YouTube’da En Çok Abonesi Olan Kanallar: Dünya’da Top 10

youtube da en çok abonesi olan kanal

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

YouTube’un 2018’deki sayılarına bakmak alçakgönüllü bir deneyim, özellikle de 1.57 milyar insanın aktif olarak YouTube’u kullandığını, siteyi her gün 30 milyon insanın kullandığını ve paylaşılan beş milyardan fazla video olduğunu fark ettiğinizde! Her gün beş milyar video izleniyor ve yaklaşık 50 milyon insan paylaşılacak videolar yaratıyor. Tabii ki asıl şok edici olan, Y kuşağının çoğu YouTube’u geleneksel televizyona tercih ediyor olması, ikiye bir oranında.

Bu da bizi şu soruya getirmekte: YouTube’da en çok abonesi olan kanallar hangileri ve onların başarı hikayelerini taklit etmek için neler yapabilirsiniz?

YouTube'da En İyi 10 Abone Sayısı

Sıra
İsim

Abone Sayısı
(Milyon)

Kategori

Video Başına Ortalama Kazanç

1
117
Müzik
71.700 ₺
2
102
Komedi
77.700 ₺
3
53
Müzik
260.000 ₺
4
47
Spor
574.000 ₺
5
47
Müzik
250.000 ₺
6
42
Müzik
1.394.000 ₺
7
39
Eğlence
1.688.500₺
8
37
Komedi
146.000 ₺
9
36
Müzik
137.500 ₺
10
35
Müzik
235.000 ₺

YouTube’da toplam abone sayısı bakımından en popüler kişiliklerinin mutlaka en zengin YouTube ünlüleri olmadığını bilmek sizi şaşırtabilir.

Bu sadece para kazanma açısından, bazı YouTube kişiliklerinin, toplam abone sayısından bağımsız olarak, markalarını daha fazla para kazanmak için kullanma konusunda oldukça iyi olduklarını göstermektedir.

Ancak günün sonunda, YouTube’da en çok aboneye sahip olan kanal listesinde bazı “en zengin YouTuber’ların” yeniden yer alması, ne kadar çok aboneniz olursa, o kadar fazla para kazanacağınız noktasını vurgulamaktadır.

YouTube Para Hesap Makinesi adlı bu kullanışlı uygulamaya göre her bir YouTube starını sıra, abone sayısı, kategori ve yeni bir videosunun ederi bazında sıralayan “En İyi 10” listesi aşağıdadır:

Kanal Dağılımı: YouTube’da En Çok Abonesi Olan Kanal Hangisi?

t series youtube

1. T-Series

117 Milyon Abone
Hint Müzik / Film Şirketi

youtube-t-series

30 yıldan fazla bir süre önce kurulan bir Hintli yapım şirketinin listemizde 2. sıradan daha yukarıda olmaması aslında şaşırtıcı. Ancak, T-Series ve Bollywood film müzikleri koleksiyonu, toplam görüntülenme açısından dünyadaki YouTube kanalları içerisinde ilk sıradadır.

İş hayatına Bollywood şarkılarını korsan olarak yayınlayan küçük bir şirket olarak başladı. Şirket, uzun yıllar boyunca sadece Hint filmleri çekerek uzun bir yol kat etmiştir. Bu kanalın uzunca bir geçmişi bulunmaktadır ve bu harika müziğiyle birleşince firmanın olağanüstü başarısını açıklamaktadır.

pewdiepie youtube

2. PewDiePie

102 Milyon Abone
Oyun Yorumcusu

youtube-pewds

YouTube’da en çok abonesi olan kanal listemizin ilk sırasında oyuncuların kralı var! Felix Kjellberg İsveçli bir oyuncudur ve toplam abone sayısı açısından YouTube’daki en popüler kişiliktir.

Kendisi oyun yorumları, video blogları ve birçok kullanıcıyı rahatsız edecek şekilde duyarsız olması ile tanınıyor.

Yine de rahatsız olan bu kullanıcılar, canlı yorumlarından, duygusal patlamalarından, çıkardığı komik seslerden ve komedi tarzından hoşlanan diğer oyunculara kıyasla sayıca daha azdır.

PewDiePie aslında üniversite eğitimi aldı ve endüstriyel ekonomi ve teknoloji yönetimi okudu. Elbette, 2010 yılında bir YouTube oyuncu hesabı başlatması Felix için çok daha büyük bir kazanç kaynağı oldu.

Başlarda, hala mücadele verirken, Photoshop sanat projeleri satarak ve hatta bir sosisli standında çalışarak para kazandı! İki yıl içerisinde abone sayısı bir milyonu aştı ve halihazırda Youtube’da en çok abonesi olan kanalı yarattı.

kondzilla youtube

3. Canal KondZilla

53 Milyon Abone
Video Klip Yönetmeni

youtube-canal

Brezilya’da müzik sektörü oldukça kızışmış durumdadır ve Canal Kondzilla da buna sebep olan yönetmendir. 700’den fazla video klipte yönetmenlik yapan Canal, ülkenin ve dünyanın en iyi müzik sanatçılarından bazıları ile çalışmıştır. Kariyerini akıllıca planlayarak kendisine miras kalan parayı kaliteli bir kamera almak için kullanmış ve böylece hayalindeki kariyere devam edebilmiştir.

