Blogdan Para Kazanmak (30 Gün veya Daha Az Sürede)

Blogdan Para Kazanmak

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Çoğu insan gibiyseniz, takip etmeyi ve okumayı sevdiğiniz bazı favori bloglarınız olabilir. Bu insanlar size tam zamanlı blog yazmak için işlerini bıraktıklarını bile söyleyebilirler. Belki de blogdan para kazanmak konusunu öğrenmek için, siz de gerçekten tutkulu davranıyorsunuzdur.

Ama, bunun çok zaman aldığını, çok zor olduğunu ve asla böyle bir hayalin gerçek olamayacağını düşünüyorsunuzdur.

ONLAR için oldu ama asla sizin için olmayacak…

blog ile fazladan para kazanın

Zorluk

zorluk orta
Orta

Zaman

vakit yüksek
Yüksek

Gelir

gelir büyük
Büyük

İşte bu noktada bilmeniz gereken bir sır var:

Bir stratejiniz olduğu ve adım adım yapılacakları bildiğiniz sürece, bu işin  KOLAY ve EĞLENCELİ olduğu ortaya konulmaktadır. Bir blogu 10 dakikadan daha kısa bir süre içinde açaabilirsin ve sitelerinden her ay 150,000 TL  ve üzeri para kazananların arasına sen de katılabilirsin!

Bu yazıda, tam olarak bir blogun ne olduğunu, böyle bir blogla ne kadar para kazanabileceğinizi ve gelir üretme yöntemlerini anlatacağız. Daha sonra sizinle bu yoldan adım adım gideceğiz ve tam olarak BUGÜN başlamanız için nelere ihtiyacınız olduğunu açıklayacağız.

blog yazarak para kazanmak 
BÖLÜM 1

Blog Nedir
Neden Bir Blog Açmalısınız

blogdan nasıl para kazanılır
BÖLÜM 2

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

blogdan para kazanma
BÖLÜM 3

Blog oluşturmak için neden WordPress’i kullanmalısın?

blog yazarak para kazanmak 
BÖLÜM 4

Blogdan Para Kazanmak Nasıl Olur? Bunun 3 Temel Yolu…

blogger para kazanma
BÖLÜM 5

Blogdan Para Kazanmak İçin Öğrenmeniz Gereken 10 Adım

blogdan para kazanmak
BÖLÜM 6

Blog Yazarak Para Kazanmaya Nasıl Başlanır

BÖLÜM 1

Blog Nedir?

Bir blog, bir konu hakkında bir web sitesinde düzenlenmiş yayınlar topluluğudur. Genellikle bir kişi veya küçük bir grup insan tarafından çalıştırılır ve düzenli olarak güncellenir. NakitNinja bir blog örneğidir: Burada çevrimiçi olarak nasıl para kazanacağımıza dair tüm bilgileri yazıp yayınlıyoruz.
blog yazarak para kazanmak 

Çoğu blog, okuyucularına e-kitap ve ders gibi ürünler satıyor, bazıları da giyim eşyası, besin takviyesi ve daha fazlasını satıyor. Her şey, her bir bloga kimin geldiğine ve gelenlerin ne istediğine bağlı.

Ayrıca, blogunuzla para kazanmak için, diğer etkileyicileri, işletmelerini ve reklam listelerini de tanıtabilirsiniz!

Blogdan para kazanmak hakkındaki kesin yolların ne olduğunu ve nasıl ilerleyeceğinizi burada size anlatacağız.

Ama, önce…

blogger nasıl para kazanır

Neden Bir Blog Açmalısınız?

Her gün sevdiğiniz şey hakkında yazmak, düşünmek ve konuşmak için para kazanmayı hayal edebiliyor musun?

Bir blogun başlangıcı budur ve blogdan para kazanmak için neler gerektiğini öğrenmelisin: Değerli bilgiler yaratın, bir kitle oluşturun ve daha sonra onların beğendikleri ve satın almak istedikleri ürünleri onlara sunun.

Kendi blogunuzu yaratın ve pasif kazanç elde etmeye başlayın. Kolayca ve çabucak blog oluşturmak için bu hizmetleri kullanın:

Weebly
 • Kullanımı kolay ve anlaşılır
 • Düşük maliyetli
Wordpress
 • Son derece kişiselleştirilebilir tasarım, özellikler ve işlevler
 • Üçüncü taraf araçlarla uyumlu
Weblium
 • SEO’ya Hazır Site
 • Mobil görünümüne duyarlı ve düşük maliyetli

Ama, daha da iyisini yapabilirsin:

Bir blog açmak, her gün sevdiğiniz şeyleri yapmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda şu harika avantajları da elde edersiniz:

BÖLÜM 2

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Blogla para kazanmayı öğrenmek söz konusu olduğunda, bazı insanlar asla bir kuruş dahi kazanamayacaklarını düşünürler. Fakat, size ÇOK SAYIDA başarı öyküsü olduğunu söylemek için buradayız:

blog yazarak para kazanmak 

Örneğin, “Hakan Yıldırım” isimli hem blogger hem akademisyen, gelir raporuyla da teyit ettiği gibi, elde ettiği yaklaşık aylık geliri gösteriyor ve aylık yaklaşık 6.000 TL kazanca ulaşıyor… ve bu tamamen PASİF GELİR. Bilgisayarlarında bir işte çalıştıkları gibi çalışmıyorlar: Her şeyleri yazmadan ve üretmeden önce yaptıkları ön çalışmalarından geliyor.

blogdan para kazanma

Blogunuz size para kazandırırken kendinizi banka hesabınızın bakiyesini izleyerek, kanepede otururken hayal edebiliyor musunuz?

Başka bir örnek pro blogger Ramit Sethi’dir. 25 TL’den 60 TL’ye kadar değişen ürünler satarak, nasıl milyoner blogcu olduğunu blogunda yazmıştır.

O seviyeye hemen ulaşabilir misin? Tabii ki hayır. Ancak, başarıya giden yolda başlamak kolaydır ve bunu yapabilirsiniz.

Blog Terimleri Sözlüğü

Blogdan para kazanmak konusunun nasıl yapıldığına girmeden önce, bu terminolojiye aşina olmanız için, bir blog hazırlarken duyacağınız bazı yaygın terimlerden bahsetmek isteriz.

Ama, endişelenmeyin!

Bir Facebook hesabınız varsa, bir blog açabilirsiniz – bu çok kolaydır. Büyük olasılıkla tekrar tekrar duyacağınız birkaç kelimenin listesi:

Alan adı blogunuzu ve web sitenizi  tanımlar ve onu internet ortamına koyar. Örneğin, Google şirketinin alan adı www.google.com.tr

Bir hosting şirketi, web sitenizi sunucularında tutar ve onu internete bağlar. Bilgisayarınızı ve sabit diskinizin barındırdıklarını düşünün. Burada fark, bir şirkete çevrimiçi ev sahipliği yapması için para ödemeniz gerekir ve böylece okuyucularınız ve müşterileriniz dünyanın her yerinden web sitenizi görebilirler.

Bu size güvenli ve uygun maliyetli hosting hizmeti sağlayan mükemmel bir şirkettir. Ayrıca onlardan bir alan adı da satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Bu, web sitenizin tasarımı üzerinde çok fazla özgürlüğe sahip olmanızı sağlayan standart bir blog barındırma platformudur (tam istediğiniz gibi). Kullanması ve başlaması çok kolaydır. Ücretsiz olarak başlayabilir ve kendi alan adınızı seçeceğiniz ücretli bir sürüme geçebilirsiniz. Daha fazla bilgiyi buradan elde edebilirsiniz.

Sizin daha önce araştırdığınız bir ürünü, bir okuyucu tıkladığında ve satın aldığında, size bir komisyon gönderen özel bir bağlantıdır. Ortaklık bağlantıları ve ürünleri para kazanmak için harika bir yoldur ve bu yazıda bunlarla ilgili daha sonra detaylı bilgi vereceğiz.

Genellikle bir e-kitap veya kurs gibi çevrimiçi teslimat şeklinde satılır, bu birçok blogcunun para kazanma yöntemidir. Blogunuzu kimlerin ziyaret ettiğini öğrendikten sonra, araştırma yapabilir ve sizden ne öğrenmek istediklerini tespit edebilirsiniz. Bu çözümü güzel bir formatla paketler ve daha sonra da onlara satarsınız. Ayrıca, giyim, özel fiziksel ürünler (kahve kupaları ve ekipmanları gibi) gibi çevrimiçi olmayan ürünler ve daha fazlasını da koymayı düşünebilirsiniz.

Okuyucularınızın blogunuzu ziyaret ettiklerinde gördükleri bir arayüzü oluşturan dosyaların bütünü. Bu dosyalar, WordPress’e blogunuzun nasıl görünmesi gerektiğini anlatan talimatları içerir.

Blogunuza yüklediğiniz ve web sitenizin işlevini arttırabilecek bir dosya ve yazılım koleksiyonu. Bir eklenti, okuyucularınız hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir ve bir başkası da web siteniz üzerinde bazı yerlerde Instagram resimlerinizi göstermenize yardımcı olabilir. Blogunuzu özelleştirebilmeniz için sonsuz eklentiler ve olanaklar vardır ve bunların tümü blogunuza okuyucularınızı ve müşterilerinizi davet etmeye ve blogunuzu harika hale getirmenize yardımcı olabilir ($$!)

BÖLÜM 3

Blog oluşturmak için neden WordPress'i kullanmalısın?

Artık bir blogun ne olduğunu ve bloglarla ilgili bazı genel terimleri biliyorsunuz. Blogdan para kazanmak işinin nasıl yapıldığının gerçek sürecine girmeden önce, neden herkesin kendi bloglarını oluşturması için WordPress’i tavsiye ettiğimizi merak ediyor olabilirsiniz.

blog yazarak para kazanmak 

Burada konu şu:

WordPress, bir web sitesi oluşturma konusunda binlerce dolara mal olabilecek adımların ÇOĞUNU atlamanıza izin verir.

Özetlemek gerekirse, WordPress web siteniz için çok fazla kontrol sağlayan ve içeriğinizin tamamını tek bir yerden yönetebilmenizi sağlayan bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Bu, blog yazılarınızı, başlıklarınızı, sayfalarınızı ve daha fazlasını blogunuzda kolayca yönetebileceğiniz anlamına gelir. Bu da aslında tam olarak istediğimizdir, çünkü blogdan nasıl para kazanılır konusunu öğrenmeye başladığınızda, işleri olabildiğince basit tutmak istersiniz. WordPress, en popüler CMS’dir ve küçükten büyüğe birçok şirket her gün kullanmaktadır.

WordPress hakkında bilmeniz gereken bazı hızlı noktalar:

MaliyetGenellikle, WordPress kullanımı da dahil olmak üzere,hosting ve alan adınız için yılda 1000 TL’den daha az ödersiniz

Tema –  Blogunuza başlayabilir ve ücretsiz olarak birçok tema indirebilirsiniz. Ancak, genellikle 100 ila 500 TL arasında bir kerelik bir ücret ödeyerek bir premium temaya geçmenizi öneririz. Premium temalar ücretsiz olanlardan çok daha fazlasını yapmanıza ve blogunuzun genellikle daha güzel görünmesine izin verir. Bu, okuyucuların sitenizde kalma, tekrar geri gelme ve satın alma isteklerini daha olası kılar.

WordPress için aşağıdaki tema oluşturucuları kullanarak blogunuzu kolayca yaratın ve yönetin:

Elementor
 • Kullanımı kolay arayüz
 • Sürükle-bırak oluşturucu
 • Bir site için 400TL (1 yıllık lisans)
Elegant
 • Sürükle-bırak oluşturucu
 • 700 TL ile bir yıllık destek ve güncellemeler (sınırsız sayıda web sitesi)

Size bütün bunları öğreten ve alan adı, barındırma ve daha fazlası dahil olmak üzere her şeyi nasıl ayarlayacağınızı gösteren bir makalemiz var: bir web sitesi nasıl yapılır.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz?
ProfitFarmers
ProfitFarmers: İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolu.
Kendimiz Denedik. Sonuç mu?
16.500 TL kâr. Günde 25 dakikadan az zaman harcayarak.
Siz de nasıl para kazanabileceğinizi görmek için inceleme videosunu izleyin.

BÖLÜM 4

Blogdan Para Kazanmak Nasıl Olur? Bunun 3 Temel Yolu...

Blogdan para kazanmak konusunu öğrenmek söz konusu olduğunda bilinen en yaygın 3 yol şunlardır:

blogdan nasıl para kazanılır

Ürünleri ve satış ortaklığı bağlantılarını daha önce anlatmıştık, ancak bunları tekrar hızlıca ele alacağız:

Reklam ve sponsorlar, bir blogla para kazanmanın üçüncü ana yoludur.

Reklamla, okuyucularınıza web siteniz üzerinde diğer satıcılardan satın alabilecekleri potansiyel ürünlerin resimlerini gösterebilirsiniz. Dikkatli olun ve reklam işini abartmayın, web sitenizin bir kullanılmış araba satış sitesi gibi görünmesini istemezsiniz.

Sponsorlar; para kazanmak için başka bir yol da şirketlerin size ürün hakkında yazmanız ve tavsiye etmeniz için ödeme yapmasıdır.

blog yazarak para kazanmak

YouTube videolarında veya Instagram fotoğraflarında bunu çok görebilirsiniz: Giyim ve moda şirketleri, ürünlerini tanıtmak için ünlü blogculara ödeme yaparak, onların kendi markalarını giydiklerini söylerler.

Blogdan para kazanmak işine başladığınızda, sponsorlar için önemli bir seçenek teşkil etmeyeceksiniz. Ancak büyüdükçe, sponsorların size ulaşmaya başladığını görebilirsiniz (ya da onlara siz ulaştığınızda daha fazla çekiciliğiniz olacaktır).

BÖLÜM 5

Blogdan Para Kazanmak İçin Öğrenmeniz Gereken 10 Adım

Artık bir blogda nelerin yer aldığına dair iyi bir genel bakışa sahip olduğunuza göre, blogunuzla para kazanmak için gerekli 10 adım hakkında konuşalım:

blogdan para kazanma

1. Blogunuz için bir konu veya niş seçin ve onu değiştirmeyin

İnsanların blogdan para kazanmak olayını öğrenirken gördüğümüz en büyük hatalarından biri, bloglarının başlangıçta örneğin spor yapmak iken, sonra aniden konuyu değiştirmeleridir.

Belki de kedilerin gerçekten popüler olduğunu gördüler, bu yüzden spor bloglarında kediler hakkında bir makale yazmaları gerektiğini düşünüyor olabilirler.

HAYIR! Bunu asla yapmayın!

Konunuza karar verdiğinizde veya blogunuz için niş belirledikten sonra, ona bağlı kalın. Okuyucularınızın beklemediği bir konuda bir şey yayınlarsanız sadece kafaları karışmakla kalmaz, aynı zamanda Google gibi arama motorları, blogunuz tek bir konuya odaklanmadığı için, sıralamada sitenizi daha da aşağılara çekecektir. Bu da blogunuz için gerçekten kötü bir durumdur.

Odaklanmak istediğiniz bir şey seçin ve ona bağlı kalın. Başka bir şey hakkında yazmak isterseniz, her zaman başka bir blog başlatabilirsiniz!

Kendi blogunuzu yaratın ve pasif kazanç elde etmeye başlayın. Kolayca ve çabucak blog oluşturmak için bu hizmetleri kullanın:

Weebly
 • Kullanımı kolay ve anlaşılır
 • Düşük maliyetli
Wordpress
 • Son derece kişiselleştirilebilir tasarım, özellikler ve işlevler
 • Üçüncü taraf araçlarla uyumlu
Weblium
 • SEO’ya Hazır Site
 • Mobil görünümüne duyarlı ve düşük maliyetli

2. Blogunuzu kimlerin okuduğunu düşünün, KENDİNİZİ değil

Çok fazla blogcu sadece kendileri için yazıyor. Bu bloggerlar, sitelerini bir gazete veya dergiyle karıştırırlar.

LÜTFEN buna dikkat ediniz:

Kendinizi ifade etmek için yazmak harikadır ve evet, blogunuzun bir parçası kendinizi ifade ediyor olacak zaten…

Ama insanları çekmenin ve para kazanmanın yolu, OKUYUCULARIN sevdiği bir içerik yaratmaktır.

Kendinizi daima okuyucunuzun yerine koymalısınız ve “Ne isterler?” diye sormalısınız. İçeriğinizi bu sorunun cevabına göre oluşturun ve blogdan para kazanmak nasıl bir şey öğreneceksiniz.

Dönem.

Şimdi hoşlanmadığınız ve inanmadığınız şeyleri sırf okuyucularınız istiyor diye yazmanız gerekiyor demiyoruz. Değerlerinize ve etik hislerinize aykırı şeyler yapmayın, ama daima okuyucuyu ilk sıraya koyun.

