Uyurken Para Kazanmanizi Saglayacak 5 Yontem

Çoğumuz uyuyarak hiçbir şey ele geçiremeyeceğimizi duyarak büyümüşüzdür. Fakat, uyurken bile fazladan birkaç lira kazanmanızı sağlayacak birkaç yöntem var. NakitNinja.com çok da efor harcamadan gelir sağlamanıza yardım edecek birkaç yöntemi sizinle paylaşmaktadır.

Maalesef herhangi bir şey yapmadan para kazanmanın çok fazla yasal yolu yoktur. Ayrıca bu rehber sizi bir gece de zengin de yapmayacaktır. Buradaki rehber, size pasif gelir denilen gelir yöntemiyle herhangi bir çalışma saatine bağlı olmadan para kazanmanıza yardım edecektir. Ürünleri çevrimiçi satmak, YouTube kanalıyla para kazanmaya başlamak ya da Bitcoin hakkında bilgi edinerek işlem yapmak… Bunların hangisini yapacak olursanız olun, öncesinde biraz çalışmanız gerekeceğini unutmayın.

Pasif gelir, tıpkı evde çalışmakla para kazanmanız gibidir, ne kadar çok zaman ayırırsanız, para kazanma şansınız o kadar çok olur. Bu düzenin bir iyi yanı da asla eksiye düşmemenizdir, projeye harcayacağınız zamana, dolasıyla da ne kadar kazanacağınıza tamamen siz karar verirsiniz.

NakitNinja.com size bu şekilde para kazanma yolları hakkında beş adet yol gösterecektir. Bunu şu an çalışmakta olduğunuz projede veya yeni bir iş kuracaksanız kullanabilirsiniz.

Uyurken Para Kazanmanızı Sağlayacak 5 Yöntem

1. Aksesuar satmak

Websiteler, uygulamalar, bağımsız geliştirilenler, adını siz koyun! Bunların hepsinin tek ihtiyacı ürünleri için küçük aksesuarlardır. Bu fotoğraf, müzik, grafik veya herhangi bir şey olabilir. Dolayısıyla, fotoğrafçılık, şarkı söylemek, seslendirme yapmak, web siteleri kurmak, para kazanabilecek sevimli bloglar yazmak, grafik tasarım veya başka bir şey yapmak konusunda bir yeteneğiniz varsa, onu piyasaya sürün!

Nasıl yapabilirsiniz: Tekliflerinizi sunabileceğiniz bir çok website bulunmaktadır, dolayısıyla sadece biriyle yetinmeyi. Bu sitelerdeki kar oranları az olduğu için elinizden geldiğince çok üyelik açıp daha çok kazanmayı hedeflemelisiniz. Bu sitelerde şu sıralarda nelerin trend olduğunu belirleyip o alanlarda iş ilanları yayınlayabilirsiniz.

Herhangi bir hizmet sunmak için profesyonel olmaya ihtiyacınız yoktur, az da olsa yaratıcı ve hizmet sunmaya yatkın olmanız gereklidir. Sunacağınız hizmet çeşidi logo tasarımı, ses, ikon veya banner yaratmak olabilir: Tek sınırınız hayal gücünüzdür!

Yeteneklerinizi denemek ve internetten para kazanmaya başlamak için aşağıdakileri siteleri deneyebilirsiniz:

Eğer bu gibi sitelerdekinden daha fazla yeteneğe sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, her zaman iTunes, Soundcloud gibi sitelere katılmayı veya kendi sitenizi açmayı da düşünebilirsiniz.

Bazı sitelerin orada bir şeyler yapmaya başlamadan önce sizden, sizi kabul etmeleri için bazı materyaller yollamanızı isteyebileceğinizi unutmayın. Eğer reddedilirseniz üzülmeyin, dışarıda tonlarca site olduğunu unutmayın.

2. E-Kitap Yazmak

uyuyan adam 2020 yılıyla beraber, E-kitapların basılı kitapların önüne geçeceği tahmin ediliyor, dolayısıyla eğer edebiyat alanında kendinizi yetenekli görüyorsanız, dijital olarak yazmayı düşünebilirsiniz.