YouTube yıldızı olma yolunda ilerlerken aynı zamanda sinematografi ve fotoğrafçılık okumuştur. Bu da uzmanlığını açıklamaktadır. YouTube’da en çok abonesi olan kanal listemizde yer alan Canal kesinlikle kendi yarattığı bir sınıftadır.

dude perfect youtube

4. Dude Perfect

47 Milyon Abone
Spor ve Komedi Grubu

youtube-dudeperfect

YouTube’da en çok abonesi olan kanal listesindeki bir sonraki katılımcımız tek bir kişi değil, eski sporculardan oluşan bir arkadaş grubu. Dude Perfect, YouTube’da birden fazla kanalda boy gösteren bir spor eğlence grubudur.

Grup videolarıyla beş milyardan fazla görüntülenme elde etmekle ve 32 milyon aboneye ulaşmakla kalmamış, aynı zamanda büyük kablo ağlarını bile geçerek YouTube’daki en popüler spor kanalı haline gelmiştir. Grubun videoları, müziğe uyum sağlayan akrobatik gösteriler, arkadaşlar arasında düzenlenen yarışmalar ve diğer komedi videolarından oluşmaktadır.

Aaron Rodgers ve Chris Paul gibi profesyonel sporcuların yanı sıra Paul Rudd gibi film yıldızlarının da büyük ölçüde destek vermesi grup için belki de bir dönüm noktası olmuştur.

justin bieber youtube

5. Justin Bieber

47 Milyon Abone
Şarkıcı

youtube-justin-bieber

Şarkıcı Justin Bieber, çoğu zaman yaşlıların alay konusu ve öfkelerinin hedefi olsa da kendisi bu sayede köşeyi dönmüştür! Justin, aslında kariyerine 2008 yılında YouTube’da adım attı ve kısa süre içerisinde büyük bir plak şirketine imza atmasını sağlayan bir yetenek avcısı tarafından keşfedildi.

2009 yılına gelindiğinde “platin sertifikalı” bir albümü vardı ve hepsi çıkış albümündeki şarkılarla olmak üzere Billboard Hot 100 listesine yedi kez girme başarısını yakaladı. Başarısı filmlerle, çokça sayıda albümle (sonunda 140 milyon satış rekorunu kırarak) ve Selena Gomez ile yaşadığı dikkat çekici romantizmle perçinlendi.

Az bilinen bir gerçek: Şarkıcı Usher, ikisi de eş zamanlı olarak aynı büyük plak şirketine imza attığından beri, Justin Bieber için her zaman yakın bir arkadaş olmuştur.

Usher ve diğerleri, Bieber’a “çabuk gelen şöhreti” iyi yönetme konusunda koçluk yapmaya çalıştılar ve 2018 yılı itibariyle sadece 24 yaşında olan şarkıcı bunu yapmayı başardı.

ed sheeran youtube

6. Ed Sheeran

42 Milyon Abone
Şarkıcı

youtube-ed-sheeran

Ed Sheeran, Halifax, West Yorkshire’dan çok yetenekli bir şovmendir ve 2011’den beri İngiltere ve Avustralya müzik listelerinde üst sıralara tırmanmaktadır. 2013 yılına gelindiğinde ABD’de Grammy ödülleri için aday gösterilmişti ve 2016 itibariyle de albümü dünya genelinde 2. sıraya yerleşmişti. Sadece yirmi yedi yaşına geldiğinde dünya çapında 100 milyon single satışına ulaşmıştı.

Pop ve folk pop müziğine ek olarak, aynı zamanda rap müzik yapmakta ve zaman zaman popüler TV şovlarında rol almaktadır. Değerlendirmemiz, Instagram’da 24 milyondan fazla takipçisi olan Sheeran’dan bahsetmeden tamamlanmış sayılmazdı.

holasogerman youtube

7. HolaSoyGerman

39 Milyon Abone
Şarkıcı, Komedyen

youtube-holasoygerman

Şilili bir YouTube komedyeni, şarkıcı ve yazar olan HolaSoyGerman, German Aranis (Almanya ile ilişki yoktur, sadece adıdır) tarafından yaratılmış ve yayınlanmıştır. Orkestrası Ancud ile şarkılar yaratarak başlamıştır ve videolarını YouTube ve diğer platformlarda yayınlamıştır.

2011 yılından itibaren kitap yazmaya, seslendirme yapmaya devam etmiş ve İspanyol YouTube’unda liste başı kanal haline gelmiştir. Mütevazi başlayan kariyeri, sonrasında iki yıl üst üste MTV Millennial Awards “Yılın Simgesi” ödülünü kazanmasıyla devam etmiştir.

whinderssonnunes youtube

8. Whinderssonnunes

37 Milyon Abone
Şarkıcı, Komedye

youtube-whinderssonnunes

Ve sıradaki Whinderssonnunes Batista. 2013’ten beri dünyanın her yerinden insanları güldüren komedyen, şarkıcı ve YouTube kişiliği.

