YouTube’da Daha Fazla Abone Kazanma Yolları: 13 Kanıtlanmış Yöntem

youtube abone satın al

“NakitNinja’nın temel hedefi okurlarının finansal yaşamını iyileştirmektir. Aynı vizyonu paylaşan diğer şirketlerle ortaklıklar yürütüyoruz. Bu yazıdaki bazı bağlantılar ortaklarımıza ait olabilir. Bizler bu şekilde kazanç sağlıyoruz.”

YouTube’da abone sayısını arttırmanın bir püf noktası var mı? Hiç de değil! Bir YouTube hesabı açmak ve ilk abone grubunuzu oluşturmak işin en zor kısmıdır! Bu makalede, kanalınızı daha hızlı büyütmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız ve size YouTube’da abone sayısını arttırmanın yollarını öğreteceğiz!

Başlamadan önce...

YouTube’da daha fazla abone satın alma konusunda, gerçek anlamda değere odaklanmalısınız. YouTube trafiğini “kandırmanın” ve onu satın almanın bir yolu yoktur. Öte yandan, ilerlemenizi daha kolay ve daha hızlı hale getirmenin yasal yolları mevcuttur. Bu kolayca yapıldığı anlamına gelmemelidir.

Sadece binlerce, muhtemelen milyonlarca başka yayıncıyla rekabet etmekle kalmıyor, aynı zamanda çoğu aktif YouTube içerik yaratıcıları tarafından tekrar tekrar kullanılmış olan anahtar kelime arama cümleleri için de yarışıyorsunuz. YouTube’da abone kazanma yollarına dair bir püf noktası var mı?

Peki bunu nasıl yapacaksınız?

YouTube’da abone sayısını arttırmanın en iyi yolu, düzenli olarak iyi içerik üretme ve bu içeriği yaratıcı yöntemlerle tanıtmanın bir bileşimidir.

Gerçekten bu kadar basit olabilir!

Henüz yeni başlıyorsanız, bir YouTube kanalının nasıl açılacağına dair bir kılavuzu burada bulabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için YouTube’da abone satın almanın 13 yoluna bir göz atalım:

yalnızca iyi içerik değil

Yalnızca iyi içerik değil, rakiplerinizinkilerden daha iyi içerik oluşturun

İlginç ve eğlenceli içerik üretmek, YouTube’da abone arttırma taktikleri konusunda çok açık bir ipucu olarak görünebilir. Ancak, ürettiğiniz içeriğin piyasaya uygun olması daha da önemlidir.

Bu, etkilemeyi umduğunuz pazar veya izleyici kitlesini incelediğiniz ve sizinkine benzer hesapları olan başka kişilerin neler yaptığını not ettiğiniz anlamına gelir.

Bunları kopyalamak yeterli değildir (ve yapmamalısınız da), ancak iyi taraflarını alarak yaratıcı bir şekilde eklemeler yaparak avantaj elde etmeye çalışmalısınız.

Bu ayrıca toplam görüntülenmenizi artırmanıza yardımcı olacaktır ve YouTube’da nasıl daha fazla görüntüleneceğinizi öğrenmek için buna biraz zaman ayırmalısınız.

tüm içeriğinizi önceden metinleştirin

Tüm içeriğinizi önceden metinleştirin

Neden doğaçlama yapmak istediğinizi anlayabiliyoruz çünkü “samimi” olmayacağından endişe ediyorsunuz… ama bu düşünce genellikle YouTube’da nasıl abone satın alacağınızı öğrenmek konusunda işe yaramaz.

Doğrusu, en iyi YouTuber’lar senaryolarını önceden yazmakla kalmaz, yeniden yazarlar, prova ederler ve mükemmel hale getirmeye çalışırlar. Görsel / sesli bir hikâye anlatıyorsunuz ve onu yeterince ciddiye almamanız, adınıza leke sürecektir.

Bunun da ötesinde: videonuzu önceden metin haline getirerek, önemsediğiniz düşünceleri daha fazla ifade edebilirsiniz, bu da sizin aslında kim olduğunuzu gösterir!

hedef kitlenizin dikkatini hizli şekilde yakalamanız gerekir

Unutmayın: Hedef kitlenizin dikkatini HIZLI şekilde yakalamanız gerekir

izleyici dikkat aboneliği yakalamak img

Hedef kitlenizin tamamının başında sürekli oturamayacağını söylemiyoruz ancak YouTube abonelerinizi arttırmanın yollarını anlamaya çalışırken bunu yapamayacaklarını varsayarsanız daha iyi olur.

Bu, ilk aşamadaki videolar için 5 dakikanın ötesine geçmemeniz gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, yavaş ve uzun soluklu girişlere de yer vermemelisiniz. Parçayı tanıtıp, gereksiz başıboşluklara izin vermeden hemen iyi içeriğe giriş yapmalısınız!

WordStream’in içerik beğenilemiyorsa izleyenlerin yüzde 20’si 10 saniye içinde ayrıldığı için YouTube izleyicisini ilk 10 saniyede “yakalamayı” önerdiğini biliyor muydunuz? YouTube’da daha fazla aboneyi nasıl satın alacağınızı anlamaya çalışırken bu bilgiyi hatırlamak önemlidir.

bir temayı paylaşan ve seri izlemeyi teşvik eden bir video çalma listesi oluşturun

Bir temayı paylaşan ve seri izlemeyi teşvik eden bir video çalma listesi oluşturun

YouTube’da abone satın almaya dair yöntemleri incelediğimiz listemizde, şimdi de çalma listelerinden bahsedelim. Netflix, otomatik oynayan programlarıyla seri izlemeyi teşvik etmesiyle bilinir. Benzer şekilde, EĞER yazar bir çalma listesi oluşturursa, YouTube da kolay ve sürekli oynatmaya imkân tanır.

Tüm videolarınızı aynı anda yığmayın. Bunun yerine, içeriğin tüm bir “sezonunu” planlayın ve her videonun serideki bir sonraki videoya bağlantılı olduğundan emin olun. Onları mantıklı ve aklınızda hedef kitlenize hitap edecek bir tema ile düzenleyin.

youtube’da nasıl daha fazla abone kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız

YouTube’da nasıl daha fazla abone kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, tutarlı bir yayınlama hedefi belirleyin ve buna sadık kalın

YouTube’da abone sayınızı artırmak istiyorsanız, “düzenli içerik oluşturma” iyi bir öneri gibi görünür. Ancak, iyi içerik için bir program oluşturmak ve buna bağlı kalmak daha iyidir.

Hootsuite’e göre, YouTuber’ların sürekli olarak aynı gün ve saatte gönderi yapmaları gerekmektedir.

Bu haftalık bir işlem ve ciddiye almanız gereken bir zorunluluk olmalıdır. Bu sadece haftalık bir rutin oluşturmanıza yardımcı olmak ve her hafta yeni içeriği garanti etmekle kalmayacak, aynı zamanda izleyicilerinizin dört gözle bekleyeceği bir aktivite “ritmini” beraberinde getirecektir.

Kimseyi “kandırmayın” ve ay sonunda 4 video birden yayınlamayın!

Her hafta aynı saatte bir yayın programına sadık kalın ve izleyicinizi oluşturun. Tıpkı yeni bir TV şovu hazırlayan bir TV kanalı gibi!

meta metninizi optimize etmek için daha fazla zaman harcayın

Meta metninizi optimize etmek için daha fazla zaman harcayın

meta metinlerinizi optimize etmek

Gerçekten iyi bir içeriğiniz varsa ancak herhangi bir trafik akışı yaratmıyorsa, sorun SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile ilgili olabilir.

Bu da içeriğinizi beğenebilecek kişilerin onu bulamadığı anlamına gelmektedir.

Shout Me Loud’a göre, YouTube videolarını optimize etmek, anahtar kelime araştırma, çekici veya değişik başlıklar kullanma, kolay metin taraması oluşturma, iyi bir açıklama yazma, meta etiketleri doldurma ve (başlıkta ve metinde) alanı maksimize etme gibi öğeleri içerir.

Gereksiz kelimeleri elemeli ve popüler anahtar kelime dostu ifadeler kullanmalısınız.

Metninizi yazmayı da unutmayın. Bu, YouTube aramalarında belirli video türlerini bulmayı kolaylaştırır (örneğin Nasıl Yapılır veya Pratik Bilgiler videoları).

hedef kitlenizin alışacağı ve bekleyeceği bir “marka” geliştirin

Hedef kitlenizin alışacağı ve bekleyeceği bir “marka” geliştirin

Bu göründüğü kadar zor değildir! Markalaşma, esasen sunumunuzu eşsiz ve unutulmaz kılmanız anlamına gelir. YouTuber’ların bunu yapmasının bir yolu da Giriş ve Sonuç kullanmaktır.