Yazmaya kısa hikayelerle başlayabilirsiniz fakat bu yolla daha çok para kazanmak istiyorsanız, hangi tür kitapların daha fazla sattığını araştırıp bu tarafa yönelebilirsiniz. Unutmayın, yazdıklarınızın mutlaka kurgusal olmasına gerek yok, politikadan pokere kadar her konuda yazabilirsiniz. Dolayısıyla biraz beyninizi kurcalayın, oldukça yetenekli olduğunuz bir kaç mutlaka alan ortaya çıkacaktır.

Yazılı bir şeyler ortaya koymak için mutlaka bir edebiyat dahisi olmaya gerek yoktur, Grinin 50 Tonu’nu okuyan herkes bundan az çok haberdardır. Ayrıca, yazdıkça pişersiniz, dolayısıyla ilk yazdıklarınız en çok satanlar listesine girmese bile bunun sizi durdurmasına izin vermeyin.

Çoğu yayıncı site .doc döküman tipini kabul eder fakat eğer ki siz kitabınızın görünüşüne önem veriyorsanız, Sigil-ebook.com sitesini kullanabilirsiniz. Amazon’da da çizgi roman ve çocuk kitapları için bazı araçlara ulaşmanız mümkündür.

Bir kaç karalamadan sonra, size dağıtımcıların sitesine erişim sağlayacak bir platform yaratmanız gerekecektir. Amazon’a katılmak için, https://kdp.amazon.com’ u kullanmalısınız, fakat https://www.smashwords.com gibi başka dağıtımcı siteleri de mevcuttur. Satışlarınızı her iki siteyi de kullanarak artırabilirsiniz ve bu sayede olduğunca fazla alıcıya ulaşmanız mümkündür.

E-kitabınızı marketten almak kolaydır. Zor olan kısım ise insanların sizin kitabınızı keşfetmesidir, dolayısıyla bu konuda da biraz çaba göstermeniz gerekebilir. Çoğu insan ”Kapağına bakarak kitabı yargılamayın” dese de internetten maalesef genel eğilim bu yöndedir. Dolayısıyla, zamanızı ve paranızı kitabınıza güzel bir kapak oluşturmak için harcamak oldukça önemlidir. Ayrıca, özet de oldukça önemlidir, sonuçta muhtemel okuyucuların merak güdüsünü harekete geçirecek bir şeyler verebileceğinize inanıyor musunuz?

Kitabınız için en önemli şeylerden biri de iyi yorumlardır. Kitabınızın sonunda okuyucuya, yeni okuyucular için kitap hakkında bir yorum yazmalarını isteyebilirsiniz.

Maddi sorunlarla boğuşmaya son verin. Hemen para kazanmanın bir yolunu bulun.

İnternetten para kazanarak hayatlarını değiştiren binlerce kişiye katılın…
15+ farklı yöntem, hepsi kanıtlanmış, hepsi kazançlı.

ninja düşen para
Ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz?

İnternetten Para Kazanmak için en iyi yöntemleri listeledik.

Tek yapmanız gereken birini seçip bugün kazanmaya başlamak.

metrik simgesi olan ninja

3. Kendi uygulamanızı yapın

Kendi uygulamanızı yapın İlk iki maddede söylenildiği gibi, bir konuda profesyonel olmanıza gerek yoktur. Bu konuda da oldukça çok yardım alabilirsiniz.

Eğer işe yarayacak uygulama yapmak isterseniz, büyük ihtimalle programlamadan anlayan birisini yanınıza alıp gelirinizi onla paylaşacaksınız. Ayrıca, programlama yerine kendi uygulamanızı ”inşa” edebileceğiniz  http://appinventor.mit.edu/explore/ sitesinden de yardım alabilirsiniz.

Eğer ilgi alanınız oyunlarsa, neredeyse hiç programlama kullanmadan profesyonel uygulamalar yapmak da mümkündür. Kendi uygulamanızı yapmanıza yardımcı olmak için bazı siteler mevcuttur. Parakazanmak24.com size ücretsiz ve oldukça kullanıcı dostu olan http://unity3d.com/unity sitesini önermektedir. Burada geliştirdiğiniz oyunları, iOS, Android ve PC’de eş zamanlı yayınlayabilirsiniz ki bu da eğer geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız oldukça önemli bir avantajdır.

Uygulamalardan para kazanmak istiyorsanız birden fazla yol mevcuttur: İster kullanıcılardan direk ücret talep edebilir isterseniz de uygulamanın içinde yer alan bazı özellikler (ekstra can, yardım veya seviye atlama) sayesinde oyun içi ödeme yoluna yönelebilirsiniz. Her bir farklı site için ücret ödemeniz gerektiğini unutmayın dolayısıyla gelen paranın tamamını cebinize koyamıyor olacaksınız.

