Sanatçı olarak para Kazanın

Sanatci olarak para kazanın

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Metrik ninja ikon

Zorluk

Zorluk Orta
Orta

Zaman

Zaman Düşük
Düşük

Gelir

Gelir Büyük
Büyük

Bir sanatçının yaptığı ISIN anca o öldükten Sonra değerlendiği söylenir ve bu genelde eski yaşlı üstatlar için bir doğru sözdür denilebilir. Fakat günümüzde, sanatçılar için iyi bir gelir Elde etmek ve kariyerleri üzerinde Soz sahibi olabilmek için birçok fırsat mevcuttur.

Bu rehber size para kazanmanın değişik Yollari içerisinden 10 tanesini gösterecektir. Çoğu zaman, başlarda bu mesleğin yanında başka bir meslek sahibi olmanız gerekmektedir, çünkü bir sanatçı olarak para kazanmaya başlamak biraz zaman alabilmektedir. Bu seçenek başlangıçta size güzel miktarlarda ek gelir sağlayabilir. Bu şekilde başarılı olabilmek için yapmanız gereken şeylerden birisi ise internet ve sosyal medyayı kendinizi tanıtmada nasıl kullanacağınızı öğrenmek olacaktır.

Biraz çaba ve istikrarlı çalışmayla, aşağıdaki yöntemlerin biri veya birkaçını kullanıp sadece bir sanatçı olarak para kazanmak mümkündür:

1. Freelance Siteleri Deneyin

Freelance siteleri sanatçılara ihtiyaç duyan müşterilerin uğrak noktalarındandır. Bu sitelerde sanatçılar iş ilanlarını ve teklifleri görüntüleyebilir. Bu tür sitelerde sanatçılar için geniş yelpazede değişik işler sunulmaktadır. Bunlardan çoğu kısa dönemli olmakla beraber uzun vadede çalışma fırsatı sunan işler de mevcuttur.

Freelance sitelerinde, işi almak için diğer sanatçılarla rekabet etmeniz gerekebilir dolayısıyla fiyatınızı da rekabet edecek düzeyde tutmanız gerekir. PeoplePerHour.com ve Upwork sanatçıların çalıştığı en popüler freelance sitelerinden ikisi olarak sayılabilir.

Freelance çalışarak olarak para kazanma rehberine göz atmanızı öneririz.

2. Eserlerinizi Çevrimiçi Satın

Eskiden eserlerinizi satmak için resim veya el işi sergilerine gitmeniz gerekmekteydi fakat o günler geride kaldı. Günümüzde, eserlerinizi çevrimiçi satıp güzel miktarlarda para kazanma fırsatı gittikçe artmaktadır. Society6.com , InPrnt.com ‘ve RedBubble.com gibi sitelerde satmak istediğiniz ürünleri sergileyebilirsiniz. Müşteriler eserlerinizi satın aldıkça, site eserinizin basımı ve gönderimi işini üstlenir ve kazancınızın bir kısmını komisyon olarak alır.

3. Dijital Duvar Kağıdı Satın

İnsanların masa üstlerinde veya telefonlarında arka plan olarak kullanmak üzere resimlerinizi ücretsiz olarak indirmesinden daha sinir bozucu bir durum olamaz. İyi haber ise eğer insanların kendilerine özel bir bilgisayar yaratmak için özel olarak yapılmış eserlere ilgi gösterdiğini biliyorsanız, bunu duvar kağıtları yaratıp çevrimiçi olarak satarak paraya çevirebilirsiniz. Bunun için yüksek çözünürlüklü duvar kağıtlarını ücretli olarak satan siteleri kullanabilir veya kendi websitenizi kurabilirsiniz. İkinci seçenek sayesinde bütün kazancınız size kalmış olur.

