Kripto Parayla Para Kazanmanın Yolları (Deneyim Olmadan)

Cryptocurrency ile Para Kazanın

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Kripto parayı (ya da kısaca kripto) herhalde duymuşsunuzdur ve kripto paradan nasıl para kazanılacağını merak ediyorsunuzdur. Kripto şu anda en çok konuşulan yatırım konularından biri ve her yerde altcoin’lere yatırım yaparak milyoner olanların haberleri çıkıyor.

bitcoin kazan

Zorluk

zorluk orta
Orta

Zaman

vakit zayıf
Düşük

Gelir

gelir büyük
Büyük

Konuyu araştırmış ama fazla teknik veya karmaşık bulmuş olabilirsiniz. Size aslında öyle olmadığını söylüyoruz! Herkes kripto parayla para kazanmayı öğrenebilir. Bu yazının sonunda siz de kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kazanma yöntemlerini şöyle sınıflandırarak size yardımcı olacağız:

Kripto parayla kazanmanın yolları

Size kripto parayla gelir sağlamanın çeşitli yollarını göstereceğimiz yazımızı okumaya devam edin.

kurdele

2020 yılın En İyi Yöntemi:
Kripto para işlem robotu

bir numaralı kupa
kripto para birimi oranı

Bitcoin gibi kripto paralar sayesinde para kazanmanın en iyi yolu kripto para işlem robotudur. Bu ücretsiz işlem sistemi çok basit bir prensipte çalışır: 22 ticaret platformunu aynı anda izler ve otomatik olarak bir A platformundan kripto para satın alır ve hemen B platformunda daha yüksek bir fiyattan satar.

Bu şekilde kolayca küçük bir kar elde edebilirsiniz (birkaç lira / dolar), ancak bu sistemle ilgili ilginç olan şey, robotun bu işlemleri sürekli olarak – dakikada ortalama 20 kez gerçekleştirmesidir.

sayfa ayırıcı

– 1 – 

Al ve tut

kripto para birimleri para kazanmak
Kripto parayla para kazanmak

İş kripto parayla yatırım ve para kazanmak olduğunda, herhalde en sık duyduğunuz yöntem alma ve tutmadır. Bir tür aktif (örneğin hisse senedi) alırsınız, hissesinin yükselmesini beklersiniz ve sonunda paraya çevirirsiniz.

Kripto alıp tutarken de fikir aynıdır. Tek farkı, aldığınız fiyattan daha yüksek bir fiyatla satmak için seçtiğiniz para biriminin değerinin yükselmesini beklemektir.. Kripto parayla para kazanmakla ilgileniyorsanız, seçebileceğiniz en iyi ve kolay yollardan biri budur.

Bitcoin veya diğer kriptoparaları bu platformlardan sadece birkaç dakika içinde satın alabilirsiniz!

Örneğin, Bitcoin’in değeri 2013’te 26 TL’ydi. Şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek fiyatıyla 2018’de neredeyse 100 bin TL’yi buldu. Bu demek oluyor ki 2013’te ortalama 400 TL’lik Bitcoin almış olsaydınız ve eğer zirvedeyken satsaydınız, döviz kurunu da hesaba katarsak 1.462.500 TL değerinde olacaktı! Paranız 1500 kattan fazla kâr sağlayacaktı

Borsada bu kadar kısa süre içinde neredeyse hiç duyulmamış bir artış. Kripto parayla para kazanmanın gücünü iyi örnekliyor.

Alma ve tutma yöntemini öğrenmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız yazılara bakabilir, kripto paralarınızı alıp işe koyulabilirsiniz!

kripto
Bitcoin nasıl alınır
Kripto
Litecoin nasıl alınır
kripto
Ethereum nasıl alınır
kripto
Ripple nasıl alınır

kripto para bitcoin

Piyasada ÇOK sayıda farklı ‘coin’ var. Biz size yukarıda bahsettiğimiz bu dört coin’e odaklanmanızı öneriyoruz. Bunlar en güvenilir olan ve bir süredir kullanılan kripto paralar. Yeni bir coin’e yatırım yaparsanız çok ve ucuza alabilirsiniz ama ortadan kaybolması ihtimali de yüksek olur. Bir süredir kullanımda olan coin’lerin böyle bir riski yoktur.