Bir şeyleri başlatacak olan akılda kalıcı küçük melodiler ya da basit bir “slogan” olabilir.

Sonuç, izleyicilerinizin video sona erdikten sonra bile sizi hatırlamasını sağlar. Bir dahaki sefere tekrar izlemeye devam etmeleri için akılda kalıcı bir şey yaparken sonuç kısmına bir “Eylem Çağrısı” (CTA) yapabilirseniz, bu daha da iyi olur.

Bu Eylem Çağrısı (CTA), izleyicileri web sitenizi ziyaret etmeye, abone olmaya teşvik ederseniz ve olumlu ve güven veren bir not ile sonlandırırsanız işe yarar.

Unutmayın, izleyicilerinizden asla sizi takip etmelerini veya abone olmalarını istemezseniz, bunu muhtemelen yapmayacaklardır! Doğrudan eylem çağrısı, YouTube’da daha fazla abone satın almanın püf noktalarından biridir.

kitlenize abone olmaları ve izlemeye devam etmeleri için rüşvet verin

Kitlenize abone olmaları ve izlemeye devam etmeleri için rüşvet verin

img’ye abone olmak için izleyicilerinize rüşvet verin

Genellikle insanlar geri dönmelerini sağlamak için izleyicilere rüşvet vermenin etkinliğini küçümserler!

Bu kulağa sevimsiz gelse de işe yarar.

İnsanlar, herhangi bir yeni faaliyetten değerli bir ŞEY elde etmedikleri sürece, ona duygusal olarak dahil olmayacaklardır.

Bu teşvik, ödüllü bir yarışma gibi basit bir şey olabileceği gibi (ve diğer sosyal medya sitelerinizden de yayınlardanız daha çok işe yarar) videolarınızda ek fayda sunma şeklinde de olabilir.

Muhtemelen gerçek YouTube aboneleri kazanmanın en iyi yolu budur, ancak sadece trafik için kör ödeme yapmaktan çok daha etkilidir. Buradaki yatırım ödüldür, ancak insanların dikkatini çekmenin daha dürüst bir yoludur.

Örneğin, uygun bir yarışma ödülü bir restorana veya spor aktivitesine ücretsiz giriş hakkı olabilir. Ayrıca havalı bir tişört de hediye edebilirsiniz. Kitlenize yarışmanın kazananının abonelerin içerisinden seçileceğini söyleyin, böylece teşviki abone olmaları için kullanın.

Ayrıca, web sitenizde ücretsiz e-Kitaplar dağıtarak veya bir ürünün 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü vererek abone olmaları halinde onları ödüllendirebilirsiniz.

YouTube’da daha fazla abone satın almanın püf noktası kitlenizin harika içeriğinize ilgi duymasını sağlamaktır!

youTube kanalınızı ve videolarınızı sitenin dışında da tanıtın

YouTube kanalınızı ve videolarınızı sitenin dışında da tanıtın

YouTube’da daha fazla abone kazanmanın yollarını ararken yalnızca YouTube’un arama trafiğine güvenemezsiniz, bu nedenle videolarınızı ve kanalınızı site dışında paylaşma konusunda cömert davranın.

Kimileri YouTube sayfalarını Amazon’daki yorumlara eklerken, kimileri de Pinterest, Facebook, Twitter veya Instagram gibi kanalları kullanabiliyorlar. Niş bir tartışmadaki Reddit alt redditleri bile bir YouTube hesabına bağlanabilir.

uluslararası anlamda daha fazla ilgi çekmek için içeriğinizi birden çok dile çevirin

Uluslararası anlamda daha fazla ilgi çekmek için içeriğinizi birden çok dile çevirin

Uzun vadeli bir dünya piyasasına sahipseniz, önceden plan yapmak mantıklı olacaktır. Yerel veya ulusal anlamda daha popüler hale geldikçe, videolarınızdaki diyalog ve metni diğer ortak dillere çevirerek benzer bir yurt dışı izleyici profiline. Bu işi dışarıdan bir tercümana verebilir hatta her videoya altyazı eklenmesini sağlayabilirsiniz.

kitlenizi kanalınıza girer girmez yakalamak için kısa fragmanlar oluşturun

Kitlenizi kanalınıza girer girmez yakalamak için kısa fragmanlar oluşturun

youtube kanalı için kısa fragmanlar

Otomatik yürütme, izleyicilerinizi ilk 10 saniyede yakalamanıza yardımcı olur, bu nedenle onlara tüm videolarınızda gezinme seçeneğini sunmayın.

