever nasıl

13. İlham verici alıntılarla Instagram beğenisi alın

instagram üzerindeki sever nasıl

Instagram’da daha fazla beğeni almak için her yayınınıza kendinizin veya eşsiz doğal güzelliklerin fotoğraflarını koymanız gerekmiyor. Kişisel olarak sizin için önemli olan ve hedeflediğiniz kitleye doğru yerden dokunması olası ilham verici alıntılarla akışı değiştirin.

Elbette klişe sözlerden veya boş laflardan kaçının. Genellikle fazla basmakalıp yayınlar beğenilmez.

instagram üzerindeki sever nasıl

14. Bir hediye/yarışma etkinliği yaratın

Instagram’da daha çok beğeni almak  için en kolay yollardan biri ödül vermek ve heyecan yaratmak için ödülün güzel bir fotoğrafını çekmektir. İnsanlar bedava şeyleri seviyor ve genellikle sadece eğlence olsun diye yarışmalara katılıyorlar.

Elbette kazanma koşulları arasında hesabınızı “beğenip takip etmeleri” olacak.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

15. Yakın çevrenize bakın

Ziyaret ettiğiniz yerel konumları etiketleyin ve onlarla bağlantı kurmayı deneyin. “Konum ekle” seçeneğiyle bulunduğunuz yerin konumunu etiketlemek yerel topluluğun dikkatini çekecektir.

Emoji, bulunduğunuz şehrin veya kasabanın en popüler hashtag’lerini aramanızı ve bunlara yatırım yapmanızı öneriyor.

instagram beğenileri olsun

16. Instagram’da daha çok beğeni almak için diğer özellikleri keşfedin

Instagram’da sizi öne çıkarmak için tasarlanmış çok sayıda etkili özellik var.

instagram üzerindeki sever nasıl

Videolar yaratabilir (öğretici, sahne arkası veya kendinizi öne çıkaran videolar) veya hatta Boomerang seçeneğiyle bir videoyu tekrara alabilirsiniz.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

‘Canlı Yayın’ yaparak çevrimiçi herkesi olanlardan haberdar edin, takipçilerinizle sohbet edin. İletişim kurmak gerçekten Instagram’da beğeni getirir çünkü Instagram bu iletişimleri arkadaşlarınıza ve takipçilerinize bildiri olarak gönderir.

instagram beğenileri olsun

Instagram ‘Stories’, sohbetin bir parçası olarak video veya fotoğraf yayınlamanıza olanak tanır.

instagram üzerindeki sever nasıl

Ayrıca ‘carousels’i seçerek birbiri ardına kaydırılabilecek anlamlı görsel dizileri yaratabilirsiniz. Bu, hikâyenizi anlatmak ve izleyicilerinizi web sitenize yönlendirmek için güzel bir yoldur.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

17. En iyi fotoğraflarınızı desteklemek için Instagram Ads kullanın

Instagram’da daha çok beğeni almak için en iyi yollardan diğeri de ücretli reklam özelliğini kullanmaktır. Instagram Ads, yayınlarınıza ortalama hashtag sınırlarının üstünde destek vermek, yeni müşteriler ve izleyiciler çekmek için idealdir.

instagram beğenileri olsun

18. En büyük hayranlarınıza yer verin

instagram üzerindeki sever nasıl

En büyük hayranlarınızın fotoğraflarını çekip o güzel resmi bütün dünyayla paylaşabilir (insanlar kendi fotoğraflarını yayınlamayı seviyor), yanı sıra takipçilerinize ulaşıp sizin için ‘kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik’ yaratmalarını sağlayabilirsiniz.

Onlardan fotoğraflar, komik videolar, sanat işleri veya markanızla ilişkili fotoğraflar isteyerek yaratıcı damarlarına dokunun. Çok fazla kural koyup yaratıcılıklarına fazla sınır getirmemeye dikkat edin.

Katkılarına teşekkür edin ve en büyük hayranlarınızı ilginizle ödüllendirin. Bu muhteşem hayranlar iş dünyasında o kadar önemliler ki mesajınızı sizin için yaydıkları için onlara ‘marka evangelisti’ ismi verildi.

İzleyicileriniz de sizinle birlikte parlasın. Siz Instagram’da daha çok beğeni almak istiyorsunuz, onlar da Internet’te yayınlanmak istiyor.

Bu, herkesi mutlu eden karşılıklı bir anlaşmadır.

Ayrıca sabit bir özellik olmadığı için repost seçeneğiyle bir yayını yeniden yayınlamanızı sağlayan Instagram araçları da var.

instagram üzerindeki sever nasıl

19. Instagram beğenilerinizi desteklemek için Instagram’ın dışına çıkın

Instagram’da daha çok beğeni almak için sadece Instagram’da çaba harcamayın. Facebook, Twitter, Tumblr, Pinterest ya da kullandığınız diğer sosyal medya ağlarında Instagram hesabınızı desteklemek için iletişime geçin.

Sizi Twitter’da gerçekten beğenen biri Instagram’da ne yaptığınızı merak edebilir!

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

20. Ürününüzün (varsa) fotoğrafını HER YERDE çekin.

Artık biraz dikkat çekmek için yapılan bir hileye dönüştü ama fotoğrafın kalitesi çok iyiyse hâlâ işe yarıyor! Kendinizi veya ürününüzü ‘doğada’ veya sıra dışı bir mekânda fotoğraflayarak Instagram’da daha çok beğeni almak için neler yapabileceğinizi keşfedin.

Tatile mi çıkıyorsunuz? Bir arkadaşınızı mı ziyaret ediyorsunuz? Bir etkinlikte eğleniyor musunuz? Ürününüzü farklı ortamlarda ön plana çıkarın.

instagramda daha fazla beğeni almak için nasıl

instagram beğenileri olsun

BONUS: 21. Instagram beğenisi satın alın

Hesabınızdaki beğeni sayısını basitçe satın alarak arttırabileceğinizi biliyor muydunuz? Instagram’da nasıl daha çok beğeni alacağınızı öğrenirken bu yöntemi göz ardı etmeyi ama geçerli kaynaklardan, güvenli bir şekilde almaya dikkat edin.

Sonuç olarak, Instagram’da daha çok beğeni almak için farklı seçenekleri denemek, sonuçları izlemek ve işe yarayan eğilimleri takip etmek en iyi yoldur. İyi işler yapmaya devam ederseniz daha farkına bile varmadan zaman içinde mutlaka büyüyecek sadık bir takipçi kitleniz olur! Elbette bu sayede Instagram’dan para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top