Satış ortaklığı ile para Kazanma

Zorluk

zorluk orta
Orta

Zaman

vakit orta
Orta

Gelir

gelir büyük
Büyük

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Ayda Yüzlerce Lira Kazanmanızın Yolu!

Satış ortaklığı ile para kazanma

Satış ortaklığı sistemi yeni müşterilere ulaşma konusunda işletmeler tarafından ve herhangi bir insanın da hızlı para kazanmasını sağlayan oldukça popüler bir sistemdir.

Bu yolla, boş zamanlarını değerlendirerek ayda 15000 TL’den fazla para kazanan ve henüz genç yaşta olan, ayrıca ayda yüz binlerce lira kazanan yetişkin bir çok insan bulunmaktadır.

İnsanlar arasında internet kullanımının artışıyla gün geçtikçe artan sayıda şirket satış ortaklığı sistemini kullanmaya yönelmişlerdir. Bunun altında yatan fikir oldukça basittir: Her seferinde bir şirketin sayfasına ziyaretçi yönlendirdiğinizde, satış yaptığınızda veya bu şirketin sunduğu herhangi bir servise kayıt ettirdiğinizde, bu şirket sizi belli bir miktar parayla ödüllendirir. 

Bu para kazanma yolunu basit hale getiren şey ise şirketlerle direk iletişime geçme zorunluluğunuzun bulunmamasıdır çünkü “ortak ağlar” denilen ağlar size içerisinden seçim yapmanız için yüzlerce program sunmaktadır. Dolayısıyla konsept oldukça basittir ve en deneyimsiz bilgisayar kullanıcısı bile satış ortaklığı sistemiyle internetten para kazanmaya başlayabilir. Okumaya devam edin ve internet üzerinden nasıl para kazanacağınızı keşfedin.

Satış ortaklığı nedir?

Satış ortaklığı ile para kazanma

Para kazanmak için, bu oyunda hangi oyuncuların yer aldığını ve kazanmak istediğiniz şeyi oldukça iyi bilmeniz gerekmektedir: para!

Örnek:

Şirket bir cep telefonu satmak istiyordur ve bu ürününü tanıtacak kişiler bulmak amacıyla Ortaklık Ağı ile iletişime geçer. Ortaklık Ağı sitesinde her bu ürüne yönlendirme yaptığınız zaman 3 TL, her bir bu yolla satılan cep telefonu için de 100 TL kazanacağınızı söyleyen bir reklam yayınlar . SİZ bu reklamı alır ve sitenize, blogunuza veya Facebook sayfanıza yerleştirirsiniz. Müşteri sizin blogunuzu ziyaret eder, reklamı görür ve tıklar (3 TL kazanırsınız) ve telefonu satın alır (100 TL kazanırsınız).

Ortaklık Programı Tipleri

Satış Ortaklığı Yöntemiyle İnternetten Para Kazanma

Çok basit bir bilgi düzeyiyle, ortak olarak işe başlayabilirsiniz. Burada önemli olan motive olmak ve odaklanmak.

Satış ortaklığı sistemi oldukça çok para kazanmanızı sağlayabilir, dolayısıyla bu konuya odaklanmanızın geri dönüşü oldukça iyi olacaktır.

Bir Ortaklık Ağı Bulun

Daha önce de bahsedildiği gibi, bir şirketle direk iletişime geçip bir ortaklık talebinde bulunmak mümkündür. Fakat biz bunu eğer ki deneyimli bir ortak değilseniz önermiyoruz. En akıllıca yol, dolayısıyla, bir satış ortaklığı ağı bulmaktan geçiyor. Ortaklık ağı, şirketlerin ortakları yoluyla websitelerini veya dükkanlarını pazarlamasını sağlayan bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Bu ağ, sizin ortak olarak işin içine dahil olmanızı sağlayacak, şirketler tarafından sağlanan oldukça bol sayıda reklamlarla doludur.

Bizim önerimiz sizin bir ortak olarak bir ila beş ortaklık ağında bulunmanızdır dolayısıyla içerisinden seçim yapabileceğiniz bir çok reklam seçeneğiniz olmuş olur. Bu sitelere üyelik ücretsizdir ve kayıt olmak da bir o kadar basittir.

Bu ağlardan birkaç örnek şu şekildedir:

Reklamları kontrol edin ve doğru olanı bulun

Ortaklık ağlarının birinde kullanıcı profilinizi oluşturduktan sonra, reklamlar arasından bir çok seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz. Reklam seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken üç faktör vardır.

