Websiteden Para Kazanmak için 14 Yol

Websiteden Para Kazanmak için 14 Yol

Eğer kolay para kazanmanın yolları nedir öğrenmek istiyorsanız, genelde web sitelerinden para kazanan insanlar hakkında yazılar okursunuz fakat bunu nasıl yaptıklarını çözmek size zor geliyor olabilir. Sonuçta, sadece bir sunucu bulup site açmak size direk olarak para kazandırmaya başlamaz.

Burada gerçek olan bir şey web site üzerinden bir çok para farklı kazanma yolu olduğudur, bu da size sitenizin üzerinden değişik şekillerde kazanç elde etme imkanı verir. Para kazandırmayı sağlayacak bir çok site sayesinde, ekonomik özgürlüğünüzü kazanacak miktarlarda kazançlar sağlayabilirsiniz, fakat bundan önce doğru kazanç yöntemini bulmanız gerekir. Bir siteden para kazanmayı sağlayacak 14 farklı yolu aşağıda bulabilir, böylece siz de hemen internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1. E-Posta ile Pazarlama

E-posta ile pazarlama, internetten hızlıca para kazanmak için şüphesiz en etkili yöntemlerden birisidir. İyi bir e-posta listesiyle kazanç sağlayabilir, markanızı yükseklere taşıyabilir ve web sitenizdeki ziyaretçi sayısını yüksek tutmayı başarabilirsiniz.

E-posta ile pazarlamayı şu amaçlarla kullanabilirsiniz:

 • Mevcut ve gelecekteki müşterilerinize ürünlerinizi’ve servislerinizi pazarlamak
 • Takipçilerinize ücretli raporlar sunmak
 • Para kazanmayı sağlayan bir siteye yönlendirme yaparak ziyaretçi sayısını artırmak

Tabi ki, başarılı bir e-posta ile pazarlama doğru listeye sahip olmakla alakalıdır. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri açılır pencerelerden geçer. Bu pencereler yeni bir sayfa açmak yerine web sayfasının en üstünde belirir böylece dikkat dağıtmazlar ve farkedilmeleri kolaylaşır. Bunlar site ziyaretçilerine gereksiz reklam olarak da görülmezler. Bu kutuda yazan örnek mesajlar “bültenimize kaydolun” veya “özel indirimlerden yararlanmak için e-posta listemize katılın” gibidir. Eğer bu gibi şeyler ziyaretçilerin ilgisini çekmiyorsa bunları kolayca kapatabilirler fakat çoğu insan bu gibi pencereleri gördüklerinde kapatmak yerine listeye üye olmayı tercih ederler.

PopUp Domination uygulaması mağazada bulunan en iyi beliren pencere uygulamalarındandır ve neredeyse here web sitede sorunsuz olarak çalışır. Uygulama bir çok farklı tasarım ve renk seçeneğine sahiptir, böylece siz de bunların içerisinden web sitenize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Eğer websitenize beliren pencereler eklemek istemiyorsanız, insanları küçük bir sayfa kullanarak e-posta listenize katılmaya yönlendirebilirsiniz. Bu tür küçük sayfalar genelde açılır küçük sayfalardır ve özel olarak e-posta adresleri toplamak üzere yapılmışlardır.

Sayfanız e-posta listesine katılmanın faydalarından bahsetmelidir. Websitenizin bir soruna çözüm getirdiğinden emin olun, önemli bir soruya cevap verebilir hale gelin veya okuyucunun ilgisini başka bir şekilde çekmeye çalışın. Özet olarak insanlara e-posta listeye katılmanın onlara ne açıdan Yardim edeceğin anlatın. Siteyi olabildiğince çekici ve profesyonel şekilde oluşturmaya çalışın. Reklamlarla dolu görülen bir site, insanların e-posta listenize üye olma ihtimalini azaltır. Sitenizin ayrıca arama motorları için optimize edildiğinden de emin olun böylece insanlar inter groom gezinirken sitenizi daha rahatça bulabilirler.

