Bitcoin’le Nasıl Para Kazanılır: Ekonomik Özgürlüğe Doğru Beş Adım

bitcoin ile para kazanmak

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Bitcoin geleceğin para birimi. Çeşitli harcama ve kazanma yollarına sahip olan bu para birimi çok amaçlı olarak tasarlandı. Peki, doğrudan Bitcoin satın almak dışında, Bitcoin’le nasıl para kazanabilirsiniz?

bitcoin kazan

Zorluk

zorluk zayıf
Düşük

Zaman

vakit orta
Orta

Gelir

gelir büyük
Büyük

Bu yazıda NakitNinja size Bitcoin’den para kazanmanın beş yolunu ve bunu yapmaya bugün başlamanın ne kadar kolay olduğunu gösterecek. Bu yollar:

BÖLÜM 1 Mal ve hizmet satmak
BÖLÜM 1

Mal ve hizmet satmak

BÖLÜM 2 Faucet (Musluk) Siteler, Microtask (Mikro Görevler), Reklâmlar ve Borç Alma
BÖLÜM 2

Faucet (Musluk) Siteler, Microtask (Mikro Görevler), Reklâmlar ve Borç Alma

BÖLÜM 3 Bitcoin Madenciliği
BÖLÜM 3

Bitcoin Madenciliği

BÖLÜM 4 Bitcoin Ticareti
BÖLÜM 4

Bitcoin Ticareti

BÖLÜM 5 Bitcoin yazarlığı
BÖLÜM 5

Bitcoin yazarlığı

BÖLÜM 1

Mal ve Hizmet Satmak

Bitcoin’in ortaya çıkışının ardındaki esas niyet, bu kripto paranın karşılığında mal ve hizmet satmaktır ve pek çok kişinin başvurduğu internetten para kazanma yollarından biri de budur.

bitcoin kazanma

Bitcoin’in ortaya çıkışının ardındaki esas niyet, bu kripto paranın karşılığında mal ve hizmet satmaktır ve pek çok kişinin başvurduğu internetten para kazanma yollarından biri de budur. Tasarımlarınızı, okuduğunuz kitapları veya internet üzerindeki hizmetlerinizi satıp, ödemeleri neden Bitcoin’le yapmayasınız? Bunun, Sahibinden, Amazon veya Gittigidiyor gibi sitelerde halihazırda yaptığımız şeyden pek bir farkı yok. Bu tür sitelerin bazıları ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başladı bile. Öyleyse neden kripto paranızı kullanarak para kazanmanın etkili bir yolu olarak bundan faydalanmayasınız?

Eğer niyetiniz ek gelir kazanmaksa ve müşterilerinizden ödemeleri Bitcoin’le almayı istiyorsanız, ilan vermekte ve müşteri bulmakta size yardımcı olacak siteler var.

Bitify ve Purse.io gibi dünya çapında internet alışveriş sitelerinden de yararlanabilirsiniz. Gittigidiyor ve Amazon’a çok benziyorlar ama bir farkla. Ödemeleri Bitcoin’le yapabilme seçenekleri var. Aynı zamanda bu şekilde nasıl evden çalışacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Ya da bir hizmetteki uzmanlığınızı Bitcoin karşılığında sunmak istiyor olabilirsiniz. Bu da mümkün. Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmak freelance (serbest) çalışanlar arasında epey yaygın. Aslında bir iş yaptığınızda ödemenizi Bitcoin’le almak son derece mantıklı olabilir.  UzmanKirala veya Freelancer.com gibi web sitelerinde resmi para birimleriyle ödeme alabileceğiniz gibi BitGigs ve Coinality gibi web sitelerini kullanarak Bitcoin cüzdanınızı da doldurabilirsiniz!

Geleneksel alım-satım yöntemlerinin Bitcoin’den para kazanmakta kullanılmaması için hiçbir sebep yok. Hatta bunlar Bitcoin’le para kazanmak için en etkili ve en kârlı sonuç veren yöntemler.