Eğer yüksek ziyaretçi sayılı bir websiteniz varsa ve günlük ziyaretçi sayınız fazlaysa, reklam seçimi yaparken sitenizle en alakalı olan reklamı seçmeniz en iyisi olacaktır. Satış ortaklığı, blogdan para kazanmanın mükemmel bir yoludur. Sitenizle en alakalı reklamı seçmeniz ziyaretçilere de güven sağlayacak ve ziyaretçiler bu reklamlara daha çok tıklama eğilimi gösterecektir. Diyelim ki cep telefonları hakkında bir blogunuz var. Bu durumda hat tarifeleri ile alakalı bir reklam almanız oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Devamını oku: Blog yazarak para kazanma.

Eğer bir blogunuz veya websiteniz yoksa üzülmeyin. Bu günlerde WordPress, Drupal ve diğer içerin yönetim sistemlerini kullanarak website oluşturmak oldukça basit hale gelmiş durumda ve bu yöntemle oluşturulan websiteler de oldukça ucuza malolmakta.

Başlangıç olarak, zaten ilgilenmekte olduğunuz bir konuyu içeren reklam seçmek iyi bir başlangıç olacaktır. Örneğin, eğer bir site veya blog kurmaya karar verdiyseniz, ilginizi çeken bir alanda bunu yapmanız hem daha kolay hem de daha eğlenceli olacaktır. Sonuçta, bu daha iyi bir site yaratmanıza ve daha çok ziyaretçi çekmenize yardımcı olacaktır. Tabi ki, bu da internetten para kazanma konusunu sizin için daha kolay hale getirecektir.

Aklınızda bulunması gereken bir diğer faktör de kazanç potansiyelidir. Blogunuzla, sitenizle veya kişisel ilgilerinizle ilişkilendirebileceğiniz bir reklam seçmek, eğer bu konuda bir kazanç potansiyeli yoksa tamamen işe yaramaz olabilir. Dolayısıyla, yapacağınız seçimin size geri dönüş olarak ne kadar getiri sağlayacağını görüp reklam seçiminizi ona göre yapmanız en akıllıca yol olacaktır.

Hazırlık

Ürün veya reklamınızı seçer seçmez, ortak olarak göreviniz bir website, blog veya ürünü tanıtabileceğiniz bir ortam oluşturmaktır. Bunu yapabileceğiniz birkaç medya örneğini kısaca anlatacak olursak:

Websitesi

Websiteler satış ortaklığı kapsamında tanıtılacak ürünler için kullanılan en bilinen ortamlardan biridir ve bunun altında da iyi bir neden yatar. Bir websitesi bir çok olasılığa gebedir ve burada yapacaklarınız tamamen sizin düşüncelerinizle ve yeteneklerinizle sınırlıdır.

İnsanları bir site yaratmaktan alıkoyan en büyük neden website yaratmanın genelde profesyonel bir iş olarak görülmesindendir. Bu tamamen YANLIŞtır! Günümüzde iyi tasarlanmış bir website yaratmayı öğrenmek, eğitim videoları ve dökümanları sayesinde oldukça kolay hale gelmiştir. Burada önerilen yol ise içerik yönetim sistemlerinden WordPress’in kullanılmasıdır. Bu ücretsiz yazılım website kurma işini oldukça basit hale getirmektedir. Bu program dünyada binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır ve website kurma konusunda en basit ve en iyi programlardan biri olarak görülmektedir.

WordPress’i kullanmak için sitenizin ismini, yazılarınızı yani sitenizi saklayabileceğiniz bir alana(domain) sahip olmanız gerekmektedir. Bu alanlardan yaratmak ve kendi websitenizi kurmak için kullanabileceğiniz yerlerden biri UnoEuro’dur. Burası alan kaydı ve sunuculuk için 1 euro’dan başlayan fiyatlar önermektedir. Biz de kendi sitemize sunucu olarak burayı kullanıyor ve öneriyoruz!

Eğer website nasıl oluşturulur diyorsanız, size yardımcı olacak bir çok eğitime çevrimiçi olarak ulaşabilirsiniz. Bunun için Google’da “WordPress” diye aratmanız yeterli olacaktır.