Beliren pencereler veya küçük sayfalara ek olarak, e-posta listenizi yönetmek ve e-posta listenizi oluşturup pazarlama e-postalarınızı as gönderebileceğiniz bir servise ihtiyaç duyacaksınız. AWeber bu amaçla kullanılan en iyi programlardan birisidir.

E-posta ile Pazarlamanın Faydaları:

 • Director olarak müşterilere ulaşabilirsiniz
 • Tek bir e-posta ile iyi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz
 • herkes yapabilir
 • İnternetten para kazanam konusunda oldukça etkili bir yöntemdir

E-posta ile Pazarlamanın Olumsuz Yönleri:

 • Organize ve sürekli olarak yeni insanlar bulmanız gerekebilir ve yeni üye bulmak zor hale gelebilir
 • İnsanlar içeriği sevmedikleri zaman üyelikten çıkabilecekleri için e-postaların niteliği önemlidir

2. Reklam Satışı

Her web sitesinde illa ki bir boş alan vardır ve şirketler reklamları burada çıkabilsin diye para ödemeye hazırdırlar. Aşağıda da belirtildiği gibi, web sitenizden reklamlar sayesinde para kazanmanın bir çok yolu vardır:

 • Tıklama başına ödeme: birisi link tıkladığı zaman para kazanırsınız
 • 1000 görüntüleme başına ödeme: Reklam 1000 kez görüntülendiği zaman para kazanırsınız
 • Zaman aralığı başına ödeme: Reklamınızı sitenizde tuttuğunuz belli bir süre için belli aralıklarla para kazanırsınız

Websitenizde reklam yayınlamanın iki yolu vardır. İlkinde, reklam vermek isteyen şirketleri kendiniz bulursunuz. Bu sizin zamanınızı alabilir ama bir yerden sonra reklamları satmaya başladıktan sonra kazandığınız tüm para size kalır. Eğer reklam aramaya zamanınız yoksa veya nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, Google AdWords gibi internetteki pazarlama şirketlerini veya servislerini kullanabilirsiniz. Onlar aracı oldukları için, burada kazandığınız paranın bir kısmını onlara bırakmanız gerekecektir.

Reklam Satışının Faydaları:

 • Doğru bir ödeme yöntemiyle, reklamlar size kesin para kazandırır
 • Yapması çok kolaydır
 • Diğer şirketlerle bağlantı ve iletişim kurmanızı sağlar

Reklam Satışının Olumsuz Yönleri:

 • Reklamlar içeriğinizi mahvedebilir
 • Reklamların içeriği hızlı olarak değişir, dolayısıyla sitenizi sıkça yenilemeniz gerekir
 • Kesin kazanç sağlamak için, kazanacağınız miktar için bir sinir belirlemeniz gerekebilir. Örneğin, zaman aralığı başına ödeme için, reklamı gösterdikçe para aldığınızı bilirsiniz, fakat bu miktar sizin tıklama veya 1000 görüntüleme başına alacağınız miktardan çok az olabilir.

3. İş İlanı Bölümü

Websiteden Para Kazanmak için 14 Yol

İş ilanı Bölümü, belli başlı alanlarda iş ilanlarının yer aldığı bir website bölümüdür. Bu bir bölüm eklenti sayesinde, website tarafından otomatik olarak oluşturulur ve içeriğinize uygun olarak iş ilanları burada yayınlanır. Ne zaman ziyaretçi buradaki iş listesine tıkladığı ve iş ilanlarına baktığında, siz de para kazanırsınız

Bu para kazanma yönteminin etkili olabilmesi için, eklentiyi sitede kolayca bulunabilecek yerlere yerleştirmeniz gerekir. Bu bir tarz kazanç yönteminde aynı zamanda sitenizin çok sayıda ziyaretçi alması şarttır. Eğer bu yöntemi denemek isterseniz, WordPress için yapılmış Jobpress uygulamasını deneyebilirsiniz. Bu en başarılı iş ilanları eklentilerinden birisidir.