BÖLÜM 2

Faucet (Musluk) Siteler, Microtask (Mikro Görevler), Reklâmlar ve Borç Alma

Eğer ek gelir peşindeyseniz Bitcoin kazanmanın başka, daha yaratıcı yöntemleri de var. Ancak bu yöntemler ya harcadığınız zaman karşılığında çok düşük bir kâr sağlıyor ya da başlangıçta daha fazla yatırım gerektiriyor. Şimdi, para kazanmak için Bitcoin’lerinizi kullanmanın diğer yollarına kısaca göz atalım.

bitcoin ile para kazanma

Bitcoin Faucet Siteleri & Microtask

Bitcoin faucet siteleri ve microtask denilen küçük dijital görevler, ödemeleri çevrimiçi reklamlarla etkileşimli olarak küçük miktarlarda Satoshi’lerle (Bitcoin parçacıkları) yapıldığı için ‘mini kazanç’ sınıfına dâhil ediliyor. Bunlar, yeni başlayanlar ve Bitcoin konusunda daha fazlasını öğrenmek isteyenler için harika bir başlangıç olabilirler. Bu işler reklamlara tıklamaktan kısa video reklâmları izlemeye veya kısa bilgisayar oyunları oynamaya kadar uzanabilir.

Bu yöntemin dezavantajı, başlangıç için fazla kazanç sağlamaması olabilir. Bitcoin faucet sitelerinden ve microtask’lardan birikim yapmanız zaman alabilir. Yine de düzenli bir şekilde zamanınızın küçük bir kısmını ayırmayı sorun etmiyorsanız, bu yöntemi Bitcoin’den para kazanmak için küçük bir destek olarak görebilirsiniz.

Aşağıda Bitcoin faucet siteleri ve microtask’larla ilgili bazı tavsiyeleri sıraladık:

Faucet siteleri

bitcoin para kazanma
Moon Bitcoin
bitcoin para kazanma
Bitcoin Aliens
bitcoin ile para kazanmak
BTCclicks

Microtask’lar

bitcoinle para kazanma
Bituro
bitcoin kazanma
Bitcoin Reward
bitcoin para kazanma
Coin Bucks

PTC (Tıklama Başına Ödeme) Bitcoin Faucet Siteleri

Bir web siteniz varsa veya oluşturmayı planlıyorsanız, sayfanıza bir Bitcoin musluğu ekleyip daha fazla kazanabilirsiniz. Daha fazla pasif gelir sağlayacak bu yöntem Bitcoin’den para kazanmak için daha etkili bir yol olabilir. Bitcoin faucet’leri (muslukları), web sitenizdeki alan için para ödeyen eklenti reklamlar olduğuna göre, tıklama başına ödeme seçeneği koyabilir ve reklam veren şirketten karşılığını geleneksel para birimi yerine Bitcoin ile alabilirsiniz.

Reklamlara tıklayan kullanıcılar için toplamdan ne kadar ayıracağınızı hesaplamanız gerekecek ama, sonuçta kazancınız ödediğinizden fazla olacaktır.

Web sitenize kendi musluğunuzu nasıl ekleyeceğinizi ve Bitcoin’den nasıl para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu videoya göz atabilirsiniz.

PTP (eşten Eşe) Kredilendirme

Elinizde bir miktar Bitcoin varsa ve yatırımınızı büyütme niyetindeyseniz, Bitcoin’den kâr sağlamanın bir başka yolu da eşten eşe borç alıp verme veya kredilendirmedir. Fikir olarak bildiğiniz borçtan farklı değil. Bir banka gibi başka bir kişiye verdiğiniz Bitcoinleri daha sonra faiziyle geri alırsınız.

Bitcoin ile borç vermenin bazı avantajları ve dezavantajları vardır, ve bunlara dikkat edilmesi gerekir. Avantajlardan biri, kripto para endüstrisinde ve borçlandırmada genel olarak denetim olmaması ve faiz oranlarının yüksek olmasıdır. Bu da borç verenin işine yarar. Diğer taraftan düzenleme olmaması, paranızı geri alamama riski anlamına da gelir. Unutmayın ki borç vermenin doğası gereği, denetimli bir sistemde de aynısı başınıza gelebilir.

Eşten eşe borç sisteminin kripto para topluluğu için heyecan veren bir fırsat olduğunu aklınızda bulundurmanız yeterli. İşletmeler ve kişiler, Bitcoin sayesinde başka girişim başlatma ve büyütme yöntemleri bulurken eşten eşe borçlandırma, Bitcoin’le kâr payı yaratmak için kazançlı bir seçenek olabilir.

Bitbond eşten eşe borçlandırma platformları arasında önerilenlerden biri.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz?
ProfitFarmers
ProfitFarmers: İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolu.
Kendimiz Denedik. Sonuç mu?
16.500 TL kâr. Günde 25 dakikadan az zaman harcayarak.
Siz de nasıl para kazanabileceğinizi görmek için inceleme videosunu izleyin.