Başarısı, Whinderssonnunes’un kararlılığı bir yana, ilk başta fark edilmek için çaba sarf ederken bile Brezilya eğlencesinin ana akım popülaritesine bağlanabilir.

Whinderssonnunes, arkadaşı YouTuber Bob Nunes ona kalacak bir yer verene kadar bir süre evsiz bile kaldı. Kanalı, takip eden yıllarda büyümeye başladı ve hatta bilgisayar korsanlarının saldırısı ve hesabının silinmesi gibi tecrübelerden sonra bile ayakta kalmayı başardı!

Yaşadığı tüm sorunlara rağmen, 23 yaşındaki şovmen bir kez daha 30 milyon aboneyi ve 2,1 milyar görüntülenmeyi geçti ve YouTube’da en çok abonesi olan kanal sahibi yıldızlardan biri haline geldi.

taylor swift youtube

9. Taylor Swift

36 Milyon Abone
Şarkıcı

youtube-taylor-swift

Bu, YouTube’da en çok abonesi olan kanalın hangisi olduğunu merak edenler için bir sürpriz değildir. Taylor Swift, özel hayatını ve görüşlerini güzel müziğe dönüştürmenin yolunu bulan bir şarkıcı ve söz yazarıdır.

Forbes dergisine göre, 14 yaşındayken Amerikan folk müziğine başlayan, o tarihten sonra popa yönelen şarkıcı 2018 yılı itibariyle 40 milyonun üzerinde albüm satışına ulaşmış ve dünyanın en zengin ve en güçlü kadınları arasındaki yerini almıştır.

Şarkıcı, en çok satan şarkılarını kendi yazan genç bir müzisyen olması sebebiyle altı adet Guinness Dünya Rekoru da dahil neredeyse tüm büyük onurlara layık görülerek sayısız ödül almıştır.

Taylor Swift’in yeteneği nedeniyle zirveye kolayca ulaştığını düşünüyor olabilirsiniz, ancak kendisi Nashville plak şirketi tarafından “sokaktaki her insanın” söylemek istediği şarkıları söylemeye çalıştığı gerekçesiyle reddedilmişti. Dünyanın en zengin kadınlarından birinden biraz tavsiye alalım…

katy perry youtube

10. Katy Perry

35 Milyon Abone
Şarkıcı

youtube-katy-perry

Hepimiz Katy Perry’i kukla şovları ya da bilinen seksi şarkılarıyla tanıyor olabiliriz, ancak Katheryn Elizabeth Hudson adlı bu eski kilise müziği şarkıcısı 2001’den beri uzun ve büyüleyici bir kariyere sahip. Başarıya asla kolay ulaşmadı ve ilk albümü stüdyosu için aslında bir hayal kırıklığı idi.

Şarkıcı, 2008 yılında kitlesini pop rock tarzı ve “I Kissed a Girl” adlı tanınmış şarkısıyla buldu. Sadece ödüller kazanmakla ve hatta Guinness Dünya Rekorunu kırmakla kalmadı, aynı zamanda 2011’den bu yana Forbes’un en çok kazanan kadın sanatçılar listesinde yer aldı.

YouTube’da en çok abonesi olan kanal listemizde yer almasına yardımcı olan da budur. Ailesi bir zamanlar hükümet tarafından düşük gelirli kişilere verilen yemek kuponlarına güvenen bir kız için hiç de fena değil. Bu da tüm hayalperestler için yetenek ve devamlılığın sonuç aldığının bir göstergesi olsun!

youtube da en çok abonesi olan kanal

YouTube’da en çok abonesi olan kanal listemizden de görebileceğiniz gibi, YouTube kapsamında çok çeşitli kanallar ve birçok müzik türü bulunmaktadır. Burada adından söz ettiğimiz sanatçıların çoğu küçük başlangıçlardan bugünlere gelmiş ve kendi kitlesini kalıpların dışında düşünerek bulmuştur.

İçeriğinizi öne çıkarmanın bir yolu, uygun sanat, vurgulanmış videolar ve etkili etiketlerin olduğu ilginç bir kanal oluşturmaktır.

Daha da net olmak gerekirse, onlar sürekli olarak iyi içerik ürettiler ve sonunda çok büyük başarılar elde ettiler. Artık YouTube’un da sahibi olan Google, içerik üreticileri kazandığında kendisinin de kazanacağının farkında. Ortaya çıkan iyi iş herkesin yararına.

10.000’den fazla YouTube aboneniz varsa, Google’ın şu anda ücretsiz stüdyo kullanım ve yeni üretim teknolojisine erişim hakkı sunduğunu biliyor muydunuz?

İşte bu başlamanız için ihtiyacınız olan motivasyon! Belki siz de birkaç yıl içerisinde, YouTube’da en çok abonesi olan kanal listelerinde yer alanlar arasında olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top