İş İlanı Bölümü Yaratmanın Faydaları:

 • Fazladan yapacağınız hiç bir iş yoktur
 • Websitenizi daha güvenilir’ve profesyonel gösterir

İş İlanı Bölümü Yaratmanın Olumsuz Yönleri:

 • Bütün website türleri için uygun değildir
 • Yüksek sayıda ziyaretçi çeken sayfalar için uygundur
 • Rekabet ortamı yaratır

4. Satış Hizmetleri

Blog okuyucuları, onlara değerli bilgiler sunduğunuz için sitenizi ziyaret ederler. Onlar size güvenirler ve size alanınızda bir Profesyonel olarak görürler. Satış hizmetleri size bunu kullanarak kazanç yaratma ve marka değerinizi artırma, ayni zamanda as blog yazarak para kazanma fırsatı verir.

Okuyucularınıza Bilgi vermenizin karşılığında nasıl para kazanabileceğinizi düşünün. Örneğin, Eğer bir beslenme blogu yazıyorsanız, beslenme danışmanlığı veya ogün plan lama hizmeti sunabilirsiniz. Bunu yapmak için, websitenize bir sayfa ekler’ve hizmetinizi anlatırsınız ve okuyucularınızı sizinle iletişime geçmeleri için yönlendirir veya sitenize bir Alışveriş sepeti koyup direk hizmetinizi satın almalarını sağlayabilirsiniz. Başka bir para kazanma yöntemini başlatmak için kripto para birimi ile ödemeye bile izin verebilirsiniz!

Satış Hizmetlerinin Faydaları:

 • Eğer okuyucular site içeriğinizi seviyorlarsa bundan Fayda sağlarlar
 • İyi miktarlar kazandırabilir
 • Hizmetinizi alıcıya ulaştırmak oldukça kolaydır
 • İade yüzdeleri düşüktür

Satış Hizmetlerinin Olumsuz Yönleri:

 • Para kazanmak için sürekli olarak zaman harcarsınız
 • Müşterilere ek olarak hizmet vermeniz gerekebilir ki bu da stresli olabilir
 • Satis miktarlarınız her zaman aynı olmayacağından kazancınızda dalgalanmalar olabilir

5. Ortaklık Alma ve İnceleme Yazma

Ürün incelemeleri iyi bir blog içeriği yaratmanıza yardımcı olabilir’ve websiteniz için iyi kazançlar sağlamanıza yardim eder. Hangi alanla uğraşıyor olursanız olun, blogunuzdaki içerikle alakalı olarak ortaklıklar kurabilirsiniz. Piyasadaki çoğu şirket ücretsiz tanıtım karşılığında ürünlerinden ücretsiz örnekler verme konusunda isteklidir. Eğer birisi sizin verdiğiniz link tıklayarak ürün satın alırsa, siz de bu satıştan belli bir yüzde elde edersiniz.

Ortaklık Alma ve İnceleme Yazmanın Faydaları:

 • Para kazanmak için bir etkili yoldur
 • Reklamlardan veya e-posta ile daha pazarlamadan yüksek dönüş oranına sahiptir
 • Denemek ve incelemek için ücretsiz ürünler sağlar
 • Ünlü markalarla iletişime geçmenizi sağlar
 • Kendi markanızı yaratma fırsatı tanır

Ortaklık Alma ve İnceleme Yazmanın Olumsuz Yönleri:

 • Okuyucuların güvenini sağlamak için incelemelerinizde dürüst davranmanız gerekir, dolayısıyla bazen olumsuz şeyler de söylemeniz gerekmektedir. Fakat bu sizin o ürünün sahibi olan şirketle ortaklığınıza mal olabilir. Sonuç olarak, deneyeceğiniz ve inceleyeceğiniz ürünleri dikkatli seçmenizde fayda vardır.
 • Kazançlarınız blog gönderinizi yaptıktan sonra gelmeye başlar, yani her incelemeden sürekli olarak kazanç sağlayamayabilirsiniz.

6. Ortaklık Alma ve Ürün Tanıtımı Yapma

Websiteden Para Kazanmak için 14 Yol Ortaklık alarak ürün tanıtmak, sizin blog konunuzla ilgilenen insanlar için iyi olduğunu bildiğiniz bir ürünün incelemesini yaptığınız ortaklık sisteme çok benzer. Burada farklı olan şeyse, ürün tanıtma sisteminde ürünün incelemesini yaparken bir yandan da onu tanıtmanızdır.