Öncelikle, çalma listeleri oluşturduğunuzdan emin olun. Ardından, kanal yüklenir yüklenmez otomatik olarak oynatılabilecek kısa fragmanlar oluşturun.

Bu fragman içeriği 30-60 saniye arasında olmalıdır.

İyi bir fragman yapmanın anahtarı, onların kalmaları ve izlemeleri için bir sebep vermektir. Sahip olabilecekleri soruları cevaplayın: “Neden hala bunu izliyorum? Burada hangi ilginç şey oluyor?”. Ayrıca, izleyicilerin izlemeye devam etmeleri için gerekiyorsa, onları komik, sanatsal ve hatta duygusal hale getirmeniz yardımcı olacaktır.

diğer YouTuber’lar ile birlikte çalışın

Diğer YouTuber’lar ile birlikte çalışın. Bu ortak proje benzer izleyici kitlelerine hitap edecektir.

diğer youtubers projesiyle işbirliği yapın

Aynı konuk köşe yazarı ya da blog yazarı kavramı YouTube’da çok iyi çalışır. Benzer çalışmalar ya da ilgili konularda yayınlar yapmaları halinde, diğer YouTuber’lar ile iş birliği yapmaya çalışmalısınız.

Onlara e-posta veya sosyal medyada özel mesaj yoluyla ulaşın ve yeni bir video / ses projesinde sizinle birlikte çalışmak isteyip istemediklerini sorun. Onlara bu iş birliğinin YouTube’da abonelerini arttırmalarına yardımcı olabileceğini söylemeniz büyük bir motivasyon olacaktır!

Tabii ki, en iyi ve en zengin YouTube kişilikleri muhtemelen teklifinizi görmezden geleceklerdir, o nedenle reklamı sizin kadar önemseyecek yeni YouTuber’ları, hatta orta seviye YouTuber’ları hedeflemeye çalışın.

Bu, YouTube’da hızlı şekilde nasıl abone kazanılacağını anlamanızın iyi bir yoludur, çünkü iki taraf da sonuçları başka bir etkileyicinin kitlesi ile etkileşime girerek anında görebilecektir.

Projeye biraz kafa yorun ve ikinizin de sevdiği bir tane bulana kadar beyin fırtınası yapın. Bir rakip veya meslektaşınızın kitlesi ile bağlantı kurabilirsiniz, tıpkı onun da sizin izleyicilerinizle yapacağı gibi. Bu durumda herkes kazanacaktır! 

en sadık hayran kitlenizle etkileşime girin

En sadık hayran kitlenizle etkileşime girin

Son olarak, herhangi bir sosyal medya kampanyasının en önemli kısmını sakın unutmayın: Katılım! Yorum yapan veya abone olan izleyicilerle etkileşime girin. Arada sırada küçük haykırışlar ile ilgilendiğinizi gösterin, böylece sadık bir hayran kitlesi oluşturabilirsiniz.

En zeki YouTuber’lardan bazıları hayranlarının ve abonelerinin isteklerine yeni içeriklerinde yer veriyorlar. O kadar da çok çalışmanıza gerek yok: İzleyicilerinizin bir fikri varsa, neden bununla ilerlemiyorsunuz?

Katılım, özellikle sosyal medya ve YouTube’taki en iyi şeylerden biridir.

Yorum yapmak için zaman ayırdığınızda izleyicileriniz saygı gördüklerini hissedeceklerdir. Daha da iyisi, yeni izleyiciler herhangi bir isteği tamamıyla dinlediğinizi ve hatta bazen bu isteklere göre videolar yayınladığınızı fark edeceklerdir.

YouTube’da daha fazla abone satın almanın başlıca sırrı kitleyi dinlemektir. Bu sadece sektörünüz değil, YouTube’da veya başka bir web sitesinde sizinki gibi içerik bulmak için arama yapan hedef kitleniz anlamına gelir.

Onları bularak, anahtar kelime öbekleri ile buluşturarak ve daha sonra onlara harika bir şov yaparak orada olduğunuzu bilmelerini sağlayın.

YouTube’da nasıl daha fazla abone kazanılacağını öğrenmek, mümkün olan en iyi gösteriyi sunmak ve buna dikkat çekmekle ilgilidir. Kendinizle ve yaptığınız şeyle gurur duyun.

Sözcüğü yayın ve kitlenizin büyümeye başladığını izleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top