Instagramdan Para Kazanmak: Tanımlayıcı Kılavuz [2023 Güncellemesi]

instagram'da para kazan

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Instagramda her gün harika resimlere göz atıyorsunuz. Harika markaların sponsorluğuyla seyahat etmeleri için para ödenen insanlar hakkındaki hikayeleri izlediniz ve siz de içinde olmak istiyorsunuz. Instagramdan para kazanmak konusunu öğrenmek istersiniz, ancak bunun çok zaman aldığını, çok zor olduğunu ve asla gerçekleşmeyeceğini düşünürsünüz. Onlar için bu sistem çalıştı, fakat senin için muhtemelen çalışamaz, değil mi? Delice bir şey öğrenmek ister misiniz? Bir stratejiniz olduğunda ve hangi yöntemleri kullanacağınızı da bildiğinizde, Instagramdan para kazanmak KOLAY ve EĞLENCELİDİR.

instagram ninja metrik ikon

Zorluk

zorluk orta
Orta

Zaman

vakit orta
Orta

Gelir

gelir büyük
Büyük

Yapmanız gereken tek şey gönderilerinize ait programınızda tutarlı bir yol izlerken burada söz edilen yöntemleri kullanmaktır ve bu yöntemler sayesinde, IG hesabınızla istediğiniz her yerden veya evinizden para kazanabilirsiniz. Gerçekten de, sıfırdan başlayabilir ve hesabınıza tek bir resim göndererek BİNLERCE TL kazanma yolunda ilerleyebilirsiniz!

Bu yazıda, şimdi Instagram oyununa girmenin neden tam zamanı olduğunu, ne kadar hızlı büyüdüğünü ve sıfırdan başlayan ve şimdi IG hesaplarından hayatlarını sürdüren insanların bazı başarı hikayelerini anlatacağız. Daha sonra, uygulamayı kullanarak gelir elde etmek için önerdiğimiz 4 yöntemi (ve bir bonusu) size aktaracağız. Son olarak, insanların hesabınıza aşık olmaları için bazı yararlı araçlar ve taktikler vereceğiz.

Bu makalenin sonunda, Instagram üzerinden gelir elde etmek için gereken her şeye sahip olacaksınız.

BÖLÜM 1

Instagramdan Başarı Hikayeleri – Herkes Yapabilir!

Belki de çılgın bir fitness modeli olmanız gerekip gerekmediğini veya geçiminizi Instagramdan sağlamak için tonlarca trafiğe ihtiyacınız olup olmayacağını merak ediyorsunuzdur? Instagramda başarılı olmak için ünlü olmanız gerekiyor mu?

Kesinlikle hayır. İşte sıfırdan başlayıp şu anda büyük başarı sağlamış olan 3 öykü:

instagramdan para kazanmak

Natasha St. Michael – Sağlık Koçu

Natasha ve Instagram hesabı @theclearskinessentials, kadınlara doğru beslenme, rutinler ve kendi kendine bakım yoluyla düzgün bir cilde nasıl sahip olacaklarını öğretir. Küçük bir takipçi sayısından başlayarak bazı harika araçları kullanmayı öğrenmiş ve 4 aydan kısa bir sürede 14,000’den fazla takipçiye ulaşmıştır. Ardından büyümeye devam etmiş ve şimdi haftada 1,000 yeni kişinin kendisini takip etmeye başladığını tahmin ediyor.

Natasha meşhur birisi değil. Ama şimdi, kendi ürününü kendi hesabından satıyor ve takipçilerine koçluk yaparak ve e-kitaplar satarak para kazanıyor. Eğer o yapabilirse, o zaman siz de yapabilirsiniz!

instagramdan para kazanma

Jack Moriss and Lauren Bullen – Tam Zamanlı Gezginler

Jack ve Lauren, sürekli olarak hesabınızı kullanarak neleri mümkün kılabileceğinizi gösteren bir çift. Instagramdan para kazanmak konusunu öğrenme sürecinde, gelirleri altı haneli rakamlara ulaştı ve sponsorlu ileti başına yaklaşık 50,000 TL’lik bir gelire sahip oldular.

