Twitch.tv’den para kazanın

twitch para kazanma

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Metrik ninja ikon

Zorluk

Zorluk Orta
Orta

Zaman

Zaman Yüksek
Yüksek

Gelir

Gelir Orta
Orta

İnternet çağında yaşadığımız için gün geçtikçe sevdiğiniz ve heyecan duyduğunuz işleri yaparken ek gelir elde imkanınız artmaktadır. Eğer hırslı’ve istekli bir oyuncuysanız, Twitch.tv internetten para kazanmak için size büyük fırsatlar yaratmaktadır.

Twitch.tv tamamen video oyunlar için bir oluşturulmuş çevrimiçi yayın hizmetidir. Bu site Kendi yayınınızı oluşturmak ve kendi oyununuzun yayınını yapabilmek için kullanabileceğiniz en ünlü sitedir. Burada yapacağınız tek şey patlamış mısırınızı alıp sevdiğiniz oyunları oynayan ünlü oyuncuları izlemektir. Çok sayıda popüler bilgisayar oyunu oyuncusu, YouTube kanallarından para kazanmak için oynadıkları oyunla ilgili videoları burada yayınlıyor. Sitede hangi oyunu canlı olarak izlemek istediğinizi seçebilir veya sevdiğiniz yayıncıları aratarak onların yayın dünyasına adım atabilirsiniz. 

Twitch kesinlikle video oyun oynayarak en iyi para kazanma yöntemleri den birisidir.Twitch’de sadece bilgisayar oyunu oyuncuları yok. Kripto para ticareti yapanların videolarını bile bulabilirsiniz.

Eğer e-sporlara ilgiliyseniz, Twitch.tv tam olarak da Bunun için bir biçilmiş kaftandır. Burada profesyonel oyuncular Twitch’e gelip binlerce izleyiciye rekabet ettikleri oyunları yayınlarlar ve popülerlikleri sayesinde aldıkları reklamlardan gelir elde etme imkanı sağlarlar. Bu profesyonel oyuncular Twitch.tv kanallarına çokça saatler harcar ve kanallarını da en iyi şekilde düzenlemeye çalışırlar. E-sporlarlar ilgilenmiyorsanız bile, sizin de yapmanız gereken şey budur.

Eğer e-sporlara ilgiliyseniz, Twitch.tv tam olarak da Bunun için bir biçilmiş kaftandır. Burada profesyonel oyuncular Twitch’e gelip binlerce izleyiciye rekabet ettikleri oyunları yayınlarlar ve popülerlikleri sayesinde aldıkları reklamlardan gelir elde etme imkanı sağlarlar. 

Bu profesyonel oyuncular Twitch.tv kanallarına çokça saatler harcar ve kanallarını da en iyi şekilde düzenlemeye çalışırlar. E-sporlarlar ilgilenmiyorsanız bile, sizin de yapmanız gereken şey budur.

Gerekli Ekipmanları Toplayın

PC için, Open Broadcaster Software (OBS) adlı ücretsiz bir akış hizmeti veya ekstra XSplit avantajı sunan birinci sınıf bir hizmet var. Konsolda akış için, Elgato HD60 hizmeti önerilir.

Bilgisayar kullanıyorsanız, Open Broadcaster Software (NB) isimli ücretsiz yayın hizmeti server veya XSplit isimli kendine has avantajları olan bir premiyum yazılım kullanabilirsiniz. Konsoldan yayın yapmak istiyorsanız, Elgate HD60 isimli hizmet önerilmektedir.

Her şeyimiz Hazır. Nasıl Para Kazanacağız?

Diğer işlerde olduğu gibi, ilk başta, çokça aktif olmanız gerekmektedir. Eğer hiç çevrimiçi olmuyor ve oynamıyorsanız, kanalınıza yeteri kadar izleyici çekmekte sıkıntı yaşayacaksınız demektir. İzleyiciler olmadan da, tanınırlığınız artmayacak ve insanları abonelik ücreti olan 15 TL’yi ödemeye ikna edemeyeceksiniz demektir. Abonelik sisteminde, parayı Twitch ile yarı yarıya bölüşürsünüz fakat bunun gerçekleşmesi için yeteri sayıda aboneye ulaşmanız gerekmektedir.

Eğer PayPal kullanıcısıysanız, hesabınızın açıklama kısmına gönüllü bir bağış yap tuşu koymanız akıllıca olacaktır. Aboneliklerin ve Twitch Partner olmanın yanı sıra, bu da ek gelir Elde etmenin diğer bir yolu. İyi ilişkiler kurar ve Twitch’te kendinizi öne çıkaracak bir tarz yaratırsanız, insanlar sizin yayınınıza para harcamaya daha hevesli olacaktır ve bunu PayPal üzerinden yapabileceklerdir.

Twitch Partner Olun

Eger yeteri kadar izleyici toplarsanız, Twitch Partner olmak üzere başvuru yapabilirsiniz, bu da kanalınıza reklam almanızı ve kazançlarınızı artırmanızı sağlayacaktır. Twitch hangi reklamın hangi kanala konulacağı üzerinde herhangi bir yetkiye sahip değildir. Hangi reklamın nereye ve hangi videoya konulacağı tamamen reklamı yaratan insanlara bağlıdır.