En meşhur uygulama geliştiricisi olmanıza gerek olmasa bile, uygulamalarınızı her platformda çalıştırabilirsiniz dolayısıyla uygulamalarınızı her an test etme imkanınız olur. Eğer uygulamalardan daha fazla kazanmak isterseniz, uygulama marketine muhtemelen daha fazla uygulama geliştirmeniz gerekecektir.

4. Pazarlama yardımı

uyuyan adam Bir çevrimiçi dükkan açmak istiyorsunuz fakat satacak bir şeyiniz yok mu? Öyleyse satıcı ve alıcı arasında bir köprü rolü oynayıp bir miktar para kazanabilirsiniz.

Nasıl yapabilirsiniz: Kendi websitenizde veya sosyal medya hesabınızda bazı linkler paylaşırsınız. Her bir kişi bu linklere tıklayıp açılan sayfadan alışveriş yaptıkça siz de bu satıştan belli bir pay alırsınız. Bu yolla herhangi bir depolama veya kargolama ile uğraşmazsınız, herşeyi sizin yönlendirdiğiniz site halleder. Yapacağınız tek iş bu sitenin reklamını yapmaktır.

Eğer halihazırda kalabalık ziyaretçiye sahip bir siteniz ve linkleri reklam yapmaktan kaçınarak site içeriğine başarılı bir şekilde gömme ihtimaliniz varsa, bu iş gerçekten güzel bir iş haline gelebilir. Bu yolla oldukça tatmin edici bir miktar kazanabilirsiniz fakat bunun için biraz zaman harcamanız gerekecektir.

Pazarlama yardımı sistemini kullanan bir çok site bulunmaktadır. Siteler arası ve yardım arayan satıcılar arasında bağlantı kuran sitelere üye olmak iyi bir fikir olabilir, bu sayede hem siz hem de onlar iletişim halinde kalmış olur. Bu işe başlamak için güzel bir yer http://www.affiliatewindow.com/uk/?pid=95750 sitesidir.

Pazarlama yardımı işine başlamanın en zarif yolu internetten satın aldığınız herşeyi incelemek ve her inceleme yazısının sonuna ”şimdi al” linkini yerleştirmektir.

Alysyn BKZ:

5. Baskı

Çizim veya kısa komik sözler için güzel fikirleriniz varsa baskı alanından para kazanmak için önünüzde çok fırsat var demektir. Tişörtler, kapşonlular, bebek tulumları ve mutfak havluları bunlardan bir kaçı olarak ilk akla gelenler.

Düz bir zemini olan herşeye neredeyse herşeyi basma imkanı sunan http://www.cafepress.co.uk sitesi, bu işe başlamak için oldukça iyi bir yer olabilir. Bundan başka siteler de mevcuttur, sizin tek yapmanız gereken ürünlerinizi satmanızı sağlayacak bir satıcı veya kendi siteniz üzerinden satış yapabileceğiniz bir dükkan profili oluşturmaktır.

İkisi için de geçerli olan şey, site baskı, depolama ve teslimatı hallederken, tek düşünmeniz gereken şeyin güzel çizimler ortaya çıkarmanız gerektiği oluşudur. Her bir kişi sizin tasarımınızı seçtiğinde, siz de gelirin bir kısmını almış olursunuz.

Değişik sayıda ürün üzerinde kullanılabilecek komik veya şirin resimleri veya sözleri deneyin. Bu yolla, tasarımınızdan alabileceğiniz en çok şeyi almış olursunuz.

Yukarıda bahsedilen yolların çoğu başta ücretsiz olmasına rağmen bu siteleri kullandıkça buraya bir ücret ödemeniz veya gelirin küçük bir kısmını kazanmanız gerçeğini unutmamanız gerekir. Zamanınızı değişik siteleri araştırmaya ayırın bu yolla size en uygun olan siteyi bulabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Maddi sorunlarla boğuşmaya son verin. Hemen para kazanmanın bir yolunu bulun.

İnternetten para kazanarak hayatlarını değiştiren binlerce kişiye katılın…

15+
farklı yöntem, hepsi kanıtlanmış, hepsi kazançlı.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz