Daha az Miktarlara ev Ofisi Kurma Rehberi

Daha az miktarlara ev Ofisi kurma rehberi

İster bir işiniz olsun ya da kendi işinize sahip olun, evden çalışmanın birçok yararı olmasına rağmen öte yandan birçok olumsuz yönleri de vardır. Bu olumsuz yönlerden birisi, evde kuracağınız ofisin tüm masraflarının size ait olmasıdır. Bu da demektir ki, işinizi düzgün olarak yapabilmeniz için mobilyalara, ofis ekipmanına, bilgisayarlara, yazılımlara ve diğer şeylere kendi cebinizden para harcamanız gerekmektedir.

İyi haber ise şu servet harcamadan, verimli ve rahat bir şekilde çalışmanızı sağlayacak bir ev ofisi yaratmanın bazı yolları mevcuttur. Aşağıdaki ip uçlarını takip ederek bütçenize uygun bir şekilde, sizi başarıya götürecek ofisi kurabilirsiniz.

1. Alışverişinizi Zamanında Yapın

Çoğu insan düzenli olarak ofis araç gereçleri almayı tercih etmez, dolayısıyla bu ürünlerin yıl boyunca değişen fiyatları hakkında bilgi sahibi değildir. Eğer kendi ofisiniz için bu tür eşyaları alabileceğiniz uygun zamanları biliyorsanız, ofisinizi kurarken masraflarınızı azaltacak güzel indirimler yakalayabilirsiniz.

Mürekkep, kağıt, kalem ve benzeri ekipmanlarında, okula dönüş zamanları olduğu gibi en uygun fiyatları yakalayabilirsiniz, dolayısıyla alışverişinizi eylül veya ekim gibi planlamanızda yarar vardır.

Ofisiniz için mobilya alacaksanız, her yıl ocak gibi yapılan indirimleri kovalayabilirsiniz. Bu satışlar, dükkânlar için yeni mobilyalara yer açmak için yapılır, dolayısıyla bundan yararlanıp güzel indirimler yakalayabilirsiniz. Bilgisayarlar ve yazılımlar as genel olarak ağustos ayında en uygun fiyatlara iner. Bunun sebebi de şirketlerin okula başlayan öğrencileri hedeflemeleri ve fiyatlarını daha uygun seviyelere çekmeleridir.

2. Ücretsiz Kargodan Yararlanın

Evden para kazanma ya başladığınız zaman, internetten alışveriş her zaman dışarı çıkıp alışveriş yapmaktan daha uygun bir yöntem olacaktır fakat çevrim içi satış yapan mağazalarda kargo ücreti fiyatları daha yukarı çeken bir etkendir. Tasarruf etmek adına, size ücretsiz kargo ve ek faydalar sağlayan mağazaları tercih edebilirsiniz.

Bu mağazalardan bazıları şu gibi faydalar sağlamaktadır:

  • Zımba Hediyeler: Bu program size ücretsiz kargo ve ödediğiniz ücretin %5’lik kısmının size indirim kuponu olarak dönmesini sağlar. Artı olarak, her geri dönüştürülebilir mürekkep ve toner kartuşu aldığınızda 5 TL kazanırsınız.
  • com’da, ücretsiz kargodan yararlanmak için bir herhangi programa katılmanıza gerek yoktur. Bu mağaza 135 TL ve üzeri here ofis mobilyası ve ekipmanı alışverişine ücretsiz kargo sağlamaktadır.
  • Amazon Prime. Eğer internetten sıkça alışveriş yapıyorsanız, Amazon Prime here alışverişinde size iki gün içerisinde teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmeti sunmaktadır. Bu programın 1 aylık deneme suresi bulunmaktadır, sonrasında ise her yıll 300 TL karşılığında üyeliğinizi devam ettirebilirsiniz. Bu hizmet pahalı gözükse de sıkça sipariş veriyorsanız, bu program ödediğiniz miktarı kısa sürede karşılayabilecek bir yatırım olabilir.

3. Ücretsiz Yazılımlardan Faydalanın

Daha az miktarlara ev Ofisi kurma rehberi

Çoğu ünlü yzaılım programı pahalıyken, işlerinizi halletmenizi sağlayacak birçok ücretsiz alternatif bulunmaktadır. Google Docs , Google Sheets ve Google Slides ‘ı Microsoft Office yerine kullanabilirsiniz ve video üzerinden toplantılarınızı ve görüşmelerinizi Google Hangouts ve Skype üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarlarınızı istenmeyen yazılımlardan korumak için, Avast’ın ücretsiz yazılımını kullanabilirsiniz.

4. Her Seferinde Büyük Miktarlar Almaktan Kaçının

Her şeyden çok miktarda almak hemen tüketeceğiniz ürünler için bir mantıklı seçim olacakken diğer ürünler için bu şekilde yapacağınız alışverişler çok anlam ifade etmemektedir. Örneğin, zımbaları tek kutu yerine toptan satın almanız çok mantıklı bir tercih olmayabilir çünkü toptan aldığınız zımbaları tüketmek yıllar alabilir. 

Ayrıca, aldığınız zımbaları ofisinizde saklarken sorunlar yaşayabilirsiniz, bu da yeni mobilyalar almanıza sebep olabilir. Bu yüzden burada yapmanız gereken şey, bir ürünü satın alırken gerekli hesaplamaları yapmak ve ancak büyük miktarlarda aldığınızda ürün çok ucuza geliyorsa bu yolu tercih etmektir.

Bitcoin’i araştırmak, Instagram ile bir miktar para kazanmak, blogunuzdan para kazanmak ya da başka türlü işler yapmak istiyorsanız, ev ofisinizin işlevsel olması gerekiyor. Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmalı ve oradayken kendinizi harika hissetmelisiniz. 

Ancak, bu size çok paraya mal olması gerektiği anlamına gelmez. Nereden alışveriş yapılacağını ve nasıl alışveriş yapılacağını biliyorsanız, gelecek yıllar boyunca mükemmel işler üretmenize yardımcı olacak bir ofis kurabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top