4. Çevrimiçi Dersler Verin

sanatci-para-kazanin Çevrimiçi dersler vermek ve eğitim videoları hazırlamak, sanatçı olarak ek gelir elde etmek için güzel bir yoldur, özellikle derslerinizde insanların kolayca takip edebileceği dijital teknikler kullanıyorsanız. Atölyelerinizi duyurmak için bir website kurabilir ve sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Sonrasında dersinize Skype, telekonferans üzerinden katılacak, sonradan indirip veya çevrimiçi olarak izleyecek kişilerden ücret talep edebilirsiniz.

5. Özel İş Yapın

Bireyler ve şirketler için ısmarlanmış sanat eserleri, para kazanmanın diğer bir güzel yoludur. Çoğu sanatçı siparişe göre sanat eseri ortaya çıkarmayı teşvik edici ve zorlayıcı bulur ve müşterilerle yaptığı işi tartışmayı sever.

6. Eserleriniz İçin Lisans Alın

Eğer büyükçe bir portfolyoya sahipseniz, ortaya çıkardığınız eserler için lisans çıkararak ve bireylerin ve şirketlerin bunu reklamlarında, promosyon materyallerinde, Facebook sayfalarında ve diğer mecralarda kullanmalarına izin vererek para kazanabilirsiniz. Eserinizin nasıl kullanılacağına dair yasal bir sözleşmeye sahip olmanız bu aşamada sizin yararınıza olacaktır.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz?
ProfitFarmers
ProfitFarmers: İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolu.
Kendimiz Denedik. Sonuç mu?
16.500 TL kâr. Günde 25 dakikadan az zaman harcayarak.
Siz de nasıl para kazanabileceğinizi görmek için inceleme videosunu izleyin.

7. İnceleme Yazın veya Yayınlayın

Dijital yazılım geliştiricileri ve sanat eserleri tedarik eden şirketler, sanatçılara sıklıkla eserlerini incelemeleri, bunun üzerine video çekmeleri veya bunun hakkında blog yazmaları için para ödemektedirler. Normalde bunun gibi bir işi yapmak için, deneyimli ve saygın bir sanatçı olmanız gerekmektedir; öte yandan, bu işe yeni başlayanlar dahi üreticilerden iş kapma imkânı bulmaktadır.

8. Ortaklık Alın

Satis ORTAKLIGI here çeşit ürünü internet üzerinden pazarlama ve insanları bu ürünleri teşvik etmeye yönelik bir kazanç yöntemidir. Siz de beraber çalıştığınız yazılım veya sanat eserleri tedarik eden şirketlerin bu tür bir programa sahip olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Sonrasında, bir websiteblog yaratıp veya video serisi çekip tanıttığınız ürünün faydalarını anlatabilir, incelemelerini yazabilir veya gösterimini yapabilirsiniz. Bu sistemde size bir link verilir ve siz de bunu izleyicilerinizle veya takipçilerinizle paylaşırsınız. Sonrasında ise bu link üzerinden yapılan her satış üzerinden belli oranlarda komisyon alırsınız.

9. Tasarım Hizmeti Sunun

Grafik tasarımcılar genelde revaçtadırlar ve bu alanda az bir çok geçmişe sahip bir sanatçı da buradan güzel miktarlar kazanma fırsatına sahiptir. Bir website oluşturarak ve sonrasında Fiverr.com gibi çeşitli hizmetler sunmanızı sağlayan siteler veya sosyal medya üzerinden sunduğunuz hizmetin reklamını yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bir grafik tasarımcı olarak hatırı sayılır sayıda müşteriteri bulmanın biraz sürebileceğini aklınızda bulundurun. Belli bir  alanda uzmanlaşmak daha çok para kazanmanızı sağlayabilir.

10. Birebir Ders Verin

Kullandığınız bir tekniği öğrenmek isteyen müşterileriniz için birebir eğitimler verebilir veya çevrimiçi Egitim videoları sağlayabilirsiniz. Birebir  fiyatlarınızı doğal olarak atölye ve seminer ücretlerinizden yüksek tutmanızda fayda vardır çünkü birebir derste her şey o öğrenci için hazırlanmış durumdadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top