Perakendeciler üzerinden satış yaparak para kazanın

Perakendeciler uzerinden satis yaparak para kazanın

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Araştırmalar internetten satışların artarken gerçek mağazaların müşterilerini elinde tutmakta zorlandıklarını göstermektedir. E-ticaret sitelerinin sayısının artmasıyla internetteki mağazalardan insanların neden bu kadar alışveriş yaptığını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Metrik ninja ikon

Zorluk

Zorluk Düşük
Düşük

Zaman

Zaman Düşük
Düşük

Gelir

Gelir Küçük
Küçük

Eğer siz de bunlardan biriyseniz, envanter tutan geleneksel bir mağaza açmak yerine direk olarak satıcı üzerinden ürün kargolayan birisi olabilirsiniz. Bir anlaşma ile, perakendeci ile iş ortaklığı kurabilir ve bu sayede ürünlerinizi insanlara satabilirsiniz. Müşteri ürününüzü satın aldığında, siz de perakendeciye bunu bildirirsiniz. Sonrasında onlar ürünleri müşterilere kargolar ve size satış üzerinden bir miktar öderler.

Ürünüzü direk olarak perakendeci üzerinden satmanın en büyük artısı envanter tutma maliyetinden ve riskinden kurtulmanızdır. Artı, bu işe başlamak oldukça kolaydır. Siz sadece internette bir mağaza açar, reklamını ve yönetimini yaparsınız. Siparişleri karşılamak tamamen perakendeciye kalmıştır, dolayısıyla siz işinizi yapar ve paranızı kazanırsınız.

Eğer bu şekilde para kazanmaya başlamak istiyorsanız, Salehoo üzerinden bunun gibi iş ortaklığı arayan çok sayıda perakendeciye ulaşabilirsiniz.

İyi ve Kötü Yanları

Ürününüzü perakendeci üzerinden satmanın nasıl işlediğine daha yakından bakalım.

Bağımsız bir satışçı veya mağaza olmak adına, ürününü internetten satan insanlar veya perakendecilerle bir anlaşma içine girersiniz. Envanterin tamamını perakendeci karşılar. Siz asla ürünü görmez veya taşıma zahmetine girmezsiniz ve ürünler için asla maddi yükümlülüğünüz olmaz. Bu sizin işinize odaklanmanızı ve internetten para kazanma nızı sağlar.

Anlaşmayı yürürlüğe koyduktan sonra, ürünleri ister kendi websitenizden ister Amazon veya eBay üzerinden satabilirsiniz.

Satış nasıl yapılır?

  1. Müşteri almak istediği ürünü web sitesinden veya kendi mağazasından bulur, alışveriş sepetin ekler ve ödemeyi yapar.
  2. Siz sipariş bilgisini ve iş emrini alırsınız (buradan çevrimiçi mağaza bir komisyon alır)
  3. Bilgiyi iş ortağınıza yollar ve ürünün masrafını ona ödersiniz.
  4. Geri kalan parayı karınız veya komisyonunuz olarak alırsınız.
  5. Şirket siparişin karşılanmasını ve müşteriye gönderimini sağlar.
  6. Şirket siparişin karşılanmasını ve müşteriye gönderimini sağlar.

Buradaki ilişkinin en önemli kısmı güvendir. Satıcınızın ürünü müşteriye iyi bir durumda ve zamanında gönderiyor olduğundan emin olmalısınız. Satıcınız da sizden ödeme konusunda sorun yaşamamayı beklemektedir. İkinizin de sahip olacağı bazı riskler olacaktır fakat iyi tanınan bir satıcı ile çalışırsanız, kötü durumlara düşme ihtimaliniz de azalır.

Artıları

Neden normal şekilde çevrimiçi bir mağaza açmak yerine bu yöntemi kullanmalıyım? İşte buna cevap olabilecek bazı nedenler:

1. Satın Alma Derdiniz Yoktur

Bu şekilde çalıştığınız zaman, ürünleri satın almanıza gerek kalmadan müşteriye satabilirsiniz. Bu da demektir ki e-ticaret işinizi başlatmak için daha az masraf edeceksiniz. Ayrıca ürün sipariş etme veya müşterilerin beğenebileceği ürünler üzerinde kafa patlatma zahmetinden de kurtulursunuz. Bu düzen size geniş yelpazede ürün çeşitliliği sağlayacaktır.

2. Envanter Tutmazsınız

Geleneksel bir perakende mağazasında, envanter tutmak zor ve pahalı bir iştir. Eğer ürünleriniz satmazsa, onları raftan indirip daha düşük fiyatlara satmak veya daha kötü bir şekilde imha etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu, sizin yapacağınız bu işte asla bir sorun haline gelmeyecektir.

3. Basitlik

Mağaza sahibi olarak, sadece işinizin büyümesi ve müşteri memnuniyeti üzerine odaklanabilirsiniz. Ürünleri paketleme, kargo şirketleriyle anlaşma veya envanter düzenleme gibi dertleriniz olmayacaktır. Amazon veya eBay gibi siteler sayesinde, kendi sitenizi kurmak için para dahi harcama derdiniz olmayacaktır ve bu da bu yöntemi kullanarak hızlıca para kazanma nızı sağlayacaktır.

4. Yasallık

Bu iş yöntemi, sizinle perakendeciniz arasında tamamen yasal olan bir anlaşmaya dayanmaktadır. Bu alışılagelmiş bir anlaşma olarak görülmeyebilir fakat burada siz de geçmişte büyük ihtimalle bu şekilde çalışan kişilerden daha önce alışveriş yapmışsınızdır.

Uygun Şirketi Bulmak

Birden çok tedarikçi ile çalışabileceğinizi unutmayın. Aslına bakarsanız, birden çok tedarikçi ile çalışmak, sadece bir tanesiyle çalışmaktan daha avantajlı olacaktır.

Ne kadar kazanabilirsiniz?

Perakendeciler uzerinden satis yaparak para kazanın

Bu yöntemle kazanabileceğiniz miktar değişebilir. Başlarda 600 ila 1500 TL arasında kazanabilecekken, zamanlar 5 veya 6 haneli rakamlar kazanabilirsiniz. İşinizi nasıl pazarladığınız, müşteri memnuniyetiniz, ürünlerinizin kalitesi ve çekiciliği sizin bu işi yaparak geçim sağlamanız için oldukça önemli etmenlerdir.

Perakendeciler üzerinden ürün satışı internetten para kazanmanın oldukça iyi bir yoludur ve ek gelir yaratmak isterseniz önerilen bir yöntemdir. Bu sitede önerilen diğer kazanç yöntemleri ne kıyasla, bu yöntem başlangıç için daha çok zaman ve efor istemektedir. Fakat bu işe başlar başlamaz, müşteri ve dolayısıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Peki profesyonel bir uygulama geliştiricisi tutacak kadar paranız yoksa ne olacak? Panik yok, hala kendi başınıza yapabileceğiniz bir çok iş var. Belki de bir geliştirici tutmadan önce kendi fikrinizi belirlemeniz gerekiyordur? Her neyse, aşağıdaki websitelerde, ücretsiz olarak uygulama geliştirme fırsatı bulabilirsiniz:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top