– 2 – 

Hisse için al ve tut

kripto para birimleri ile para kazanın
Kripto parayla para kazanmakla

Yukarıda bahsettiğimiz stratejiler ve paralar, sonunda aldığınızdan daha yüksek fiyata sattığınız zaman kazandırır. Ancak bazı paralar, sadece onları elinizde tuttuğunuzda para kazandırır. Bu yüzden para kazanmanın kârlı bir yoludurlar. Kripto parayı aslında almaz, sahip olmazsınız. Sadece tutar ve dolaşımda kalmasını sağlarsınız. Bu coin’lere birkaç örnek verelim:

Kripto parayla para kazanmakla
kripto parayla para kazanmayı
Kripto parayla kazanmanın yolları
Kripto parayla para kazanmanın
Kripto parayla kazanmanın yolları

– 3 –

Kripto para hisseciliği

kripto para birimleri ile para kazanmak için nasıl
Kripto parayla kazanmanın yolları

Bu strateji daha önce bahsettiğimiz diğer iki stratejiyi kapsıyor. Parayı satın alıyorsunuz, tutuyorsunuz, ileride üzerine kâr koyarak satmayı planlıyorsunuz VE aynı zamanda sırf elinizde tuttuğunuz için hisse kazanıyorsunuz. Bu, kripto parayla para kazanmanın güzel sırlarından biri.

Bu tür paralara bazı örnekler şöyle:

 – 4 – 

Madencilik

kripto para birimleri ile nasıl para kazanılır?
kripto parayla para kazanmayı

Alt coin’le para kazanmak söz konusu olduğunda her zaman akla gelen yollardan biri de madenciliktir. Kripto parayla madencilik yapmak gayet pasif bir iş olduğu için en iyi yöntemlerden biridir: Sadece donanıma yatırım yapın, kurun ve bırakın çalışsın.

Elbette buradaki tek olası sorun… donanıma yatırım yapmak. En son teknolojiye sahip olmadan da madencilik yapabilirsiniz ama donanım ne kadar iyiyse sizin için kripto para yaratması o kadar hızlı olur ve iyi para kazanma şansınız artar. Madencilik, bilgisayarların karmaşık matematik problemlerini çözmesiyle çalışır. Problem çözüldüğünde ödülünüzü kripto para olarak alırsınız.

NiceHash

Sadece birkaç dakika içinde kriptopara madenciliğine başlamak için Nicehash kullanın.

Ne var ki kazanılan kripto para oranı yükseldikçe sorular da giderek daha zorlaşıyor. Bu durumda teknolojisi yüksek bir sisteminiz yoksa problemlerin çözülmesi UZUN sürebilir. Aynı zamanda bütün bunları desteklemek için soğutma ünitelerine, ekstra elektrik ünitelerine ve daha fazlasına ihtiyacınız olacak.

Diğer yandan aynı problemi çözmeye çalışan ÇOK sayıda kişi olacak. Bilgisayarınız çok yavaşsa ve problemi önce başkası çözerse hiçbir şey alamazsınız. Bu yüzden en son teknoloji bir sisteme yatırım yapmak mutlaka gereklidir.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz?
ProfitFarmers
ProfitFarmers: İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolu.
Kendimiz Denedik. Sonuç mu?
16.500 TL kâr. Günde 25 dakikadan az zaman harcayarak.
Siz de nasıl para kazanabileceğinizi görmek için inceleme videosunu izleyin.

– 5 –

Gün içi işlemler

para kripto para birimleri para kazanmak
kripto parayla para kazanmayı

Bu biraz daha ileri seviye bir yöntem ve her gün borsa ekranlarını takip etmeyi gerektiriyor. Kripto para, değeri gün içinde büyük iniş çıkışlar yaşayabilecek kadar değişken olduğu için gün boyunca sürekli olarak takip eden biri, belli bir saatte aldığı parayı bir saat sonra satarak büyük kâr sağlayabilir.

günlük işlem kripto para birimi

Eğer yeni başlıyorsanız veya her gün ekran takip etmek istemiyorsanız bu yöntemi önermiyoruz. Bu durumda diğer seçenekleri değerlendirmeniz daha iyi olur. Diğer taraftan ticaret tecrübeniz veya zaten kripto hakkında bilginiz varsa, kripto paradan faydalanmak için sizin yönteminiz BU olabilir!