ınstagram dan nasıl para kazanılır

Pei Ketron – Öğretmen, Tam Zamanlı Sosyal Medya Danışmanı Oldu

Pei, uygulama ilk piyasaya sürüldükten hemen sonra, Ekim 2010’da, Instagramı kullanmaya başladı. Tam zamanlı bir öğretmen olarak çalışıyordu ve aynı zamanda da düğün fotoğrafçılığı yapıyordu. Ancak, iletilerini Instagramda yayınlamaya başladıkça şirketler, etkileyici çalışmaları nedeniyle iletişime geçmeye başladı ve evden çalışarak. uygulamayla nasıl para kazanılacağını öğrendi. Bugün yaklaşık 800,000 takipçisi var.

instagram para kazanma

Bu 3 hesap, geçimlerini Instagramdan sağlayan BİRÇOK örnekten sadece birkaçıdır. Onlar ünlü değiller, Instagram zenginleri olarak doğmamışlardı ya da başlangıç için ekstra bir özellikleri yoktu…

Ne yaptılar?

Değişik araçları kullandılar ve Instagram’ı çok karlı bir kazanç kaynağı haline getirmenin yolunu öğrendiler (yine de en çok Instagram takipçisine sahip olanın kim olduğunu merak ediyorsanız, bu konudaki raporumuzu inceleyebilirsiniz).

BÖLÜM 2

Instagramdan Para Kazanmak

Instagram ile para kazanmak bir şaka değildir. Aslında, BBC Türkçe de popüler Instagram kullanıcılarının, hesaplarındaki tek sponsorlu bir gönderi için 1500 TL’ye kadar rakamlara nasıl sahip olabileceklerini de yazmıştı!

instagramdan para kazanmak

Alt sınırı nedir?

Genel olarak para kazanmak ve ne kadar kazanabileceğiniz söz konusu olduğunda, sonuçlarınız aşağıdakilere göre belirlenir: deneyiminiz, kaç takipçiniz olduğu ve güvenilirlik düzeyiniz.

Herkes farklı bir pozisyonda veya başlangıç ​​noktasında bulunuyor olsa da, incelemenizi tavsiye ettiğimiz 4 ana yol var.

İşte şunları yapabilirsiniz:

Instagram ile para kazanmak için bu fikirlerden sadece birini veya 4’ünü aynı anda kullanabilirsiniz – bu size kalmış!

Bunu dedikten sonra, artık Instagram zenginlerinin arasına katılacağınız yolculuğunuza başlamak için hazır mısınız?

Her yöntemin ayrıntıları aşağıdadır:

Shoutout (bir kullanıcı tarafından hesabınızın tanıtılması) satın alacağınız, hesabınızı satacağınız ve Instagram takipçisi kazanabileceğiniz bir yer mi arıyorsunuz?

Bu sitelere üye olmanızı tavsiye ediyoruz:

Shoutout satın alın
Instagram Takipçileriyle etkileşiminizi artırın
Instagram hesabınızı satın

BÖLÜM 3

Instagramdan Para Kazanmak İçin 4 Yöntem

instagramdan para kazanma
internetten para kazanma

Satış ortaklığı

Satış ortaklığı, Instagramdan para kazanmak için en kolay yollardan biridir.

Basit bir şekilde, satış ortaklığı, hesabınızdaki bir kullanıcı başka bir şirketin bağlantısını tıkladığında ve ürünlerinden birini satın aldığında bir komisyon almanızdır. Genellikle, birisi şirketin ürününü satın aldığında veya sadece bağlantıyı tıkladığında bile bir komisyon alırsınız.

Satış ortaklığı yapmak çok kolaydır, çünkü yapmanız gereken tek şey, ürünü bir “hikaye”, video ya da bu konuda küçük bir paragrafla yayınlamak ve daha sonra Instagram biyografisine link koymaktır. Aynı zamanda, bu belirli ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanıcıları yönlendirebileceğiniz kendi web sitenize de sahip olabilirsiniz.

Bir şey önerdiğinizde, adınızı ve itibarınızı ilişkilendirdiğinizi unutmayın. Bu nedenle daima kullandığınız, güvendiğiniz ve beğendiğiniz ürünleri önerin.