Twitch.tv ile ortaklık kurmak için, haftada en az 3 saat ayin yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda, her yayınınızda ortalama 500 ve üzeri izleyici toplamanız gerekmektedir. Alternatif olarak, eğer 100,000 ve üzeri sayıda takipçisi olan ve her videosu 15,000’den fazla izlenmiş bir YouTube kullanıcısıysanız o zaman, Twitch Partner olmak için başvuru yapabilirsiniz.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz?
ProfitFarmers
ProfitFarmers: İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolu.
Kendimiz Denedik. Sonuç mu?
16.500 TL kâr. Günde 25 dakikadan az zaman harcayarak.
Siz de nasıl para kazanabileceğinizi görmek için inceleme videosunu izleyin.

İzlenmek için Para Alin

İzleyici sayınızın artmasının önemli olmasının bir sebebi the Twitch’teki ödeme sistemidir. Twitch “1000 izleme karşılığı efektif maliyet” (eCPM) sistemiyle ünlüdür ve bu sistem size aldığınız here in 1000 izleme başına para ödemektedir.

ECPM’nizi artırmak aktif olduğunuz sürece kolaydır. Sürekli oyun oynayın ve izleyicilerinizle sürekli iletişim halinde olun. Onlarla ilişki kurmak izleyici sayınızı arttırmakta önemli bir etkendir ve onları reklam engelleyici programları kullanmamaları konusunda dahi ikna etmenizi sağlayabilir. Reklam engelleyici programları kapatarak, izleyicileriniz sizi farklı bir yoldan desteklemeye başlarla ve bu da Twitch’ten daha fazla para kazanmanızı sağlar.

Twitch’in ortaklık sisteme girdiğiniz zaman, her  1000 izleme başına 2 TL ile 4 TL arasında bir ücret alırsınız. İzleyici sayınız arttıkça bu ücret 3 TL ile 7.50 TL arasında değişir. Bunu, bağışlarla beraber topladığınızda ise ciddi miktarlarda para kazanıyor olduğunuzu göreceksiniz. Popülerlik kazandıktan ve yakınlık kuran bir oyuncu olarak görüldükten sonra, ECPM’niz ile ilgili Twitch ile pazarlık yapabilir ve here in 1000 izleyici için daha yüksek rakamlar talep edebilirsiniz.

Başarı için İpuçları

twitch para kazanmaTwitch’ten para kazanma şansınızı artıracak ipuçları aşağıdaki gibidir:

  • İzleyicilerinizle elinizden geldiğince iletişim kurmaya çalışın. Sizi takip eden insanlarla ne kadar çok konuşursanız onların üzerinde o kadar fazla etki bırakırsınız.
  • Eğer ortalıkta kimse yoksa bile sürekli olarak konuşun. Kimin ne zaman geleceğiniz bilemezsiniz fakat eğer birileri gelirse onların dikkatini birkaç saniyede çekebilirsiniz.
  • Kanalınız için bir ilgi çekici açıklama yazısı yazın.
  • Bağış aldığınızda veya yani takipçi kazandığınızda sizi haberdar edecek sistemi nasıl kuracağınız üzerine araştırma yapın. Onlara kişisel olarak teşekkür etmek, onlarla yakınlık kurmanız açısından önemlidir.
  • Sizi takip edenlerin ve bağışçılarınızın ismini yayınınızda telaffuz edin. Böylece takipçileriniz size bağış yapmaya cesaretlenebilir.
  • Yayınınız için bir plan oluşturup buna bağlı kalın. Bu sayede sürekli yayın yapmış olduğunuzu göstermekle kalmayıp, insanlar da sizin ne zaman yayın yaptığınızı bilip ona göre yayınınızı izlemeye gelebilirler.

Bu Hatalardan Kaçının

Twitch.tv’de yeni başlayanların yaptığı bazı genel hatalar vardır. Şunlara dikkat edin:

  • İzleyici çekmek için eşantiyon dağıtmamaya çalışın. Bu promosyon sırasında ilgi çekebilir fakat sonrasında insanlar yayınınızı terk edebilir.
  • İzleyicilerinizle sohbet üzerinden iletisim kurmayı unutmayın. Diğerleriyle ne kadar çok konuşursanız, onların bir dahaki seferde yayınınızı izlemeye gelme ihtimali o kadar artar.
  • Eğlenmekten vazgeçmeyin. Eğer Twitch.tv’ye sadece bir iş gözüyle bakıyorsanız, videolarınız izleyicileriniz için eğlenceli ve heyecanlı olmayacaktır.

Alt Sınır

Twitch.tv’den para kazanmak devam eden bir süreçtir. İlk aylarda, 300 TL ile 750 TL arasında kazanç sağlarken, zamanla daha fazla izleyici toplayabilirsiniz. 20,000 izleyicili hesaplar haftada 4,500 TL’den fazla para kazanabilmektedir, bu da yılda yaklaşık 216,000 TL anlamına gelir! Yani bu platformda zengin olma şansı gerçekten var.

Unutulmaması gereken şey Twitch.tv’nin bir süreliğine sizin tam zamanlı işinizin yerine geçemeyeceği gerçeğidir. Buradan iyi miktarlarda para kazanabilmek için kaliteli içerik oluşturmalı ve kanalınızı büyütmelisiniz.

Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız, Buradan diğer yöntemleri de inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top