3. Hedeflerini belirle

Bir hedef olmadan, başarılı olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

Blogunuz için hedefler belirlemek ve blogdan para kazanmak sürecini takip etmek istiyorsanız, bunu ciddiye almanız gerekir. Bunu size para kazandıracak ve hayatınızın geri kalanı boyunca potansiyel olarak sizi ve ailenizi geçindirecek bir iş olarak görün.

Üzerinde çalışıyorsan o güce sahipsin!

Bir gün, bir ay, 3 ay ve bir yıl boyunca, kendiniz için hedef belirleme hakkında düşünmelisiniz. Bazı iyi hedeflerin belirlenmesinde fikir verecek örnek sorular şunlardır:

Bu soruların cevaplarını düşünün ve hedeflerinizi yazın. Onları istediğiniz zaman tekrar gözden geçirebileceğiniz veya biraz ilham alabileceğiniz bir yerde saklayın.

4. Bir sosyal medya kanalıyla başlayın ve daha fazla eklemeden önce onun başarılı olmasını bekleyin

Hala bir bloggerın nasıl para kazandığını merak ediyor musun? Sosyal medya güçlüdür ve okuyucular bulmak, müşteriler edinmek ve para kazanmak için ÜCRETSİZ bir yoldur. Sosyal medyadan kastımız, Instagram, Youtube, ve Facebook.

Yapmak istemediğiniz hata, tüm bu kanalları bir kerede oluşturmaya ve bunları başarılı bir hale getirmeye çalışmaktır.

Bu blogdan para kazanmak için uygun bir yol değildir.

En çok sevdiğiniz bir tanesini seçin ve ona odaklanın. Fotoğraf çekmeyi veya onları göndermeyi seviyorsanız, Instagram’ı kullanmalısın. Belki video yapmak istiyorsunuz? O zaman da YouTube’u seçmelisiniz.

Her iki durumda da birini seçin ve tutarlı içerikler yayınlamak ve kullanıcıların abone olmaları için bir takvim belirleyin. Bunu yaptıktan ve kanalınız iyice büyüdükten sonra, başka bir kanal daha ekleyebilirsiniz.

Okuyucularınızın blogunuza gelmesi ve tek bir kanalda milyonlarca takipçiniz olduğunu görmeniz daha iyidir, çünkü her birine 1000’erli gruplar halinde dağılan takipçilerinize dikkatinizi daha az verebilirsiniz.

5. 1-2 tane çekirdek ortaklık teklifi seçin ve bunlara odaklanın

Ortaklık teklifi bağlantıları ve teklifler, blogunuzdan para kazanmanın harika bir yoludur. Birisi bir ürün ürütmenin tüm zor işlerini halletmiştir ve sizin yapmanız gereken tek şey onları tavsiye etmek ve ödeme almaktır.

Bununla birlikte, 1-2 tane çekirdek teklife sadık kalmanızı ve bunları çok fazla kullanmamanızı öneririz. Çok sayıda ortaklık teklifi bağlantısı kullanmak, blogunuzu kaliteden uzaklaştırabilir ve okuyucuya bir satıcı gibi görünmenize neden olabilir.

Ayrıca, yalnızca inandığınız ürünleri ve okuyucularınıza yardımcı olacağını düşündüklerinizi seçtiğinizden emin olun. Asla sadece ne kadar komisyon veya para kazanacağınıza bağlı teklifleri seçmeyin.

Ürün ve hizmet tanıtımları yapmaya başlayın ve iş ortaklığı programlarına katılarak komisyon kazanın.

ShareASale
 • Son derece aktif bir iş ortaklığı pazarlama portalı
 • Her gün yeni ürünler ekleniyor
 • Ödemeleri zamanında yapıyor
MaxBounty
 • Dünyanın en ünlü ‘Cost-Per-Action’ reklam şirketleri
 • Binlerce kampanya ve iş ortağından oluşuyor
 • Hem reklamverenin hem iş ortaklarının yatırım getirisini artırmak konusunda uzman

6. İyi bir içerik üretmeye odaklanın. Kalite miktardan daha iyidir

Tek bir blog yazısı yazarak blogunuzundan milyonlar kazanacağınızı ummanız da mümkün değilken, günde 5 tane düşük kaliteli yazı yazmaya da çalışmayın.

İşte nedeni:

Kötü yazılmış ve düzenlenmiş olanla karşılaştırıldığında, gerçekten yüksek kalitede daha az makale yazmak daha iyidir. Yüksek kaliteli yazılar, nasıl para kazanılacağını görmeye yardımcı olur.