Satış ortaklığı, ele aldığımız önemli bir konudur ve bu konuda NakitNinja Satış Ortaklığı Kılavuzu‘ndan daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Instagram hesabından para kazanmanıza yardımcı olacak ortaklık programları sunan ürünleri bulmak için aşağıdaki satış ortaklığı dizinlerine de göz atabilirsiniz:

para kazanma yolları

Fotoğraflarınızı satın

Manzara, ışık ve yazıların doğru bir şekilde kurgulanması için çok fazla zaman ve çaba harcıyorsunuz… o zaman neden bu harcadığınız çabalarınızı IG hesabınızdan kazanç sağlamak için kullanmıyorsunuz?

Fotoğraflarınızı barındırmanıza ve satmanıza izin veren birçok çevrimiçi site vardır.

İşte kontrol edilecek bazı siteler:

internetten para kazanmak

Sponsorlu iletiler

Sponsorlu iletiler Instagramdan para kazanmak için başka bir yoldur ve 2020 yılı itibariyle, markalar tarafından ödemesi yapılan 32.3 milyar sponsorlu ileti Instagramda yayınlanacaktır.

Harekete geçebilir ve durumu lehinize çevirmek için bunu kullanabilirsiniz!

Sponsorlu iletiler nelerdir? Takipçilerinizi arttırın, bazı mesajları destekleyin ya da sağlık, erkek / kadın ihtiyaçları, kediler ya da başka bir şey üzerinde uzmanlaşın. Bir sponsor yaptığınız şeyi beğenirse, onlarla iletişim kurmanızı isteyecektir!

Sadece onlardan bahsettiğiniz için ödeme yapmakla kalmayacaklar, ayrıca bunu genellikle bir satış ortaklığı bağlantısıyla birleştireceklerdir. Böylece, ziyaretçilerinizden biri bu sponsordan ürün satın aldığında ödeme alacaksınız!

Instagramdan nasıl para kazanılır? Pekala, bazı insanlar sponsorluğun ve para kazanmanın sadece milyonlarca takipçiye sahip olmak olduğunu düşünür, ancak bu doğru değildir. Sponsorlar aptal değil, sayıları şişirmek için “sahte takipçiler” satın alabileceğinizi biliyorlar.

Aradıkları şey gerçek, sadık ve güvenilir takipçilerdir. Bir sponsor, etkili bir kişinin önerdiği şeyleri satın alacak 1,000 kişiyi, hiçbir şey ifade etmeyen 2 milyon hesaba tercih edebilir.

Her şey güven ve bağlılıkla ilgili.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz?
ProfitFarmers
ProfitFarmers: İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolu.
Kendimiz Denedik. Sonuç mu?
16.500 TL kâr. Günde 25 dakikadan az zaman harcayarak.
Siz de nasıl para kazanabileceğinizi görmek için inceleme videosunu izleyin.

Ne Kadar Fiyat İsteyebilirsiniz?

Şimdiye kadar okuduklarınızdan hareketle, sponsorlu ileti başına ne kadar fiyat istemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Instagramda çok deneyimli değilseniz ve çok fazla etki yaratan durumda da değilseniz, markanın kendisi tarafından bir fiyat belirlenebilir. Bir resim, video, hikaye ve bir video veya hikayenin süresi gibi durumlar fiyatı değiştirebilir. Yaklaşık 5,000 etkin kişinin katıldığı bir ankette, yaklaşık %42’si ileti başına 1000 ila 2000 TL arasında fiyat aldıklarını söylemişlerdir.

Bu, markaların ne ödemek istediklerine ve neyle pazarlık yapabileceğinize dair bir fikir verecektir diye düşünüyoruz.

Sponsorlar Nasıl Bulunur?

Instagramdan para kazanmak için çalıştığınızda sponsor bulmanın en kolay yolu, sevdiğiniz şirketlerin veya markaların listesini oluşturmak ve kim olduğunuzu, neden onları beğendiğinizi ve onları nasıl tanıttığınızı açıklayan bir e-posta yazmaktır.

Bakabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bazı e-posta erişim şablonları için burayı tıklayabilirsiniz

Diğer bir yöntem ise kendinizi ve hesabınızı, markaların “alışveriş” yapabildikleri ve sponsorluk yapmak veya ulaşmak istedikleri hesapları bulabilecekleri bir pazarda listelemenizdir.

