Younow’dan para azanma

younow ninja metrik ikon

Zorluk

zorluk zayıf
Düşük

Zaman

vakit orta
Orta

Gelir

Gelir Küçük
Küçük

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

NakitNinja.com’daki teknik ve yaratıcı kazanç yöntemleri

Younow'dan para kazanmaEn fazla 20’sinin başlarında olabilecek bir çocuk yatak odasında sabahlığıyla oturmuş, havadan sudan konuşuyordu. Bir süre boyunca her seferinde, videonun sağında açılan penceredeki mesajlarına hızlıca cevap vermek için konuşmayı bırakabiliyordu. İşte bu YouNow. Hayatınızda kolayca canlı yayın yapabileceğiniz bir site.

Ayrıca çeşitli içeriklerde videolar var, bir sanatçının çizim yaparken çekilmiş videosu gibi; üstelik hepsini herkes seyredebilir ve kullanılan teknik hakkında sorular sorabilir. Bu, taslak çıkarmaya, boyamaya, güzel sanatlar çalışmalarına, ve çeşitli enstrümanlar ve teknikler eşliğinde müzik eklemeye de uygundur. Freelance çalışarak para kazanmanın da çok iyi bir yoludur!

YouNow’da tanışacağınız insanların çoğu kendi hayatına küçük bir pencere açıyor ve yorum yaparak onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Peki, neden hayatınızı bu yolla başkalarıyla paylaşmak istiyorsunuz? Dünya’nın hayatınızı seyretmesine izin veriyorsunuz, arabanızı sürerken, kahvaltı yaparken, veya başka şeyleri tekrar tekrar yaparken? Belki siz sadece hayatınızı diğerleriyle paylaşmaktan hoşlanıyorsunuzdur. Diğer taraftan, belki siz bazen anlaşmanın bir parçası olan ekstra kazanç için oradasınız.

Eğer pek çok kişi sizin sıradan videolarınızı takip etmeyi seçerse, YouNow’da gerçekten çok para kazanabilirsiniz.

YouNow! YouTube değil

Dikkatinizi çekecek belki de ilk nokta, bunun YouTube videosu ile para kazanmaktan farklı olduğudur. Aslında videonuz bir daha görünmeyecektir.

YouNow’da, canlı yayın yaparsınız. Editleme veya tekrar çekme imkânı yoktur; sadece kamerayı kurarsınız ve yayın yapmaya başlarsınız.

Aynı zamanda YouNow’da reklam’da görmeyeceksiniz. Bu, seyirciler açısından büyük bir artı, ama YouTube’cular için reklamlardan elde edilen gelir, kazanç sağlamaları için gerekli. Peki, YouNow ile nasıl para kazanırsın?

YouNow’da bahşiş alırsın; elde edeceğin bütün gelirlerin bahşişe bağlı; bahşiş isteyemez veya teşvik edemezsin.

YouNow, reklam sistemini es geçerek, video yayını yapanlara daha fazla dikkat verebilmek amacıyla seçildi.

Seyirciler YouNow’a giriş yapıp video seyrettikçe sanal bozuk para kazanırlar; Bu bozuklukları, çubuk satın almak için kullanabilirler, bu çubukları da video yayını yapanlara bahşiş olarak verebilirler.

YouNow bahşişleri video yayını yapanlarla, “gerçek” para olarak paylaşmadan önce yaklaşık olarak %30’unu alır.

YouNow’da ne kadar kazanabilirsiniz?

Gerçekten, sadece YouNow’da kazandıkları bahşişlerle yaşayan insanlar var. Mesela Tayser Abuhamdeh, eski bir borsa çalışanı, 45 dakikalık bir video yayını için yaklaşık olarak 1000$ kazanıyor. Bu sayede zengin olmak gayet mümkün! Başka bir video yayıncısı YouNow’da kazandıklarının, Üniversite’deki eğitmenlik görevinden kazandığı yıllık 73000$’ın yerini alabileceğini farkettiğinde işini bıraktı.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu kadar çok para kazanmak için, biraz fazla takipçi ve ekran başında çok vakit geçirmek gerekir.

YouNow’da, eski işindeki kazancının üç katını kazanan Abuhamdeh, 135000 takipçiye sahip ve bazen saatlerce video yayını yapıyor.

YouNow’da para kazanmanın başka bir yolu da, başarılarınızı daha büyük bir şeye doğru yönlendirmekten geçer.

YouTube her ne kadar uzun zamandır çeşitli şöhretlerin ün kazandıkları yer olsa da, YouNow’un da yakın zamanda paylaşımlarıyla bu işe katkı sağlayabileceği göz ardı edilemez.

Nasıl başlayabilirsiniz?

YouNow’da ücretsiz bir profil oluşturun, uygulamayı indirin ve artık yayın yapmaya hazırsınız, başlamak işte bu kadar kolay.

YouNow’da para kazanabilmek için, YouNow anlaşmalı Katılımcısı olmalısınız. Daha sonra şunları sağlamalısınız.

  •  Haftada en az iki kez video yayını yapın
  •  Ortalama olarak en az 500 seyirciye sahip olmalısınız.

Kurallara uyun:

  •  Kendinize ve başkalarına zarar vermeyin
  •  Giyinik olun, kıyafetlerinizi çıkarmayın
  •  Zorbalığı ve nefret söylemlerini barındırmayın
  •  İletişim bilgilerinizi paylaşmayın
  •  Asla bahşiş istemeyin
  •  Telif hakları kurallarına saygı gösterip uyun
  •  Başka kullanıcıları taklit etmeyin

YouNow’layacak mısınız?

Eğer internette şöhret olmak ve paraya boğulmak gibi bir planınız varsa hemen başlamak isteyebilirsiniz.

Temmuz’da seyirciler 1,5 ila 2 milyon$ arasında bir sanal bahşişi video yayınlayanlara bahşiş olarak verdiler; Sitenin kendine aldığı %30’la beraber, bu modelin uzun vadede sürdürülebilir olmadığına inanan bazı şüpheci kişiler olabilir.

Bazı şüpheciler aynı noktadan yola çıkarak tahmin yapıyorlar: “YouNow reklam modelini, YouTube’un çizgisine uygun olarak değiştirmek zorunda kalacak.” Eğer bu olursa, yine reklam gelirlerinden para kazanma alternatifiniz olacak.

Eğer site mevcut modelle devam ederse ve ziyaretçiler bir noktada bağış yapmayı bırakırlarsa, site büyük ihtimalle bir kaç yıl içerisinde kapanacaktır.

Sonuç olarak bol para kazanmaya başlayabilirsin, diğer YouNow katılımcılarının (streamers) çoğu ne yapıyorsa sen de aynısını yap – Her ihtimale karşı YouTube hesabını açık tut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top