Örneğin, eğer website tasarımı hakkında bir blogunuz varsa, ortaklık anlaşması yaptığınız geliştiriciler tarafından oluşturulmuş beş farklı temanın listesini sitenize koyabilirsiniz. Ayrıca, bir bir gönderinizde ürün veya hizmete atıfta bulunabilirsiniz. Örneğin, eğer bir fitness blogunuz varsa ve burada Sıvı almanın öneminden bahsediyorsanız, spor salonuna götürmek için uygun bulduğunuz spesifik bir sporcu içeceğinden burada bahsedebilirsiniz.

Tanıtımını yaptığınız ürün satıldığında, ortaklıktan kaynaklı olarak bir pay alırsınız. Eğer websitenizin sürekli bir ziyaretçi sayısı varsa ve ziyaretçiler blogunuzu düzenli olarak takip ediyorlarsa, ürün tanıtımlarından iyi miktarlarda pasif gelir elde edebilirsiniz.

Ayrıca ortaklık yoluyla para kazanma Hakkında daha fazlasını Buradan okuyabilirsiniz.

Ortaklık Alma ve Ürün Tanıtımı Yapmanın Faydaları:

 • İyi miktarlarda kazanç potansiyeli
 • Yüksek geri dönüş miktarları
 • Devamlı olarak pasif gelir elde etme imkanı

Ortaklık Alma ve Ürün Tanıtımı Yapmanın Olumsuz Yönleri:

 • Kazandığınız miktarlar dalgalanmalar gösterebilir
 • Geri dönüş miktarları değişken olabilir: Bazı ürünler diğerlerinden daha çok ilgi görebilir ve hangisinin daha çok ilgi göreceğini kestirmek zordur.

7. Üyelik ve Özel İçerik Sağlama

Websiteniz üzerinden bu yöntemle para kazanma yöntemi gittikçe popüler bir hal almaya başlamıştır. Basit olarak, üyelik ve özel içerik sağlayarak izleyicilerinize fazladan içerik sağlarsınız ve onlar da bunun için size para öderler.

Okuyucularınız üyelik sayesinde belirli bir süreliğine, üyelik iptaline kadar belirli sürelerle yenilenmek üzere, bütün özel içeriğe ulaşabilirler. Özel içerik ile, okuyucular bütün blog gönderilerine, videolara, e-kitaplara ve istedikleri her tür içeriğe erişim sağlayabilirler.

Aklınıza gelebilecek her şeyi özel olarak içerik sunabilirsiniz. Örneğin, bu gönderi websiteniz üzerinden nasıl para kazanacağınıza dair yöntemleri anlatan öğretici yazılara ve videolara erişiminizi sağlayan ve özel içerik sağlayan linke sahiptir. Burada en önemli olan şey üyelerinize, üyeliklerini ve ödeme yapmalarını devam ettirecek şekilde kaliteli içerik sunmanızdır.

Üyelik ve Özel İçerik Sağlamanın Faydaları:

 • Devamlı olarak bir kazanç sağlayabilirsiniz
 • Önceden zamanlanmış gönderiler sayesinde tek seferde bir çok içerik yaratıp bunu uzun bir zamana yayabilirsiniz
 • Ortaklık sayesinde website nize ziyaretçi çekebilirsiniz
 • İyi miktarlarda kazanç sağlayabilirsiniz

Üyelik ve Özel İçerik Sağlamanın Olumsuz Yönleri:

 • İlk başta çok zamanınızı alabilir
 • Özel içerik üretebilmek için devamlı olarak emek vermeniz gerekebilir

8. Dijital Ürün Satışı

Blogunuzda hatırı sayılır miktarda ziyaretçi sayınız varsa, içeriğinize uygun olarak ve okuyucularınıza anlam ifade eden dijital ürünler satabilirsiniz. Örneğin, konunuzla alakalı olarak e-kitap, eğitici videolar bunlar için güzel seçeneklerdir.