Ticaretini yapmak, kriptopara kazanmanın en popüler yollarından biridir. Bu platformlardan biriyle kriptopara ticareti yaparak daha fazla para kazanın!

Profitfarmers

Favori aracımız

  • Yarı Otomatik Ticaret
  • Kopya Ticaret Uzmanları ve Algoritmalar
Binance
  • 150’den fazla kripto ticareti
  • Kredi kartıyla kripto satın alma seçeneği
NAGA
  • Sosyal yatırım ağı
  • Sıfır komisyon ile borsa işlemleri

– 6 – 

Microtask’lar (mikro görevler)

para kripto para birimleri nasıl yapılır
Kripto parayla para kazanmakla

Kripto parayla nasıl kazanç sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, ‘microtask’ denilen küçük dijital işleri değerlendirebilirsiniz. Bunlar başkaları için gerçekleştirdiğiniz küçük hizmetlerdir. Ödemeyi kripto para olarak alırsınız. İnternette anket doldurmanız, bir uygulamayı denemeniz, bir web sitesi için hata ayıklamanız veya benzeri küçük görevler yerine getirmeniz gerekebilir.

Cointasker’ın tahminlerine göre tek bir mikro görev, yaklaşık 10 dakikalık çalışma karşılığında, ortalama 0.00001426BTC veya 4,5 TL kazandıracak (Temmuz 2018 itibariyle).

Karşılığı kripto parayla ödenen mikro görevler bulabileceğiniz bazı web siteleri şöyle:

Kripto parayla para kazanmakla
kripto parayla para kazanmayı
Kripto parayla para kazanmanın

Aynı zamanda Freelancer.com gibi sitelerde freelance işlere başvurup ödemelerinizi kripto parayla talep edebilirsiniz.

– 7 – 

Kripto para karşılığı çalışmak

kripto para birimleri para kazanmak
Kripto parayla para kazanmak

Mikro görevler bölümünde de bahsettiğimiz gibi kripto parayla ödeme yapmaktan memnun olan pek çok işveren var. İnternet üzerinden çalışıyorsanız veya buna izin verecek bir işiniz varsa çok iyi bir yöntemdir.

Özellikle kripto para kullanan bloglar da kripto karşılığı çalışmak isteyen yazarlara ödeme yapmaktan memnun olurlar. 

Aşağıda göz atabileceğiniz birkaç site bulabilirsiniz:

Kripto parayla para kazanmak
Kripto parayla kazanmanın yolları
kripto parayla para kazanmayı
Kripto parayla para kazanmakla
Kripto parayla para kazanmanın
Kripto parayla kazanmanın yolları
Kripto parayla kazanmanın yolları

– 8 –

Para ve döviz arbitrajı

kripto para birimleri ile para kazanın
Kripto parayla kazanmanın yolları

Kripto para borsaları basitçe hesap açıp giriş yaparak kripto para alım, satım ve değiş tokuşu yapabileceğiniz çevrimiçi platformlardır. Bir paranın farklı borsalarda farklı fiyatları olabilir. Ayrıca bütün paraların fiyatları sürekli olarak değişkenlik gösterir.

Bu ipuçlarını izlerseniz kâr elde edebilirsiniz: Bir borsada düşük fiyattan alıp diğerinde yüksekten satabilirsiniz. Ayrıca bir kripto para alıp sonra coin başına daha düşük değeri olan başka bir paraya yatırım yapabilirsiniz. Böylece, daha yüksek miktardaki coin’in daha az miktardakine göre daha fazla kazandırması beklentisiyle toplamda daha çok miktarda

– 9 –

Faucet (Musluk)

kripto para birimleri ile para kazanmak için nasıl
Kripto parayla para kazanmakla

Belirli görevlerin tamamlanması karşılığında bitcoin veren çeşitli web siteleri veya uygulamalar olduğunu biliyorsunuz. Bu web siteleri veya uygulamalar bitcoin faucet (musluğu) olarak adlandırılır. İnternette binlercesini bulabilirsiniz. Faucet ile ilgili tek bit yeniği, verilen bitcoin miktarının çok küçük olmasıdır. 100 Satoshi (0.000001 BTC) ve 10.000 Satoshi (0.0001 BTC) arasında bir ödeme alırsınız.

