Clickworker’dan Para Kazanın

Clickworker’dan para kazanın

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

Fazladan gelir sağlamak için internetten para kazanmanın yollarını mı arıyorsunuz? Clickworker bu ihtiyacınıza cevap verebilir. Bu program büyük projelerdeki işleri büyük takımlara bölen Amazon mTurk projesine oldukça benzerdir. Genel olarak, bu program çok az miktarda para ödemektedir. Clickworker’ın farkı ise size daha çok para kazanma imkanı tanımasıdır.

Clickworker ninja ikon

Zorluk

Zorluk Orta
Orta

Zaman

Zaman Düşük
Düşük

Gelir

Gelir Büyük
Büyük

Clickworker sayesinde, çeviriden metin yazarlığına çeşitli freelance işler alabilirsiniz. Bu size saatte ne kadar kazanacağınız üzerinde kontrol sağlama imkanı verir. Projeler saatte 10 TL ve 75 TL arasında paralar ödeyebilir. Clickworker sayesinde evden çalışabilir ve daha esnek çalışma koşullarına sahip olabilirsiniz. Bundan elinizden gelen en iyi şekilde yararlanmak istediğinizi biliyoruz ve bu rehber tam olarak da Clickworker sayesinde bunu nasıl yapacağınızı göstermek için yazılmıştır.

Clickworker sitesini kullanmadan önce, herkesin bilmesi gerektiğine ve sürekli aklınızda bulunmasının yararlı olduğunu düşündüğümüz tek şey vardır. Bu da Clickworker’ın kimsenin ilk ve tek işi olamayacağı ve size yaşam giderlerinizi karşılayacak kadar ücret ödemeyeceğidir. 

Sitede en iyi projelerin peşinden koşan bir çok işçi varken her biri sadece birkaç iş yapma imkanı yakalayabilmektedir. Bazı günler, şansınız yaver gitmeyip yüksek ücretli hiçbir iş kapamayabilirsiniz, fakat bu yazıdaki ipuçlarını takip ederek, her ay evinize fazladan 20 saat çalışarak 600 TL ila 900 TL arasında ek gelir getirebilirsiniz.

Clickworker’da Başlangıç

Clickworker’da çalışmaya başlamadan önce iki basit gereksinimi karşıladığınızdan emin olun. Öncelikle, Internet Explorer yükleyin. Eğer Mac bilgisayarını varsa, tarayıcıyı bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinizi internetten bulabilirsiniz. Eğer Windows bilgisayarınız varsa, zaten Internet Explorer bilgisayarınıza yüklü haldedir.

İkinci olarak, akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyor ve yazabiliyor olmalısınız. Eğer yerli bir İngiliz iseniz, bunu kanıtlamak için bir teste tabi tutulacaksınız.

Bu iki gereksinimi karşıladığınızı varsayarsak, Clickworker’da çalışmak için hazırsınız demektir. Geri kalan her şey halletmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Clickworker’a Kayıt Olun.

Hesap açmak için clickworker.com sitesine girin. Sayfa yüklendiğinde, kayıt ol tuşuna tıklayın. Tuşa tıkladıktan sonra diğer sayfanın açılmasını bekleyip Clickworker olarak kayıt ol tuşuna tıklayın.

2. Bilgilerinizi Girin.

Clickworker olarak çalışmak için seçildikten sonra, bir form doldurmanız gerekir. İsminizi, e-posta adresinizi, gerçek adresinizi ve diğer istenen bilgileri sunun. Bütün kutucukları doldurduğunuzda, formu onaylayın ve gelen kutunuza gelecek e-postayı bekleyin. E-postayı açın ve e-posta adresinizi onaylamak için linke tıklayıp kayıt işleminizi tamamlayın.

3. Bazı Değerlendirmeler Doldurmak için Hazır Olun .

Clickworker’daki işler için kalifiye olduğunuzu göstermek için bazı değerlendirmelerden geçebilirsiniz. Başlamanız için gerekli linki sayfanın üstündeki Değerlendirme sütununun altındaki alanda görebilirsiniz. Linke tıklayın ve giriş bilgilerinizi girin.

4. Formu Doldurun.

Değerlendirme sayfasına ulaştıktan sonra, dört adet bölümden oluşan bir formla karşılaşacaksınız: Hakkımda, Diller, Yetenekler, Hobiler & İş Bilgisi. Her bölümü ayrıntılı olarak doldurmaya özen gösterin. Burada sağlayacağınız bilgiler iş için uygun olup olmadığınıza ve ne kadar para kazanacağınıza karar vermek için kullanılabilecektir.

5. Değerlendirmeyi Doldurun.

Yukarıda bahsedilen bölümleri doldurduktan sonra, değerlendirmelerin olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz. Sayfanın üstünde, “Bekleyen Temel Değerlendirmeler” yazan bir başlık göreceksiniz. Bu değerlendirmeler iyi ücret ödeyen işler için düşünülmenizi sağlayacak gerekli değerlendirmelerdir. Bu alanda yer alan bütün testleri bitirin. Bu testleri elinizden gelen en iyi şekilde acele etmeden doldurun.

Testi tamamladıktan sonra, Gerekli Ek sütunuyla beraber Temel Değerlendirmeler altında iki adet daha test göreceksiniz. Bu testleri de doldurun. Bu testler biraz daha karmaşık ve zorlayıcıdır, dolayısıyla buraya tüm dikkatinizi vermeniz gerekir.

Bazen, yeni testlerin gelmesi için bir süre beklemeniz gerekebilir ve bu gayet normaldir. Bu testlerin görünür hale gelmesi için bir gün gerekebilir, dolasıyla ertesi gün siteyi tekrar kontrol etmeniz iyi olacaktır.

Her değerlendirmeyi doldurmanız sizin 2 ila 3 saatinizi alacaktır. Bu açıdan, testi durdurup tekrar başlayamayacağınız için iyi bir internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun. Her testi tamamlamak için sadece tek şansınız vardır.

Bu testlerin bir parçası olarak eğer bir Hotmail adresiniz yoksa almanız istenecektir. Testi e-posta adresiniz olmadan tamamlayamazsınız, dolayısıyla kayıt oluşturmanız önemlidir.

Unutmayın, değerlendirmeleri tamamlamadan da Clickworker için çalışabilirsiniz, fakat bu şekilde yüksek ücretli işler için çalışma fırsatı yakalayamazsınız. Bu testleri tamamlamanız tamamen karşılığını verecektir.

Clickworker’in UHRS Sistemini Kullanarak Para Kazanmaya Başlamak

Tüm testleri bitirdikten sonra, Clickworker’in en yüksek ücretli işlerinin bulunduğu UHRS bölümüne giriş sağlayabilirsiniz. UHRS’ye girmek için web tarayıcınızın Internet Explorer olması gerekmektedir.

Sisteme giriş için bu linki kullanabilirsiniz: https://prod.uhrs.playmsn.com/Judge/Views/Login. Burada sizden giriş yapmanız istenecektir. Değerlendirme testini yaparken oluşturduğunuz Hotmail ID’nizi burada kullanabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, HitApps listesine erişiminiz olacaktır, bu projeler para kazanmanız için bitirmeniz gereken projelerdir.

Çoğu göre Nitelik adında mavi linklere sahiptir. Bir işi yapıp para kazanmadan önce, gerekli nitelikleri karşılıyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu nitelik sizde halihazırda varsa, bunun için tekrar teste girmeniz gerekmektedir.

Nitelikler mini testler gibidir. Bazılarını, belirli zamanlarda alabilirsiniz. Belirli nitelikleri sağlamadığınız sürece HitApp üzerinden çalışma yapamazsınız. Nitelikleri sağladıktan sonra, işi alabilmek için “Start Judjing (Başvur)” a tıklayın.

HitApps arasından seçim yaparken ve nitelikleriniz üzerinde çalışırken şu ipuçlarını izleyin:

1. Bir yandan hızlı cevap verirken diğer taraftan da doğru cevap verdiğinizden emin olun. Eğer cevaptan emin değilseniz atlayabilirsiniz.

2. Önizle linkine tıklayıp uygun olan cevap var mı diye kontrol edin. Bazen niteliklere cevaplar önizleme seçeneğinde verilmektedir.

3. 9 kuruş ve üstündeki HitApps işleri genelde fazla talep görmektedir. Bu şansı kaçırmamak için nitelik testlerini hızlıca doldurmanız önemlidir, böylece işi kaçırmamış olursunuz.

4. Bazen sistemde hatalar meydana gelebilir. Bazen nitelik testi hatalı bir şekilde cevaplarınızın yanlış olduğunu söyleyebilir. Bunlarla vakit kaybetmeyin. Direk olarak yeni soruya geçin.

5. Rastgele cevaplar vermekten kaçının. Sistem bunu algılayıp sizi o projenin yasaklı listesine alabilir hatta hesabınızı kapatabilir.

6. Bir proje üzerinde gerçekten çalışıyorsanız, doğruluğunu dikkate almadan hızlıca bitirmeye çalışın. Ne kadar çok görev hallederseniz o kadar para kazanacağınızı unutmayın.

7. Çeşitli işler yapın. İşlerinizi bir çok kategoriden seçin böylece değişik görevlere alışmış olursunuz. Yüksek ücretli projelerin olmadığı zaman, böylece düşük ücret ödeyen işlerde çalışabilirsiniz.

8. Yüksek ücret ödeyen işlerin daha zor olduğunu ve sonuç olarak bu işlerde daha yavaş çalışmanız gerektiğinizi unutmayın. Zamanla düşük ücret ödeyen işlerin size daha çok kazanç sağladığını göreceksiniz çünkü düşük ücretli işleri bitirmek sizin için daha kolay hale gelmiş olacaktır. Clickworker’da çalışma söz konusu olunca herkes farklı bir yol izlemektedir. Birisi için en iyi kazanç yöntemi diğeri için öyle olmayabilir.

Ücret Ödenmesi

Clickworker’dan para kazanınClickworker’dan ilk ödemenizi UHRS sistemine giriş yapıp para kazandıktan 3 hafta sonra alacaksınız. Sonrasında, haftalık bazda çalışmanız söz konusuysa, haftalık olarak ücretinizi alabileceksiniz. Ücretiniz ilk olarak Pazartesi günü UHRS hesabınıza yatar. 

Sonrasında, Perşembe günü, para UHRS hesabınızdan PayPal’a aktarılır. Bu parayı internetten alışveriş için kullanabilir veya banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Pek çok freelance çalışan, paralarını Bitcoin veya başka bir kripto para cinsinden alıp alamayacaklarını merak ediyor olabilir. İnternetteki iş sitelerinin çoğu, gelecek için bu seçenekleri değerlendirmekte.

Eğer yılda 1800 TL’den az kazanıyorsanız, Clickworker tarafından herhangi bir vergiye tabi tutulmazsınız veya gelir vergisi ödemezsiniz. 1800 TL ve üzeri kazanan çalışanlar ise mutlaka gelirlerini beyan etmelidirler. Bunun için bir muhasebeciye danışabilirsiniz. Eğer para kazanmanın diğer yollarını arıyorsanız, çeşitli kazanç yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Maddi sorunlarla boğuşmaya son verin. Hemen para kazanmanın bir yolunu bulun.

İnternetten para kazanarak hayatlarını değiştiren binlerce kişiye katılın…

15+
farklı yöntem, hepsi kanıtlanmış, hepsi kazançlı.

son haberler banner
ProfitFarmers bize sadece birkaç haftada 16.500 TL kazandırdı.
Siz de ProfitFarmers’la nasıl para kazanabileceğiniizi görmek ister misiniz