Burada zor olan kısım içerik yaratma kısmıdır. Bir kez oluşturulduktan sonra, aynen blog gönderilerinizi sosyal medya kanallarıyla, diğer bloglarla olan ilişkilerinizle veya satış ortaklığı yoluyla tanıttığınız gibi ürünün tanıtımını da yapabilirsiniz. Tek bir dijital ürün bile uzun vadede büyük miktarlar kazanmanızı sağlayabilir. Bunun için koşul ise ürününüzün her daim yeşil kalması, yani okuyucunun uzun süreler boyunca ilgisini çekecek şekilde oluşturulması ve vadesinin çabucak dolmamasıdır.

Dijital Ürün Satışının Faydaları:

 • Ortaklıklar sayesinde ziyaretçi sayınız hızlıca artabilir ve bu da size pasif gelir sağlar
 • Markanızı geliştirir ve konunuzda uzman hale gelirsiniz
 • Oldukça yüksek kazanç potansiyeli vardır

Dijital Ürün Satışının Olumsuz Yönleri:

 • Ürünü oluşturmak ve satış ortaklığı kurmak için oldukça fazla zaman gerekir

9. Rehber Listesi ile Satış

Blog yazarlarının çoğu websitelerinden para kazanmak için rehber listeleri kullanmaz. Öte yandan, bu internetten para kazanmak için oldukça iyi bir yöntem olduğu için bu aslında onların kaybıyken bu sizin için iyi bir haber olabilir, böylece siz kendi alanınızda bu konuda hizmet veren tek insan olabilirsiniz.

Rehber sizin konunuzla alakalı websiteleri link sağlayan bir listedir. Listedeki  site, burada yer alabilmek için belli bir zaman aralığı için para öder ve bu siteler üyelerini iptal edene kadar sizin ayarladığınız aralıklarla size ödeme yaparlar ve bu düzenli olarak yenilenir. Listenizde yer alacak siteleri bulmak biraz uzun sürebilir fakat herşeyi ayarladıktan sonra, listenizi güncellemekten başka yapacağınız bir iş olmadan sürekli şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer reklamların sitenizin görüntüsünü bozacağından’ve kullanıcıların tepkisinden korkuyorsanız, bu tür lise reklamlara güzel alternatifler oluşturmaktadır. Listedeki üyelerin üyeliğini yenilemelerine devam etmeleri için, ziyaretçilerinizi onlara yönlendirmeniz gerekir. Bu yüzden de bu listeyi websitenizde etkili bir noktaya koymanız ve buraya sürekli olarak yönlendirme yapmanız gerekir.

Rehber Listesi ile Satışın Faydaları:

 • Oldukça karlı bir iş olabilir
 • Ziyaretçileriniz için faydalıdır
 • Sıkça kullanılmadığı için sitenizi ön sıralara çıkarabilir
 • Kesin kazanç sağlamanıza yardim eder

Rehber Listesi ile Satışın Olumsuz Yönleri:

 • Başlangıç ​​masraflı olabilir
 • Organize üye bulabilmek için sitenizeki ziyaretçi sayısının yüksek olması gerekir

10. Webinar Satışı

Websiteden Para Kazanmak için 14 Yol

Webinarlar sağlayacağınız bir link sayesinde erişim sağlanan ve belli bir konu üzerindeki çevrimiçi seminerlere verilen isimdir. Webinarlardan para kazanmanın iki farklı yolu vardır. İlk yolu, webinarlarınıza bir fiyat biçmektir. Bu durumda ziyaretçilerinizin gerçekten dikkatini çekecek bir konuya ihtiyacınız vardır.

İkinci seçeneğiniz ise webinar içerisinde bir ürünü satmaktır. Burada ortaklık sağladığınız bir ürünü, kendi dijital ürününüzü veya hizmetinizi tanıtabilirsiniz. Webinarınızın gerçekten kayda değer bir içeriğe sahip olmasına’ve bunu sadece reklam için kullanmamaya dikkat edin.