Tamamlamanız gereken görevler genellikle reklamlara tıklamak, video izlemek ve anket doldurmak gibi şeylerdir. Burada göz atabileceğiniz bitcoin musluklarının listesini bulabilirsiniz.

– 10 – 

Affiliate marketing

kripto para birimleri ile nasıl para kazanılır?
Kripto parayla kazanmanın yolları

Bir web siteniz veya işletmeniz varsa bu yöntem, sizin için ekstra para kazanmanın iyi bir yolu olabilir. ‘Affiliate marketing’ basit ifadesiyle, web sitenizi ziyaret eden biri başka bir şirketin bağlantısına tıkladığında ve ürünlerinden satın aldığında komisyon kazanmanızdır. Bu şirket ödemelerini coin’le de yapıyorsa, nakit yerine bu tercihi kullanabilirsiniz.

– 11 –

Al-sat botları

Kripto parayla kazanmanın yolları
Kripto parayla kazanmanın yolları

Günlük işlem gibi stratejiler için sürekli borsa ekranlarına ve bilgisayarınıza bakıp, doğru zaman olduğunu düşündüğünüzde bizzat alım satım yapmanız gerekiyor. Veriye dayalı tahminler yürütmek için kendi beyninizi kullanmak oldukça yorucu bir iştir. Saatlerce karmaşık borsa ekranlarına bakmaktan söz etmiyoruz bile. Hala yolunuzu bulmaya çalışırken böyle bir süreç tüketici ve sıkıcı gelebilir.

Bu işlemler, bugün dünyada çoğu şeyde olduğu gibi büyük ölçüde otomatikleşti. Bilgisayarlar binlerce hesabı bizden çok daha hızlı yapabiliyor ve kripto fiyatlandırma stratejilerini tahmin etmek için veri biliminden ve algoritmalardan yararlanıyorlar.

Bir kripto al-sat botuna yatırım yaparak, kendi kendinize tahmin etmek veya günde 24 saat ekrana bakmak yerine binlerce veriye dayanarak otomatik olarak doğru zamanda alış ve satış yapacak bir şeye sahip olursunuz. Sizin için alım satımı bot gerçekleştirir.

Bu yöntemi takip edecekseniz göz atabileceğiniz üç kripto al-sat botu şöyle:

Kripto parayla para kazanmanın
Kripto parayla kazanmanın yolları
Kripto parayla para kazanmak

– 12 – 

Bir işletme, satıcı veya freelance çalışansanız ödemelerinizi kripto parayla alın

para kripto para birimleri nasıl yapılır
Kripto parayla kazanmanın yolları

kripto para kuruluşu

Size ödemenizi kripto parayla yapacak iş veren ararken, bir yandan da internette ürün satıyorsanız kriptoyla ödeme kabul edebilirsiniz. Bugün kripto para cüzdanınızın bilgilerini girmenize ve ödemelerinizi doğrudan oraya almanıza izin veren çok sayıda platform mevcut.

Henüz bir kriptopara cüzdanınız yok mu? Bu cüzdanlardan biriyle ödemelerinizi kriptopara cinsinden almaya başlayın:
Yazılım Cüzdanı
Donanım Cüzdanı

– 13 –

Borç verme

para kripto para birimleri para kazanmak
Kripto parayla para kazanmanın

Eğer coin alıp tutuyorsanız, internetten para kazanmanın harika bir yolu da bu olabilir. Çeşitli P2P (eşler arası) ağlar kullanarak coin’lerinizi borç verebilirsiniz. Genellikle karşılığında yatırımınızın %10’u kadar kâr sağlayabilirsiniz.