Bunun için de, aşağıdakileri kontrol etmenizi öneririz:

Herşeyi Satıyor Denilen Durumdan Nasıl Korunabiliriz (Ya Da Neden ÇOK FAZLA Sponsorlu Mesaj Kullanmamalısınız)

Her iletinin sponsorlu bir yayın olması cazip gelse de, bunu dengelemeniz gerekir. Unutmayın: kitleniz size asıl içerik olarak ve SİZDEN hoşlandıkları için katılmışlardır, yalnızca reklamları görmek istedikleri için değil.

Sponsorlu iletileri belirtmek için #sponsored hashtag eklemeyi öneririz. Sponsorlu yayınları kullanmak için biraz endişeniz var ise, sizi strese sokmak istemiyoruz! Bir raporda, etkin kişilerin yaklaşık %69’u, sponsorluk konusunda şeffaf olmanın tüketicilerin tavsiyelerini nasıl algıladıklarını etkilemediğini belirtti. Aşağıdaki örnekte, Instagram kullanıcısının kendisine kıyafetini sağlayanı gösterirken ilk başa #sponsor etiketi koyduğunu görebilirsiniz:

instagramdan nasıl para kazanılır

Instagram artık sponsorlu iletileri tanımlayan “Ödenmiş iş ortaklığı” etiketine de sahip. Bazı markalar bunu kullanmanızı gerektirir. Bu etiket hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Her zaman daha az sponsorlu iletiyle başlamalısınız. Küçük bir miktar ile (mesela haftada 1 kez) önce deneyin ve hatta “Hikaye” özelliğinizle canlı bir anket oluşturabilir ve kitlenize yayınladığınız sponsorlu içerik miktarıyla ilgili bir sorun olup olmadığını ve önerileri beğenip beğenmediklerini sorun.

Daima çok fazla sponsorlu iletiler kullanmanın aksine DAHA AZ buna başvurma taraftarı olun.

internetten para kazanma

Kendi Ürünlerinizi Üretin

Kendi ürünlerinizi oluşturmak, Instagram hesabınızı para basma makinesine dönüştürmenin harika bir yoludur. Bu, inanılmaz derecede eğlenceli ve bir o kadar da ödüllendirici olabilir!

Ürünleriniz şunlar olabilir:

instagram para kazanma

Fiziksel

Kanal logonuzun bulunduğu t-shirtler ve kupalar, tasarladığınız bir masa oyunu veya daha fazlası

instagramdan para kazanmak

Digital

e-kitaplar ve çevrimiçi kurslar
instagramdan nasıl para kazanılır

Ücretli hizmetler

koçluk ve danışmanlık gibi

Bunların her birini tek tek inceleyelim:

Ücretli Hizmetler

Çoğu Instagram kullanıcısı, ödeme almaları en kolay olan ücretli hizmetlerle başlar. Temel olarak sahip olduğunuz becerileri seçin ve bu yetenekleriniz ile ilgili kendi oranlarınızı belirleyerek bir kişi için danışman olarak çalışmaya başlayın! Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, nasıl serbest çalışmaya başlanacağınıza dair kılavuzumuza bir göz atın. nasıl serbest çalışmaya başlanacağınıza dair kılavuzumuza bir göz atın

Dijital Ürünler

Ücretli hizmetlerden sonra, e-kitap gibi bir şey oluşturmak da seçeneklerden biridir ve kesinlikle bir çevrimiçi alışveriş sepeti programı kullanarak bunu web sitenizde satmayı düşünmelisiniz.

Çevrimiçi ürünler bizim favorilerimizden biri, çünkü web sitenizi ve çevrimiçi sepetinizi kurduktan sonra, “mağazanız” her zaman açık olacaktır ve uyurken bile ödeme alabilirsiniz!

Yatırımınızın getirileri BÜYÜK olabilir!

Başlarken, çevrimiçi ürünleri satmak için SendOwl’a çevrimiçi alışveriş sepeti programınız olarak kaydolmanızı ve kullanmanızı öneririz.

Fiziksel Ürünler

Daha sonra, bir çevrimiçi mağaza kurmanıza yardımcı olan Shopify gibi hizmetlerle fiziksel ürünlere geçebilirsiniz.