Başlamadan önce ihtiyacınız olan bir şey webinar yazılımıdır. GoToWebinar iyi bir seçenektir, çünkü ücretsiz ve kullanımı kolaydır. İşlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmek açısından ilk webinarınızı ücretsiz olarak sunabilirsiniz. Eğer katılımcılar webinarınızdan zevk aldıysa, bir sonraki webinar için ödeme yapmaya hazır olacaklardır.

Webinar Satışının Faydaları:

 • Ziyaretçilerinizle iyi ilişkiler kurmanızı sağlar
 • Alıcılara değer sunmanıza izin verir

Webinar Satışının Olumsuz Yönleri:

 • Harcamanız gereken zaman çoktur
 • Webinar yazılımları masraflı olabilir
 • Here kullanıcı için ortak bir zaman bulmak zor olabilir

11. Eğitici Videolarla Satış Yapma

İnsanlar çevrimiçi olarak bir şeyleri nasıl yapacağını adım adım öğrenmek istediklerinden, eğitici videolar şu sıralar oldukça popüler halel gelmeye başlamıştır. Blogunuza öğretici videolar koymak, ziyaretçi sayınızı büyük bir ihtimalle artıracaktır ve eğer videonuzda bir ürünün tanıtımını yaparsanız, ziyaretçileriniz sayesinde kazanç sağlama fırsatınız da olur. Yüklediğiniz eğitici videonun sonunda kendi dijital ürününüzün veya hizmetinizin veya ortaklık aldığınız ürünün linkini koyabilirsiniz. Eğitmen olarak para kazanma hakkında bilgi almak istiyorsanız, linke tıklayabilirsiniz.

Eğitici Videolarla Satış Yapmanın Faydaları:

 • Ziyaretçilere kaliteli içerik sağlar
 • Arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlar
 • Uzun vadede para kazandıracak modası geçmeyecek içerik üretmenizi sağlar
 • Oluşturması kolaydır

Eğitici Videolarla Satış Yapmanın Olumsuz Yönleri:

 • Ürün seçmek zamanınızı alabilir

12. E-Kitap Satışı

Gün geçtikçe daha fazla sayıda insan e-kitapları basılı kitaplara tercih etmeye başlamakta. İnsanların taşınabilir cihazlarında okuyabileceği bir kitap yaratmakla, blogunuz dışındaki insanlara da ulaşma veya halihazırdaki okuyucularınıza ücretli içerik sunma fırsatı yakalarsınız.

E-kitap satmanın iki farklı yolu vardır. İlki, Amazon veya Apple iBooks large gibi websitelerinde kitabı satışa sunmaktır. İkincisi, e-kitap satışını websiteniz üzerinden yapmaktır. İlk seçenekte, blog yazılarınızı bir kitap haline getirebilirsiniz. İkinci seçenekte, kendi başınıza veya başka bir yazarın yardımıyla yeni içerik yaratmanız gerekir.

Mağazada kendi yayınladığınız bir e-kitap olması sizin o alanda uzman olarak görülmenizi sağlar. Bu ilerde, artık kitaplarınız para etmemeye başladığı zaman bile, kazanç sağlamanız için yeni yöntemleri elinizde bulundurmanızı sağlar.

Eğer e-kitap yazarak para kazanma konusuna meraklıysanız, e-kitap yazarak para kazanma rehberimize göz atabilirsiniz.

E-Kitap Satışının Faydaları:

 • Websitenizin otorite olarak görülmesini sağlar
 • Uzun vadede kazanç sağlamanızı sağlar
 • Danışmanlık ve diğer alanlarda size fırsat kapılarını Aralar

E-Kitap Satışının Olumsuz Yönleri:

 • Eğer kitabı kendiniz yazıyorsanız çok zaman harcamanız gerekir
 • Eğer kitabı kendiniz yazmıyorsanız pahalı olabilir
 • Karli bir iş değildir

13. Eğitim Verme ve Atölye Düzenleme

Ziyaretçilerinizin sitenizi ziyaret etme sebebi sizin verdiğiniz değerli bilgilerdir ve bu bu ziyaretçiler alanda daha fazla bilgi almak için de büyük ihtimalle bazı ücretler ödemeye hazırdırlar.

