Klout Sayesinde Para Kazanın

Klout sayesinde para kazanın

Hızlı para kazanmanın yollarını mı arıyorsunuz? Bitcoin gibi kripto paralardan, ücretli anketlerden ve AdSense’den haberiniz var ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? İnternette size büyük miktarlarda paralar vaad edip kandıran veya buna rağmen oldukça az rakamlar kazandıran birçok dolandırıcılık vakası mevcutken, gerçekten de iyi bir gelir veya ek gelir sağlayabileceğiniz birçok yol da mevcuttur.

Klout Hakkında

Klout, hizmet ve ürün inceleyerek para kazanmanızı sağlayan bir servistir fakat buradaki işler bu kadar basit değildir. Klout sizin Facebook, Twitter, Instagram, FourSquare, GooglePlus ve LinkedIn profillerinizi analiz eder ve size Klout skoru denilen bir puan verir. Klout çevrimiçi bir hizmet olduğu için, bunu dünyanın istediğiniz heryerinden gerçekleştirebilirsiniz. Evden çalışma yaparken bile!

Klout skorunuz ne kadar takipçiye sahip olduğunuz ve onlarla olan ilişkileriniz üzerinden verilir. Yüksek skorlu kişiler etkileyici kişiler olarak adlandırılır ve Klout’ta en üstte yer alan %5’lik kısmın skoru 63 veya daha yukarıdadır. 

Bu site bir ağ kurmanızı, etkinizi genişletmenizi ve size kimi takip etmeniz gerektiği üzerine yaptığı önerilerle skorunuzu yükseltmenizi sağlar. Klout skorunuz yeteri kadar yükselince, Klout Perks denillen ödüllendirme sistemine giriş yapabilmek için ürün kullanmaya ve incelemeye başlarsınız.

Klout Ekstraları (Klout Perks) Sayesinde Para Kazanma

Klout Perks uygulamayı karlı hale getiren özelliktir denilebilir. Uygulama size, Klout skorunuza bağlı olarak çeşitli özel tekliflerden, indirimlerden ve kuponlardan yararlanma fırsatı verir. Skorunuz ne kadar yüksek olursa, o kadar ekstraya (perk) erişiminiz olur ve böylece para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Klout Ekstraları’nı özel yapan şey ise bunların tamamen sizin ilgilerinize göre şekil alıyor olmasıdır. Bu ekstralar çokça olabilmektedir. Çoğu özel ürünler için kupon olabilmekteyken bazısı da uygun fiyata çıktılar almanızı sağlamaktadır. Ücretsiz e-kitaplar, basılı kitaplar, DVDler, Cdler, müzikler ve videolar, veya video oyunlar diğer ekstralardan sayılabilir. Ayrıca yayınlara ve çevrimiçi hizmetlere de ücretsiz abonelik hizmeti sunulmaktadır.

Bazı Klout Ekstraları ise oldukça özeldir. Örneğin, yayınlanmadan önce bazı dizilerin ön gösterimine çağrılabilir veya gala gibi organizasyonlara yine bu sayede katılabilirsiniz.

Her teklifte, sadece bir grup kullanıcı ödül kazanabilmektedir. Eğer ödül o an için uygun değilse, uygun olana kadar bir bekleme listesine alınırsınız. Ödülleri kaçırmamak için, hesabınızı günlük olarak kontrol etmeniz ve sizi çeken ödüllere anında tıklamanız gerekmektedir.

Klout Ekstralarından Faydalanmak

Klout’a giriş yaptığınız zaman, başlamadan önce dahi yüksek bir skorunuz olabilir, bu da size ekstralara direk olarak erişim sağlar. Bazı insanların ise bu skoru sağlamak için biraz çabalamaları gerekebilir. Skorunuzu artırmak için şunları yapabilirsiniz:

1. Tüm Sosyal Medya Hesaplarınızın Bağlı Olduğundan Emin Olun

Klout sayesinde para kazanınKlout’a kaydolduğunuz zaman, bunu Twitter, Facebook veya Google Plus üzerinden yapabilir ve üyelik sürecinizi kısaltabilirsiniz fakat tek sosyal medya hesabınızı bağlamak gibi bir hataya düşmemeye dikkat etmeniz gerekir. 

Kullanmıyor olsanız bile bütün hesaplarınızı Klout’a bağlamayı ihmal etmeyin. Hesaplarınızdaki takipçiler, arkadaşlar veya bağlantılar işinize yarayabilir.

2. Hesaplarınızı Daha Sık Kullanmaya Başlayın

Takipçileriniz paylaştığınız içeriği tekrar paylaşır, beğenir veya içeriğinize yorum yaparsa, Klout skorunuz bundan olumlu olarak etkilenir. Bu yüzden sosyal medya hesabınızı aktif tutmanızda fayda vardır. Ayrıca, Klout’un önerdiği kişileri takip ederek bir yandan da bağlantılarınızı artırmaya devam edin. Çoğu zaman, onlar da sizi takip edecektir.

3. Ekstralar İçin Her Adımı İyice Takip Edin

Bazı durumlarda, ekstralarınız bazı yönergelerle gelir. Örneğin, eğer bir ekstra size ücretsiz sinema bileti teklif ediyorsa, bunun hakkında tweet atmanızı isteyebilir. Bu yüzden sizden isteneni tamı tamına yerine getirdiğinizden emin olun. Bunun sizin Klout skorunuzu nasıl etkilediği tam olarak bilinmese de, bu ilerde elde edeceğiniz ekstralar için önemli bir rol oynuyor olabilir.

Scroll to Top