Fiziksel ürünler zor olabilir, çünkü fabrikalarda üretildikleri için ürünlerinizin kalitesiyle ilgili olarak hassas olmanız gerekir. Printful ve Teelaunch gibi hizmetler, istediğiniz görüntüleri tişört ve kupalara dönüştürüp önerilmiş olan fabrikaları kullanırken sizin için tüm işleri yapabilir.

Bu rotayı takip edecek olursanız, size, kitlenizin bunları satın almasına izin vermeden önce her zaman bir ürün örneği almanızı öneririz: Adınızın kötü kalitede olan ürünlerle bir arada anılmasından daha kötü bir şey olamaz!

BÖLÜM 4

Instagramdan Para Kazanmak Fikrini Araştırmalısınız

Haziran 2018 itibariyle, Instagram, yaklaşık 1 billion monthly active users sayısına ulaştı ve bu sayı her gün daha da artıyor. Şu ana kadarki ilerleme için şu tabloya bakınız:

instagramdan para kazanmak

instagramdan para kazanmak

Bu sizin için ne ifade ediyor? Çok para kazanmak için ayda 1 milyar şans. Aynı zamanda, Instagram etkin kullanıcı pazarının 2020 itibariyle 2.38 milyar dolar değerinde olacağı ve Instagram üzerinde geçirilen sürenin her yıl yüzde 80 arttığı.tahmin ediliyor.

Potansiyel kazancınızın oldukça düşük olduğu ücretli anketlerden farklı olarak, Instagramdan gelir elde etmeksöz konusu olduğunda, temel olarak herhangi bir sınırdan bahsetmek mümkün değildir. Her şey ne kadar çalıştığınıza ve platformda kaç farklı yöntemin kullanıldığına bağlıdır.

Size Instagramdan para kazanmak hakkındaki bu gerçekleri söylüyoruz, böylece platformun HIZLA büyüdüğünü ve para kazanma şansınızın olduğunu biliyorsunuz.

Shoutout (bir kullanıcı tarafından hesabınızın tanıtılması) satın alacağınız, hesabınızı satacağınız ve Instagram takipçisi kazanabileceğiniz bir yer mi arıyorsunuz?

Bu sitelere üye olmanızı tavsiye ediyoruz:

Shoutout satın alın
Instagram Takipçileriyle etkileşiminizi artırın
Instagram hesabınızı satın

BÖLÜM 5

Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Şimdi bunu heyecanlanarak okuyor, fakat sonra da şöyle düşünüyor olabilirsiniz; “Hepsi güzel şeyler, ama Instagramdan para kazanmak nasıl olacak? Bu benim için geçerli değil. O kadar çok takipçim yok ki… MİLYONLARCA takipçisi olan ünlüler gibi nasıl para kazanırım?

instagramdan nasıl para kazanılır

“Rock yıldızı” statüsünde başlamayacağınız doğrudur, ancak aslında düşündüğünüz kadar çok takipçiye ihtiyacınız yoktur. Daha da öte, ihtiyacınız olan takipçi sayınız sattığınız ürüne, kitlenize, nişinize (bulunduğunuz kategoriye) ve buna benzer şeylere bağlı olarak değişir.

0 ya da 1 milyon takipçiniz olsun, odaklanmak için daha önemli olan şey BAĞLILIK: 2 milyon takipçiniz olsa bile, Instagram üzerinde daha fazla takipçiye ulaşma konusundaki yazımızda bahsettiğimiz gibi, aktif olarak kontrol etmiyorlarsa ya da size güvenmiyorlarsa, bu rakam hiçbir şey ifade etmiyor.

Size güvenmiyorlarsa, ASLA sizden hiçbir şey satın almazlar. Gerçekten bağlanan, güvendiğiniz ve sizi seven 1000 sadık takipçiye sahip olmanız daha iyi. Bu sadık insanlar koyduğun ve tavsiye ettiğin her şeyi alacak. Aşağıdakilerden birini de yapabilirsiniz:

Sadece şu şekilde düşünün: Eğer gerçekten kısa yazılar yazar ve e-kitap olarak hoş bir formatta yayınlar ve her birini 10 TL’den satışa çıkarırsanız, 1000 sadık takipçiyle 10,000 TL’lik bir yayın olur. Her ay bundan bir tane yazabilirsiniz, bu da yılda fazladan 120,000 TL demektir. Cebinizdeki ekstra 120,000 TL ile ne yapabilirsiniz? Şimdi her hafta bir makale yazdığınızı hayal edin. Yılda 480,000 TL. Ya da her biri 1000 TL’den daha yüksek fiyatlı kurslar oluşturursanız ne olur? Sanırım ne dediğimizi anlıyorsunuz:).