Eğitimler ve çalıştaylar kendilerine sadece dikkat çekmek için bir fırsat veriyorlar ve siz kendiniz doğru fiyat ve piyasa yaparsanız sizin için çok karlı olabilir. Bu iki numara, okuyucularınız için doğru başlıkları bulmanızdır. Eğitimlerinizi ve atölyelerinizi bir fiyat karşılığında canlı tutabilir ve daha sonra, iki satın alma kaydı veya videolarını düşük bir fiyatla sunamayan okuyuculara, iki farklı yolla para kazanmalarını sağlayarak izin verebilirsiniz. Ayrıca bir çevrimiçi teknik direktör olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bunu eğitimler ve atölyeler sayesinde başarabilirsiniz. Ve bunun tanıtımını ve fiyatlandırmasını en iyi yaparsanız, bu sizin için bir oldukça karlı işe dönüşebilir. Önemli olan ziyaretçileriniz için uygun içeriği bulmaktır. Eğitim ve atölyelerinizi canlı olarak tek fiyattan sunabilir ve sonrasında, bunlara katılım gösteremeyen ziyaretçilere de indirimli olarak kayıtlarını sunabilirsiniz, bu da size iki farklı kazanç sağlama yöntemi vermiş olur. Ayrıca, çevrimiçi eğitmen olarak para kazanma opsiyonunu as deneyebilirsiniz.

Eğitim Verme ve Atölye Düzenlemenin Faydaları:

 • Yüksek miktarda kazanç potansiyeli vardır
 • Konuşarak iletişime geçme fırsatı verir
 • Alandaki uzmanlığınızı sağlamlaştırmaya yardımcı olur

Eğitim Verme ve Atölye Düzenlemenin Olumsuz Yönleri:

 • Çok zaman harcamanız gerekir
 • Eğitimlerinizin ve atölyelerinizin pazarlamasını yapmak zor olabilir
 • Stresli olabilir

14. Site Satışı

Websiteden Para Kazanmak için 14 YolEğer sitenizden para kazanıyorsanız, satışını yapmak su ana kadar ortaya koyduğunuz bütün işlerden kazandığınız miktardan daha fazla kazanmanızı sağlayabilir. Sitenizi satma fikri ilk başta kulağa hoş gelmese dem kazanacağınız miktar sizin fikrinizi değiştirmekte etkili olabilir. Bazı blog siteleri o kadar yüksek miktarlara satılmıştır ki eski sahipleri satıştan sonra uzun yıllar çalışmak zorunda kalmamıştır.

Sitenizi satabilmek için, Flippa gibi website hizmetleri veren veya çevrimiçi bu işi yapan siteler ile çalışabilirsiniz. Bu yöntemlerin ikisinde de aracı şirkete veya hizmete para ödersiniz, dolayısıyla bunlarla çalışmadan önce hangi seçenekleriniz olduğuna dair bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Site Satışının Faydaları:

 • Tek seferde büyük miktarlar kazanabilirsiniz
 • Bütün işlemlerin tamamlanması 1 ay kadar bir süre alır

Site Satışının Olumsuz Yönleri:

 • Siteniz bir risk satılınca, oradaki herşeyinizi kaybedersiniz.
 • Siteden direk olarak para kazanamazsınız; fakat başka bir siteniz varsa, eski sitenizle satış ortaklığı kurarak pasif gelir elde etmeye devam edebilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın diğer Yolları

Bir website kurup oradan para kazanmaya başlamak, internetten para kazanmak için tek yöntem değildir. İnternetten ek gelir sağlamak için bir çok farklı yöntem de mevcuttur ve bunlardan çoğu da websitenizden para kazanma seçeneği kadar başarılı yöntemlerdir.

Eğer internetten para kazanma yöntemleri hakkında dahasını okumak isterseniz, internetten para kazanmanızı sağlayacak en iyi yöntemler isimli sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer blogunuzdan veya websitenizden para kazanma konusunda veya internetten nasıl para kazanacağınız hakkında sorularınız varsa, yorum bırakabilir veya Iletisim sayfamız dan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top