BÖLÜM 3

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin kazanabilir ve Bitcoin borç verebilirsiniz ama ya bir de Bitcoin’in blok zincirinin temel taşları arasına girebilirsiniz desek?

bitcoin ile para kazanmak

Bitcoin’den nasıl para kazanılır başlığı altındaki bir başka yöntem de Bitcoin madenciliği. Bu da Bitcoin’i en başında bu kadar başarılı yapmaya yarayan şeye, Bitcoin blok zincirinin güvenliğine ve sağlamlığına adanmış yüksek güçte bilgisayarlara yatırım yapmak demek.

Ancak büyük bir deponuz ve elinizin altında bir sürü güçlü bilgisayar yoksa arka bahçenizde Bitcoin madenciliğine başlamak o kadar kolay değil. Yine de birkaç bilgisayarı bu işe tahsis etmek ve Bitcoin madencilik havuzunda birlikte çalışan bir topluluğa katılmak istiyorsanız, bunu Bitcoin’den para kazanmak için iyi bir fırsat olarak düşünebilirsiniz.

NiceHash

Sadece birkaç dakika içinde kriptopara madenciliğine başlamak için Nicehash kullanın.

Yalnızca, bunun devam eden bir süreç olacağını ve kârınızı etkileyecek fatura ve yönetim masrafları olacağını unutmayın.

Blok zinciri bir kez doğrulandıktan sonra kazanan madencinin 1 Bitcoin (en yüksek noktada 75 bin TL’yi gördü) alması, bu yöntemin ödülleri arasında. Bir madenci havuzundaysanız kazançlarınız aranızda paylaştırılır. Bu yüzden madenci havuzunuzun başarısına bağlı olarak, bu, Bitcoin’den para kazanmak için etkili bir yöntem olabilir.

Bitcoin nasıl kazanılır

Bir Bitcoin madenci merkezine uzaktan katılmak istiyorsanız, veri merkezinin başka bir yerde olduğu ama havuzdaki herkesin işlem gücünü paylaştığı bulut madencilik hizmetleri arasına katılabilirsiniz.

Ancak bu, bir yazılım veya donanım alarak katkı sağlamadığınız için başlangıçta daha yüksek yatırım ve yönetim ücretleriyle katkıda bulunacağınız anlamına gelebilir. Masrafları ve kazançları değerlendirirken bu bilgiyi aklınızda tutmanızda fayda var.

İlginizi çektiyse, bu konuyla ilgili daha fazla bilgi için bitcoin madencillği yazısını okuyabilirsiniz.

BÖLÜM 4

Bitcoin Ticareti

Tıpkı diğer para birimlerinde olduğu gibi kripto paranızı kullanarak kazancınızı artırmak için Bitcoin ticareti yapabilirsiniz. Uzun vadeli yatırımlardan kumara kadar pek çok ticaret seçeneği mevcut. Sizin için hepsini inceledik:
bitcoin ile para kazanma

Al & Elinde Tut

Bitcoin piyasa değeri diğer resmi para birimleri karşısında değişkenlik gösterir. Bu yüzden alıp elinizde tutmak isteyebilirsiniz. Piyasa taleplerinin çok sık dalgalanmasına bağlı olarak bazıları bir gecede milyoner olabilirken bazıları uzun süreli bir yatırım hedefleyerek risk almadan beklemeyi seçebiliyor.

Bitcoin veya diğer kriptoparaları bu platformlardan sadece birkaç dakika içinde satın alabilirsiniz!

Değeri bir gecede 100 katına çıkıp ertesi gün 1000 kat düşebilirken Bitcoin alıp elinizde tutmanın elbette riski var. Yine aldıktan sonra ne zaman ve nasıl satacağınızı bilirseniz, kripto paranızla kâr sağlamanın çok iyi ve etkili bir yolu da budur!

Bitcoin alıp elinizde tutmak için ihtiyacınız olan tek şey bir Bitcoin cüzdanı. Ardından Bitcoin’e yatırım yapacağınız zaman ve değeri seçip gözünüzü pazardan ayırmamanız yeterli!

 telefonunuzda bitcoin kazanın

Takas

Bitcoin’i alıp elinizde tutmanın bir adım ötesi, takas yapmak. Piyasadaki tek kripto para Bitcoin değil! Belki Ethereum, Litecoin ve diğer ‘altcoin’leri de duymuş olabilirsiniz. Diğer resmi para birimlerine benzer şekilde, her birinin değeri birbirlerine kıyasla alçalıp yükselir.

Kripto para borsasını takip etmeyi seviyorsanız, Bitcoin’den para kazanmak için size en uygun yöntem bu olabilir. Sadece, bunu yaparken bir alım-satım stratejisi geliştirmeyi unutmayın! Kripto para piyasası halen çok değişken olduğundan yatırımlarınızdan gelir sağlamak için bir stratejiniz olması şart.