Bu konuda daha fazla bilgi için Kevin Kelly tarafından yazılmış 1000 Gerçek Takipçi makalesini okumanızı tavsiye ederiz. Yüksek kaliteli içerikler oluşturmaya ve sadık takipçilere sahip olmaya odaklanın, para size gelecektir. Daha hızlı hareket etmek istiyorsanız, (meşru ve güvenilir) takipçileri satın almayla ilgili bu kılavuzu da okuyarak ilerleyebilirsiniz.

BÖLÜM 6

Bonus: Instagramdan Para Kazanmak İçin 8 Faydalı İpucu

İşte hangi yöntemi seçerseniz seçin, size yardımcı olacak ve Instagramdan gelir elde etmek konusundaki son birkaç ipucu:

instagram para kazanma
internetten para kazanma

İş amacıyla Instagramı kullanın

Instagram ile gerçekten para kazanmak istiyorsanız, hesabınıza para kazandıran bir işletme gibi davranmalısınız. Instagramda bir işletme için özel bir hesap oluşturabileceğinizi ve sayfanıza kimlerin baktığını öğrenmenize yardımcı olacak fazladan araçlar alabileceğinizi biliyor muydunuz? Instagramı iş amacıyla kullanmak bu linki tıklayarak bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

para kazanma yolları

Biyografinize harekete geçirici mesaj (CTA) ve iyi bir teklif ekleyin

Biyografinizin kitlenizi, ücretsiz veya ucuz bir şey bulabilecekleri bir teklife götüren bir CTA’ya sahip olması gerekir. Birçok kişi bunu kitlelerinin bir e-posta listesini oluşturmaya başlayabilecekleri bir yer olarak kullanır ve böylece bunları daha sonra pazarlayabilirler.

Ayrıca okuyucunun gözünü doğrudan CTA’nıza yönlendirmek için emojiler kullanmalısınız, böylece görmeleri ve harekete geçmeleri daha olasıdır.

Dediklerimizin bir örneği için, Foundr dergisindeki bu biyografiyi kontrol edin:

instagramdan para kazanmak

internetten para kazanmak

Önerilen altyazı uzunlukları ve hashtag sayılarına sadık kalın

Sprout Social‘a göre, Instagram altyazılarının ideal uzunluğu 138 ila 150 karakter arasındadır. Ayrıca, 20’den fazlasının olası olduğu ancak tavsiye edilmeyen, en iyi hashtag sayısının 5 ila 10 arasında olduğunu rapor ederler.

Çok sayıda hashtag kullanmaya başlarsanız, Instagram, iletilerinizi “gölgelendirebilir”, bu da belirli hashtagler için aramalarda görünmenizi durduracaktır. Ve sonuç olarak da, bu gelir elde etme şansınızı azaltacaktır. 

Maddi sorunlarla boğuşmaya son verin. Hemen para kazanmanın bir yolunu bulun.

İnternetten para kazanarak hayatlarını değiştiren binlerce kişiye katılın…
15+ farklı yöntem, hepsi kanıtlanmış, hepsi kazançlı.

ninja düşen para
Ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz?

İnternetten Para Kazanmak için en iyi yöntemleri listeledik.

Tek yapmanız gereken birini seçip bugün kazanmaya başlamak.

metrik simgesi olan ninja
internetten para kazanma

Fotoğraflarınızın TONLARCA beğeni ve paylaşım almasını sağlamak için popüler filtreler kullanın

Canva, Amerika’nın favori Instagram filtreleri üzerine bir çalışma yaptı. Bunlar (sıralı dizilimle): Clarendon, Gingham, Juno ve Lark. Dünyanın en sevilen filtreleri: Clarendon, Juno, Valencia, Gingham ve Lark.