7. Kendi ürününüzü üretin

Çoğu blog kendi ürünlerini satarak ÇOK PARA kazanıyor. Yine de ortaklık teklifi bağlantılarından para kazanabilirsiniz ve bir ürünün maliyetinin %50’sini kazanabilirsiniz.

Kendinize ait 500 TL’lik ürününüz olduğunu ve günde 50, 100 veya 1000 den fazla satış yaptığınızı hayal edin.

Arada BÜYÜK bir fark vardır.

Bir süre yazıp bir e-posta listesi oluşturduktan sonra, onlara ne tür ürünler almaktan hoşlandıklarını sorabilirsiniz. Belki bir e-kitap ya da bir video dersi istiyorlardır. Beyzbol hakkında bir blogunuz varsa, belki bir topun nasıl daha iyi atılacağını veya topa nasıl daha sert vurulacağını bilmek isterler?

Yapmanız gereken tek şey, blog yazarak para kazanmak için onlara soru sormaktır!

Tam yeri gelmişken…

8. İlk başladığınız günden itibaren bir e-posta listesi oluşturun ve e-postaları olabildiğince çok toplayın

Blog yazarlarıyla blogdan para kazanmak üzerine konuştuğumuz zaman, tüm pişmanlıkların arasında, onların söylediklerini duyduğumuz 1 numaralı şey şudur: “Keşke e-posta listemi daha önce kurmaya başlamış olsaydım.”

Bir e-posta listesi, blogunuzla ilgilenenlerin e-posta adreslerini (ve bazen adlarını) toplamak için çevrimiçi formları kullandığınız yerdir.

Bir e-posta listesi oluşturmak, bu işe başlamak için en iyi yoldur ve aynı zamanda bir para basma makinesi gibidir: Yeni bir ürün veya teklifiniz olduğunda, bunları doğrudan ne hakkında konuştuklarını ve sattıklarını bildiğiniz kişilerin olduğu bir listeye gönderebilirsiniz. Bu kişiler, blogunuzu Google’da rastgele bir şekilde gören kişilerle karşılaştırdığında çok daha iyidir.

Şunu kullanmanızı öneririz: ActiveCampaign E-posta listenizi büyütmek için bu yazılımın kullanımı ve kurulumu çok kolaydır ve blogunuzla birlikte büyüyebilir. Ayrıca sayfamızda sizin için hazır bir E-posta ile pazarlama rehberimiz de var

Blogunuzda E-posta Toplamanın Farklı Yolları

Blogunuzda e-postaları toplayabileceğiniz birkaç farklı yol ve yer vardır. Aşağıda “Üye ol” dediğimizde, kullanıcıların e-posta adreslerini yazabildikleri ve e-posta listenize ekleyebileceği bir form alanı olduğunu belirtmek isteriz.

Peki bu nasıl olacak diye düşünürken göz önünde bulundurmanızı önerdiğimiz yöntemler şunlardır:

A. Menüde en üstte yer alan üye ol linki

Çoğu blog kullanıcısı, sayfanın üst kısmında, ücretsiz bir rehber veya okuyucuların tıklaması için cazip bir şeyler sunan özel bir menü öğesine sahip olur. Tıkladıklarında, ücretsiz teklifin bulunduğu bir sayfaya yönlendirilirler, e-postalarını kendileri verir ve listeniz için kayıt olurlarsa bu teklif ile sunulan şeyi elde ederler.

B. Hello Bar WordPress eklentisi

Hello Bar eklentisi, web sitenizin en üst kısmında, okuyucuların ücretsiz teklifi içeren bir sayfaya gitmek için tıklayabileceği veya e-postalarını doğrudan girebilecekleri yatay bir kutucuk alanı yerleştirir. Şuna benzer:

blog yazarak para kazanmak 

Bu, okuyucunun dikkatini çekmenin kolay bir yoludur, çünkü web sitenizin en üstünde görünür. Hello Bar hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

C. Her WordPress makalesinin sonunda yer alan kutu

Bir okuyucu harika bir blog yayınını okuduktan sonra, bunu beğendi veya ondan çok fazla bilgi aldı ise, daha fazlasını almaya hazırdır. Makalenin sonunda bir kutunun bulunması, bunu bir avantaja çevirmenin en iyi yoludur.