Yine de bildiğiniz gibi kripto para hükümetler veya resmi kuruluşlar tarafından denetlenmiyor. Borç verme konusunda da bir denetim olmadığı için paranızı nasıl ve kime borç vereceğinize çok dikkat etmelisiniz.

– 14 –

Masternode

kripto para birimleri para kazanmak
Kripto parayla para kazanmanın

Masternode kelimesi kulağa bir bilim kurgu filminden alınmış gibi gelse de aslında sadece kripto paranın blok zincirinin ulaşılabilir ve sürekli güncel olmasını sağlayan bilgisayardır. Blok zinciri, her türlü işlemin (alım ve/veya satım) dijital olarak kronolojik sırayla yazıldığı ve herkese açık bir dijital bir defterdir.

Bir masternode için hosting yapmak harika bir seçim olabilir. Masternode hostingini yaptığınız kripto para ağına bağlı olarak, ağ size belirli miktarda coin öder. Ancak bir masternode’a hosting yapmak için önceden sahip olmanız gereken bir minimum coin miktarı var. Para birimi seçiminize göre 1000 ve 25.000 arasında değişiyor.

Yine de bir masternod’a hosting yapmak sunucu kurmak bağlamında biraz teknik bilgi gerektiriyor. Bu yüzden daha ileri seviye kullanıcılar için tavsiye ediliyor. Nasıl masternode kurulacağı hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

masternode kripto para birimi

Kripto Parayla Nasıl Para Kazanılır: Başlamak için Ekstra Kaynaklar

Ciddi bir şekilde kollarınızı sıvamadan önce konu hakkında biraz daha bilgi edinmeniz ve sağlam bir altyapı oluşturmanız için aşağıdaki rehberlere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Ne de olsa bilgi güçtür ve umarız paraya da dönüşür.

kripto para birimleri ile para kazanın
kripto para birimleri ile para kazanmak için nasıl

Kripto para satın almak, coin dünyasına adım atmanın en basit yoludur. Kripto almayı planlamıyorsanız bile bu yazıyı okuyup nasıl kripto alındığını anlamanızı tavsiye ediyoruz çünkü kripto paranın nasıl işlediği konusunda size çok şey öğretecek.

Kripto parayla para kazanmakla

kripto parayı sadece satın alabileceğiniz gibi merak da ediyor olabilirsiniz: Hangi stratejileri kullanmalıyım? Kripto portfolyom için vergi beyanında bulunmam gerekir mi? Coin’lerimi nasıl güvencede tutarım? Bu yazıda size bu soruların ve daha fazlasının cevaplarıyla yol gösteriyoruz.

Kripto parayla kazanmanın yolları

Kripto para tamamen dijitaldir; geleneksel bankalara yatırılmaz. Bunun yerine kendinize ait güvenli bir cüzdanınız olur ve coin’lerinizi burada tutarsınız. Bu cüzdan bilgisayarınızdaki bir dosya, bir USB depolama aygıtı olabilir veya erişim için bir kağıda barkod şeklinde çıktısını alabilirsiniz. Kazandığınız coin’leri aktarabilmek için bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Bu yüzden bu yazıyı okumanızı ve ilgilendiğiniz coin’leri koyacağınız bir cüzdan oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. 

Özet

Kripto parayla kazanmanın yolları

Kripto parayla para kazanmak için kullanabileceğiniz bütün yöntemleri aşağıda liste şeklinde bulabilirsiniz:

Her ne kadar bazı ileri seviye yöntemlerden bahsetmiş olsak da bir başlangıç yapmak zor değil ve bugün başlayabilirsiniz. Küçük bir yatırımla başlayıp daha sonra istediğiniz zaman artırabilirsiniz. Bu rehberi takip ederek ve bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak, artık kripto parayla nasıl para kazanılacağı konusunda bilgilisiniz. Bu yeni yatırım dalgasını yakalayın ve kendi paranızı kazanmaya başlayın! Kripto para ve nasıl kullanılacağıyla ilgili daha detaylı bilgi için kapsamlı kripto para rehberimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top