Kitlenizi mutlu etmek ve daha fazla beğeni kazanmak için bunlara bağlı kalmanızı öneririz.

para kazanma yolları

Harika bir profilin nasıl oluşturulduğunu öğrenin

Dünyadaki en popüler kişi siz olabilirsiniz, ancak harika bir mesajınız, temanız veya profiliniz yoksa, Instagramı bir gelir kaynağına dönüştürmek konusunda başarılı olamazsınız.

Neyse ki, sadece para kazanmakla kalmayıp, profilinizin kim olduğunuza uygun olmasını sağlayan güzel bir profilin nasıl oluşturulacağını adım adım anlatan bu kılavuzu okuyabilirsiniz.

internetten para kazanmak

Diğer platformlarda da aktif olun

Dikkatinizi çok dikkatli bir şekilde yaymanızı önermememize rağmen, Instagramı hallettiğinizde, diğer platformlara geçmeyi düşünün.

Şunlara bakabilirsiniz: akış, video yapma, kendi web sitenizi oluşturma ve daha fazlası.

Instagramdan para kazanmak konusunu öğrendikten sonra en çok öneride bulunduğumuz diğer iki platform, YouTube ve çevrimiçi para kazanmaya geldiğinde de kendi blogunuza sahip olmaktır. Bu kılavuzlarla kullanmaya başlama hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

internetten para kazanma

Güçlü ve sadık takipçiler edinin

Daha önce de belirttiğimiz gibi, milyonlarca takipçi, sadık değilseler ya da önem vermiyorlarsa, hiçbir şey ifade etmiyor. Sizden haber almayı seven adanmış hayranlarınız ile güçlü bir takip bağı oluşturmak her zaman daha iyidir.

Ama bu takipçileri nasıl bulacaksınız? Peki, arkadaşlarımız ve ailemizle iyi ilişkiler kurmaya çalışıyoruz, değil mi? Ve bunu nasıl yapılabiliriz? Onlarla vakit geçirerek, birbirlerinin hayatlarında neler olup bittiğini konuşarak ve onları dinleyerek! Instagramda da TAM olarak aynısı oluyor. Bu bir sosyal medya uygulamasıdır, yani takipçilerinizle sosyal bağlantılar kuruyormuş gibi davranmanız gerektiği anlamına gelir.

Tabii ki bağlantılarınız ailenizle aynı olmayacak, ama onları etkileşimde bulunduğunuz arkadaşlarınız gibi düşünebilirsiniz!

para kazanma yolları

Sık sık ve doğru zamanlarda iletileri gönderin

Tailwind, 100,000’in üzerinde Instagram iletisinin (3 aylık bir süre zarfında) analizinde, daha yüksek sıklığın daha yüksek katılımla eş anlamlı olduğunu buldu:

instagramdan para kazanmak

instagramdan nasıl para kazanılır

Bu mantıklıdır: sadece yılda bir kez konuşursanız, biriyle bir ilişki kuramazsınız. Ne kadar çok bağlarsanız, ilişki o kadar derin olur.

Instagramdan para kazanmak olayının sırrı, sık sık ileti yayınladığınızdan emin olmanızdır, ancak açıkçası kaliteden ödün vermeyin. CoSchedule‘e göre, günde 1 ila 2 kez ileti yayınlanması tavsiye edilir, böylece takipçileriniz bunalmış hissetmeyecek ve böylece yüksek kaliteli yayınlar yapmak için zamanınız olacaktır.

Sprout Social, başka bir çalışmada, ileti yayınlanacak en iyi zamanı analiz etti:

instagramdan para kazanmak

En iyi günlerin sırasıyla, Pazartesi ve Perşembe günleri öğleden sonra 5 ve sabah 2 olduğunu görebilirsiniz. Tabii ki, bilgisayarınızın başında bu zamanlar için beklemenize gerek yok. Bunun gibi konularda size yardımcı olacak en iyi Instagram araçlarının listesini de inceledik.

Instagramdan para kazanmak öğrenilmesi kolay olan bir şeydir ve bugün başlayabilirsiniz. Sizin için neyin işe yaradığını bulup, bunu yaparken eğlenmeyi unutmadan farklı tekniklerle denemeler yapmaktan korkmayın!

1 thought on “Instagramdan Para Kazanmak:<span class="pt_splitter pt_splitter-1"> Tanımlayıcı Kılavuz [2023 Güncellemesi]</span>”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top