Blog Yazarlığı

Eğer ortak olarak bir blogunuz yoksa bile bunu oluşturmak oldukça basittir. Bloglar size reklamını yapmayı seçtiğiniz ürün hakkında bir çok kaliteli içerik oluşturmanızı ve bu yolla çoğunlukla ziyaretçi çekmenizi sağlar. Blogları diğer yollarla kıyasla oldukça masrafsız bir şekilde oluşturabilirsinbiz ve ödeme yapmanız gereken tek yer alan (domain) sahibinizdir, yani size sunucu hizmeti sağlayan site. Blogunuzu oluştururken, ücretsiz bir program olan WordPress’ten yararlanmanızı şiddetli şekilde öneriyoruz. Websiteniz için sunucu hizmeti sağlayan yerlerden biri, bizim de kullanmakta olduğumuz, UnoEuro’dur ve en ucuz kayıt ücretleri aylık sadece 1 Euro gibi bir ücretten başlar.

Satış Videoları

Bu tür ortaklık tipini YouTube veya Vimeo gibi websiteleri sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Reklamı yapılacak ürün hakkında inceleme yapabilir, nasıl çalıştığını gösterebilir, deneyimlerinizi paylaşabilir ve daha bir çok şey yapabilirsiniz.

Daha fazlasını öğrenmek için NakitNinja’nın YouTube’dan para kazanma rehberine bakabilirsiniz.

Facebook

Facebook’u kullanarak, ürününüzü tanıtacak şekilde ücretsiz sayfalar oluşturabilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu herhangi bir ürün hakkında incelemeler veya ürünün kullanışını içeren bir sayfa hazırlamak ve ardından bu ürünle ilgili daha önce almış olduğunuz reklamlara ara ara referans vermektir. Facebook sayfaları ayrıca websiteler için reklam yapma fırsatıdır, dolayısıyla halihazırda bir websitesi veya blogunuz varsa, Facebook’u sitenizi göz önüne çıkarmak için de kullanmanızı öneririz.

Eğer Facebook’u kullanarak internetten para kazanma yollarını merak ediyorsanız, Facebook sayfaları hakkında yayınladığımız yazıya ulaşabilirsiniz.

Instagram

Takipçi sayısı yüksek bir Instagram hesabınız varsa başkalarının ürünlerini veya tekliflerini tanıtarak başlayabilir, takipçilerinizi bu ürünleri almaya teşvik edebilirsiniz! Satış ortaklığı Instagram’dan para kazanmak için de çok iyi bir yöntemdir.

İncelemeler

Satış ortaklığı yönteminde ürün incelemeleri yaparak da para kazanabilirsiniz. Bu method sayesinde, aldığınız ve reklamını yaptığınız kategori içerisinde olan ürünleri inceleyebilirsiniz. Bunu tamamen bu amaca adanmış bir sayfada, forumlarda veya bloglarda gerçekleştirebilirsiniz. Bu satış ortaklığı yolu, genelde reklamını yaptığınız ürünleri halihazırda arayan veya diğerlerinin bu ürünler hakkındaki deneyimlerini merak eden kişilere ulaşmaktadır.

Takip Etme-Sitenizi düzene sokmak

Bir site hazır ve işler haldeyken, sayfayı mümkün olduğunda etkili kullanmak oldukça önemlidir. Bu demek oluyor ki, siz gerçekten de olabilecek en fazla insanın sitenizi ziyaret etmesini, reklamlara tıklamasını ve reklamnı yaptığınız ürünleri satın almasını veya takip etmesini sağlamak zorundasınız. Bu eylem “takip” olarak adlandırılır ve değişik programlar kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Bu bazı ortaklık ağları içinde de gömülü olarak bulunan programlar, kaç kişinin sitenizi ziyaret ettiğini, ne kadar kaldığını, sitedeki zamanını nasıl harcadığını, kaç kişinin reklamlarınıza tıkladığını vs. gözlemler. Bu programlar, sonrasında, sitenizin aslında nasıl tasarlanması gerektiği ve içeriği konusunda, neyin en çok işe yaradığını göstererek yardımcı olurlar. Bu programlardan yararlanmanızı şiddetle öneririz çünkü bu programlar sayfanızın başarısı açısından oldukça ehemmiyet taşımaktadır.

Umuyoruz ki bu yazıyı okurken keyif almış ve en önemlisi de satış ortaklığı sayesinde internetten para kazanma yollarını iyi bir şekilde öğrenmişsinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top