Bunu yapmanın en kolay yolu şu eklentiyi kurmaktır: Magic Action Box. Bu, yayınladığınız her blog makalesinin sonunda otomatik olarak eklenecek bir katılım formunu kolayca tasarlamanıza olanak tanır.

D. Her WordPress makalesinin kenarında yer alan kutu

Okuyucuların kaydolmasını sağlamak için yazdığınız her blog makalesinin yanında görünen bir şeyi tasarlamak için Magic Action Box’ı da kullanabilirsiniz.

E. Açılır pencereler

Açılır pencereler blogunuzdan para kazanmaya çalışırken okuyucuları “ikna etmek” için en iyi yollardan biridir. Bununla, bir açılır pencere gördüklerinde diğer yöntemlere kıyasla kayıt olma şanslarının çok daha yüksek olmasını kastediyoruz.

Bununla birlikte, bazı insanlar, kendinizin de bildiği gibi, açılır pencereleri rahatsız edici buluyor. Sitenizde kullanmak istiyorsanız bu size kalmış.

Sitenizde birisinin daha uzun bir süre kalmasını ayarlamak için bir zamanlayıcı kullanabilir ve 10 saniyeden sonra, ücretsiz bir hediye, indirim vb. kazanmak için kayıt olabileceklerini belirten bir açılır pencere açılmasını sağlayabilirsiniz. Şunu tavsiye ediyoruz: OptinMonster (Blogunuzda açılır pencereleri kullanmaya başlamak için bir eklentidir).

F. Çıkış amacı

OptinMonster gibi eklentiler, yalnızca birileri sitenizden çıkmak veya siteyi kapatmak üzereyken ortaya çıkan otomatik açılır pencereler oluşturmanızı sağlar.

Bu bazen onları ikna etmek için son şanstır, bu yüzden harika bir çıkış teklifi gerçekten listenizi doldurabilir.

9. Blog yazma üzerine bilgilerinizi geliştirmeye devam edin

Para kazanma yollarını öğrenmek için, her zaman daha iyi yazmayı, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almayı, ürünlerinizi geliştirmeyi ve daha fazlasını öğrenmelisiniz.

Ne kadar öğrenilebileceğinizin bir sınırı yoktur, ancak bunu yaparak ne kadar kazanılabileceğinin de bir sınırı yoktur!

10. Blogunuzun vizyonuna sadık kalın

Son olarak, her zaman neden blogunuza başladığınızı ve ne için olduğunu hatırlayın. Kimsenin konunuzu, stratejinizi veya bir şeye gerçekten inandığınızda ne yaptığınızı değiştirmesine izin vermeyin!

Okuyucular sizden öğrendiklerinde, sevdiklerinde ve size güvendiklerinde, sizden gelip satın alacaklardır. Bunu yapmanın tek yolu da özgün olmaktır.

BÖLÜM 6

Blog Yazarak Para Kazanmaya Nasıl Başlanır

Burada sizin için yazdığımız kılavuzu ve sizin için bu sitede yazmış olduğumuz diğer bilgileri takip ederseniz, blogdan para kazanmak planınızı nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi öğrenmeye başlayabilirsiniz.

blogger para kazanma

Unutmayın: Hayatınızda gerçekten zevk almadığınız bir şeyi yapmaya devam edebilirsiniz, ya da sevdiğiniz bir şeye dayalı bir blog başlatabilir ve bundan para kazanabilirsiniz.

Siz de bunu yapabilirsiniz! BİRÇOK üyemizin rehberimizden faydalandığını ve başarılı olduklarını gördük ve sizin de olmanızı istiyoruz.

İşte nasıl başlanacağının kısa bir özeti:

internetten para kazanmakBir alan adı alın

para kazanma yollarıBir hosting hesabı açın

internetten para kazanmaHosting hesabınızdaki talimatları takip ederek WordPress’i yükleyin

internetten para kazanmakWordPress Premium temalar arasından seçiminizi yükleyin

para kazanma yollarıOptinMonster, Hello Bar ve Magic Action Box eklentilerini yükleyin

internetten para kazanmaBlogdan para kazanmak hakkında web sitemizde bulunan diğer bilgilerden de faydalanın

internetten para kazanmaİlk blog makalenizi yazmaya başlayın!

Bu kılavuz ile artık nasıl para kazanacağınızır biliyorsunuz ve başlamak için gerisi size kalmış.

1 thought on “Blogdan Para Kazanmak (30 Gün veya Daha Az Sürede)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top