Ticaretini yapmak, kriptopara kazanmanın en popüler yollarından biridir. Bu platformlardan biriyle kriptopara ticareti yaparak daha fazla para kazanın!

Profitfarmers

Favori aracımız

  • Yarı Otomatik Ticaret
  • Kopya Ticaret Uzmanları ve Algoritmalar
Binance
  • 150’den fazla kripto ticareti
  • Kredi kartıyla kripto satın alma seçeneği
NAGA
  • Sosyal yatırım ağı
  • Sıfır komisyon ile borsa işlemleri

İkili Opsiyonlar

Bitcoin ticaretinde daha riskli seçeneklerden biri de kazanç sağlamak için ikili opsiyonları kullanmaktır. Ticaretinizi geliştirirken artık bahis ortaya koyabileceğiniz aşama burasıdır. Temel olarak spekülasyon yapacağınız tek konu Bitcoin’in değerinin yükselmesi veya düşmesidir. Tahmininiz doğru çıkarsa kazanırsınız; çıkmazsa koyduğunuz meblağ oranında kaybedersiniz.

Elbette bu seçenek aktif olarak bahse girdiğiniz için daha risklidir. Eğer yüksek riskler almayı seven biriyseniz tam size göre olabilir! Yüksek riskli ve dolayısıyla yüksek kazançlı bir girişim olduğu için ticaret yoluyla daha çok Bitcoin kazanıp kartlarınızı doğru oynarsanız ikili opsiyonlar sayesinde belki kazancınızı daha da artırabilirsiniz!

Kumar

Bitcoin’den para kazanmanın yüksek riskli yöntemlerinin sonuncusu, Bitcoin’le kumar oynamak! İnternette para birimi olarak Bitcoin’i seçebileceğiniz bahis siteleri mevcut ancak çevrimiçi kumarın riskleri olduğundan bahsetmeye gerek görmüyoruz. 

Başlamadan önce ülkenizde kumarın yasal olup olmadığından emin olun. Daha önemlisi, Bitcoin yatırımınızın tamamını kaybetmemek için kendinize sınır koymayı unutmayın!

Tercih ettiğiniz yöntem kumar olacaksa aşağıda birkaç seçenek bulabilirsiniz.

bitcoinle para kazanma
Starcoin
bitcoin para kazanma
Crypto Games
bitcoin para kazanma
BetKing
dvice logo
vDice

BÖLÜM 5

Bitcoin Yazarı Olmak!

Yazmayı seviyor musunuz? Bitcoin’i seviyor musunuz? Bitcoin’i kullanarak geçiminizi sağlamak için neden Bitcoin hakkında yazmayasınız! Bitcoin’le ilgili yazı kabiliyetinizi ve hevesinizi paraya çevirmenin, bloglardan makalelere ve forumlara kadar, pek çok yolu var.

bitcoin ile para kazanma

 kazanç bitcoin

Bunlardan biri kendi blogunuzu açmak  ve okur çekmek. Kazancınızı katlamak için blogunuza daha önce bahsettiğimiz Bitcoin musluklarından ekleyebilirsiniz!

Diğer bir yöntem ise Bitcoin web siteleri için yazı yazmak. Web siteleri yazarlara katkıları için gerçekten para öder. Ücretleri yazdığınız yazının kelime sayısına, deneyiminize ve yazınıza ne kadar reklam eklemeniz gerektiğine göre değişebilir. Web siteleri genelde nakit öder ama tercih ederseniz Bitcoin’le de ödeyebilirler! Sonuç olarak yazmayı seviyorsanız ve freelance çalışarak para kazanmak  istiyorsanız, bu da Bitcoin’den para kazanmanın harika bir yoludur.

Özet: Bitcoin’le Nasıl Para Kazanılır

Sonuç olarak, Bitcoin’den para kazanmanın yolları son aylarda gördüğümüz al-sat trendinin ötesine geçiyor. Dijital bir para birimi olarak yaratıldığı için Bitcoin kazanmanın ve güzelce harcamanın pek çok yolu var! Burada anlattıklarımız, resmi para birimine çevirmek yerine Bitcoin kazanmaya yönelik, sadece genel bir bakıştı!

Yolunuza devam edip dijital paralarla ilgili bu yazıya da bakabilirsiniz. Kripto para dünyası heyecan verici bir yer ve kendinizi kısa bir sürede içine dalmış, aynı zamanda sayesinde kayda değer bir kazanç sağlarken bulabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top